IT

BenQ rozšiřuje řadu monitorů DesignVue o 34palcový ultra široký model PD3420Q

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na profesionální monitory, uvádí na trh model PD3420Q. Nový přírůstek série DesignVue pro profesionální designery nabízí 34palcový ultra široký displej s poměrem stran 21:9. Je vybaven exkluzivní BenQ AQCOLOR technologií a poskytuje maximální pokrytí barevných prostorů včetně Display P3, stěžejního pro uživatele zařízení Mac.

„S několika mezinárodními oceněními v zádech je PD3420Q nejelegantnějším a nejvýkonnějším monitorem pro designery, video editory a studia,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „PD3420Q s sebou přináší certifikovanou přesnost barev, profesionální chytré funkce a typické technologie BenQ Eye-care pro ochranu zraku uživatele a maximální produktivitu.“

BenQ PD3420Q je osazen 34palcovým panelem s WQHD rozlišením 3440 x 1440 obrazových bodů a poměrem stran 21:9, které rozšiřuje horizontální plochu o 33 % a disponuje vyšší hustotou PPI v porovnání se standardním 16:9 QHD displeji. Panoramatický formát svým způsobem nahrazuje dva monitory vedle sebe, ale na rozdíl od nich neruší uživatele přechodem rámečků, což umožňuje plynulý přechod mezi jednotlivými okny na ploše.

Barevný výkon monitoru prezentuje technologie AQCOLOR produkující 1,07 bilionu barev na 10bitovém panelu pokrývající 100 % sRGB a 98 % DCI-P3 s průměrnou hodnotou Delta E ≤ 3. Každý monitor je před expedicí individuálně kalibrován a opatřen certifikacemi Pantone a CalMAN. Zároveň podporuje VESA DisplayHDR 400 a ICCSync pro profil ICC, stejně jako HDR10 / SMPTE ST 2084.

Vysoce kvalitní barevné podání doplňují speciální funkce CAD/CAM, režim animace, Darkroom, DualView, M-Book a PIP/PBP režimy a možnost KVM připojení. Nastavení OSD, příp. rychlé přepínání mezi jednotlivými režimy, výrazně usnadňuje unikátní ovladač Hotkey Puck Gen 2. Tradičně je monitor osazen technologiemi Eye-care pro ochranu zraku uživatele Low Blue Light a Flicker-free a antireflexními technologiemi pro další redukci únavy. Jeho čistý vzhled umocňuje připojení pomocí jediného USB-C kabelu.

BenQ PD3420Q bude k dispozici v průběhu ledna 2022 za doporučenou koncovou cenu 24 490 Kč s DPH v České republice a 959 euro s DPH na Slovensku.

Nejpopulárnější

To Top