Video

Canon rozšiřuje nabídku kinematografického vybavení

Společnost Canon Europe dnes uvádí na trh své první prémiové plnoformátové objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností pro profesionální kinematografickou produkci sérii Flex Zoom. Objektivy CN-E20-50MM T2,4 L F/FP a CN-E45-135MM T2,4 L F/FP nabízejí vynikající výkon a špičkovou obrazovou kvalitu pro produkci v HDR, 4K a 8K. Uvedením těchto objektivů Canon rozšiřuje nabídku, aby naplňovala celé spektrum potřeb filmařů: poskytuje jim ještě širší možnosti volby, a podporuje tak tvorbu špičkového obsahu pro různé účely a podle různých scénářů. Oba objektivy nabízejí konstantní světelnost T2.4 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Ten je zvolen podle toho, jaká ohniska filmaři používají při různých projektech nejčastěji.

Filmová kvalita s vysokou světelností v celém rozsahu

Řada objektivů Flex Zoom staví na tradičně špičkové optice společnosti Canon a je důkazem jejího úsilí nabízet to nejlepší pro filmové vizuální vyprávění. Objektivy jsou vhodné pro plnoformátové nebo Super 35mm kamery. Nabízejí mimořádnou kvalitu v celé ploše obrazu od středu ke krajům v rozlišení 4K a 8K. Oba jsou také vybavené 11lamelovou clonou, díky níž kreslí obraz mimo hloubku ostrosti přirozeným, kinematografickým způsobem a podávají působivé zrcadlové odlesky.

Jedná se o první plnoformátové manuální filmové objektivy značky Canon s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, s vynikající konstantní světelností T2,4 v celém rozsahu. Nabízí široký rozsah ohniskových vzdáleností od širokých úhlů u CN-E20-50MM T2,4 L F/FP po střední ohniska u CN-E45-135MM T2,4 L F/FP – pokrývají tedy ohniskové vzdálenosti nejčastěji užívané ve filmové a kinematografické produkci a jsou ideální pro široké spektrum různých scénářů.

Oba objektivy také zdědily tentýž lehounce teplý barevný tón, typický pro kinematografické objektivy značky Canon – tato kompatibilita usnadňuje filmařům užívání různých objektivů při tvorbě, aniž by to ovlivnilo celkové vyvážení barev. To zajišťuje konzistentnost všech záběrů a omezuje nutnost časově náročného ladění barev při postprodukci.

Efektivní pracovní postupy

Řada Flex Zoom je kompatibilní se standardními formáty metadat díky široké podpoře komunikačních protokolů mezi objektivem a tělem kamery, včetně Cooke /i Technology™ a ZEISS eXtended Data™ (u bajonetu PL) a metadat Canon (u bajonetu EF). To umožňuje uživatelům zobrazovat nebo zaznamenávat informace z objektivu – a díky komunikaci EF u kompatibilních kamer Cinema EOS také využívat funkce jako korekce aberací nebo korekce vinětace. Komunikace přes bajonet také umožňuje užívat funkci asistence ostření Dual Pixel Focus Guide, která usnadňuje ruční ostření a zvyšuje jeho přesnost. To je obzvlášť užitečné pro jemné ostření při snímání ve 4K plnoformátovou kamerou.

Všestrannost a ovladatelnost

Objektivy CN-E20-50MM T2,4 L F/FP a CN-E45-135MM T2,4 L F/FP jsou k dispozici buď s bajonetem EF nebo PL, který je vyměnitelný prostřednictvím autorizovaných firem a servisních středisek společnosti Canon. To nabízí filmařům širokou kompatibilitu při natáčení čehokoli od televizní dramatické tvorby po špičkovou kinematografickou produkci. Objektivy Flex Zoom mají jednotný design, konzistentní přední průměr, totožné umístění převodových prstenců a úhly otáčení a robustní konstrukci. Díky této konzistentnosti jsou oba objektivy ideální pro profesionální použití v celé řadě filmových prostředí. Ovládací prstence ostření, transfokátoru a clony mají standardní převodové zuby s roztečí 0,8 mm, což zajišťuje kompatibilitu s příslušenstvím jiných výrobců, jako je systém follow focus nebo motory. Objektivy mají navíc luminiscenční stupnice v metrickém a imperiálním systému pro snadné ovládání i v prostředí s nízkou hladinou osvětlení. Díky prémiovému designu, vynikající optice a špičkovým komponentám umožňují rychlou a precizní práci a nabízí potřebnou odolnost pro dlouhodobé použití při všech typech profesionální filmové tvorby.

Společnost Canon dnes také představila nejnovější televizní objektiv pro 4K UHD DIGISUPER 122AF s neuvěřitelným rozsahem ohniskových vzdáleností 8,2-1000 mm (122x zoom) a s pokročilou technologií automatického ostření společnosti Canon. Dále oznámila aktualizaci firmwaru profesionálního referenčního monitoru DP-V1830, která přináší podporu řízení kvality 4K HDR pro špičkovou filmovou a televizní produkci. Aktualizace bude k dispozici v červenci 2022.

Nejpopulárnější

To Top