IT

ASUS ZenBook S – prémiový notebook s dlouhou výdrží

ASUS uvedl na český trh prémiový notebook ZenBook S (UX391UA), který nabízí 13,3palcový displej s bezrámečkovým designem a Full HD rozlišením. Výjimečně tenká konstrukce a hmotnost pouhý 1 kg předurčují novinku k pohodlnému přenášení. Celokovové jednolité tělo notebooku je vyvedeno v tmavě modré barvě se zlatě lemovanými hranami.

Luxusní vzhled podtrhuje broušený kovový povrch se soustřednými kruhy inspirovanými filozofií Zen, což je typický vzor řady ZenBook. Notebook i přes kompaktní rozměry disponuje vysokým pracovním výkonem a plnohodnotnou konektivitou v kombinaci s odolností na úrovni vojenského standardu MIL-STD-810G. ZenBook S se vyznačuje speciálním kloubem ErgoLift, který automaticky vyklopí klávesnici o 5,5 stupně, čímž ji uvede do polohy optimální pro psaní. Zvýšený profil navíc zlepšuje chlazení notebooku a mimo to zvyšuje i kvalitu zvuku. ZenBook S obsahuje Intel Core i7, rychlé SSD úložiště o kapacitě 512 GB a poskytuje výdrž až 13 hodin na jedno nabití. Notebook se prodává za 36990 Kč s DPH.

 

Skvělá mobilita

ZenBook S se díky 12,9 mm tenkému a 1 kg lehkému celokovovému tělu bez problémů vejde do tašky. Bezrámečkový NanoEdge displej a prémiové materiály umožnily zmenšit rozměry těla notebooku i jeho hmotnost na minimum.

Počítač zaujme povrchovou úpravou v tmavě modré barvě s kontrastními zlatými hranami, které jsou typické pro šperky nebo luxusní hodinky. Exkluzivní vzor soustředných kruhů na víku inspirovaný filozofií Zen byl vytvořen složitým výrobním procesem, sestávajícím ze 40 fází.

ZenBook S je však nejen elegantní, ale i velmi odolný, protože splňuje vojenský standard MIL-STD 810G spolehlivosti a odolnosti. Prošel náročným testovacím režimem, který zahrnuje rozšířené testy pro provoz v drsných prostředích včetně extrémních nadmořských výšek, teplot nebo vlhkosti.

 

Celodenní výdrž a úsporná síla

ZenBook S využívá moderní energeticky úsporné komponenty a vysokokapacitní baterii, což ve výsledku umožňuje výdrž až 13 hodin bez nabíjení. Technologie rychlého nabíjení je navíc schopna dobít baterii na kapacitu 60 % za pouhých 49 minut.

Novinka využívá ke splnění náročných úkolů procesor Intel Core i7 osmé generace v kombinaci s 16 GB operační paměti. Rychlé úložiště PCIe 3.0 x4 SSD s kapacitou 512 GB se postará o vysokou rychlost čtení i ukládání dat. Zrychlí se tím načítání systému, dostupnost aplikací i uložených souborů. V případě nutnosti vysokého výkonu aktivuje ZenBook S svůj výkonný chladicí systém, který dosahuje až o 5 °C chladnějších teplot než předchozí modely ZenBook.

ZenBook S je vybaven NanoEdge displejem s Full HD rozlišením, který nabízí živé barvy a jemné detaily. Šířka rámečku kolem obrazovky byla zúžena na pouhých 5,9 mm, díky čemuž displej zabírá 85 % čelní strany těla notebooku.

Pro pracovní přenosný počítač je nezbytná i plnohodnotná konektivita. ZenBook S proto disponuje špičkovým rozhraním Thunderbolt 3 u dvou ze tří portů USB-C. Všechny tři porty USB-C navíc podporují rychlé nabíjení, přenos dat a možnost připojení k displeji. Pro konektivitu na úrovni stolního PC mohou uživatelé jednoduše použít i praktickou dokovací stanici ASUS Mini Dock.

 

Navržen pro pohodlné psaní

Při návrhu designu notebooku ZenBook S se kladl zvýšený důraz na ergonomii. Počítač je proto vybaven kloubním mechanismem ErgoLift, který při otevření víka zdvihne a naklopí klávesnici o 5,5 stupně, což je optimální úhel pro pohodlné psaní. ZenBook S umožňuje maximální úhel otevření 145 stupňů, díky čemuž získá uživatel svobodu při výběru optimálního úhlu obrazovky za dané situace. Když je ZenBook S zavřen, mechanismus ErgoLift zůstane zcela skryt, takže nijak nenarušuje jeho elegantní profil.

Jestliže kloubní mechanismus ErgoLift nakloní klávesnici, vytvoří tím také důležitý ventilační prostor navíc, který umožňuje větší průtok vzduchu kolem spodní strany šasi. S tímto vylepšeným chlazením si ZenBook S udržuje nízké teploty i při vysokém zatížení.

Zvláštní prostor pod ZenBookem S vytvořený závěsem ErgoLift poskytuje i další výhodu – dovoluje výkonnému zvukovému systému Harmon Kardon pracovat v nejlepším možném rozsahu a poskytuje čistší zvuk s vylepšenou odezvou basů.

Nejpopulárnější

To Top