IT

ASUS VivoBook 15 – notebook s tenkými rámečky ve střední třídě

ASUS uvedl na český trh 15,6palcový notebook VivoBook 15 (X512) ze střední cenové třídy, do níž přináší design a konstrukci z prémiového segmentu. Novinka zaujme zanedbatelnými rámečky kolem antireflexního displeje, díky čemuž je celé zařízení kompaktnější a snadněji se přenáší. Druhým efektem zúžených rámečků je výrazně větší zobrazovací plocha displeje než u stejně rozměrných laptopů. Konstrukční specialitou je kloubní mechanismus ErgoLift, který po otevření notebooku zdvihne klávesnici do polohy umožňující pohodlnější psaní. Notebook pohání procesor Intel Core i5, ve vybrané konfiguraci se samostatnou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX130. VivoBook 15 se bude v Česku prodávat ve dvou barevných variantách – stříbrné (Transparent Silver), a během května pak i v modré (Peacock Blue), která mění barevný odstín v závislosti na tom, z jakého úhlu na notebook dopadá světlo. Novinka se prodává za cenu od 15990 Kč s DPH.

NanoEdge displej s bezrámečkovým designem

Displej nového modelu VivoBook 15 využívá design NanoEdge. Ten se vyznačuje 5,7 mm tenkými rámečky po všech čtyřech stranách obrazovky, takže zobrazovací plocha displeje zabírá 88 % těla notebooku. Samotný panel displeje je typu IPS, a nabízí proto široké pozorovací úhly. Rozlišení Full HD zase slibuje detailní zobrazení a věrné podání barev. Díky NanoEdge displeji a tenkému profilu má VivoBook 15 mnohem menší rozměry než běžné 15,6palcové notebooky.

Výkonný procesor Intel Core a samostatná grafika

VivoBook 15 je vybaven procesorem Intel Core i5 osmé generace. U vybraných modelů je navíc k dispozici vedle integrované i samostatná grafická karta NVIDIA GeForce MX130, která zvládne i nenáročné hraní. Notebook disponuje také rychlým SSD úložištěm o kapacitě až 256 GB, případně kombinací SSD úložiště s klasickým pevným diskem. VivoBook 15 podporuje také paměť Intel Optane, která inteligentně zvyšuje výkon pevného disku, urychluje multitasking a načítání aplikací a zkracuje celkovou dobu načítání systému a obnovení. O plynulé streamování videí a rychlé surfování po internetu se stará připojení Wi-Fi 6 (802.11ac) se dvěma pásmy a rychlostmi až 867 Mb/s, což je až 6 vyšší rychlost než u staršího WiFi standardu 802.11n.

Klávesnice s ergonomickým zdvihem

Klávesnice s oddělenými klávesami nabízí robustní jednodílnou konstrukci a zdvih kláves 1,4 mm. V kombinaci s kloubním mechanismem ErgoLift poskytuje komfort během dlouhého psaní. Jeho speciální konstrukce totiž umožňuje při otevření notebooku automaticky zdvihnout klávesnici, čímž je zajištěno stejné pohodlí při psaní jako na desktopové klávesnici.

Bohaté možnosti připojení zajišťuje řada konektorů, včetně moderního rozhraní USB USB-C, a dále portů USB 3.1 Gen 1 typu A a USB 2.0, výstupu HDMI a čtečky microSD karet. Díky tomu lze k počítači připojit nejrůznější periferie, monitory nebo projektory.

VivoBook 15 obsahuje výkonnou baterií s celodenní výdrží a životností, která je až třikrát delší než standardní lithium-iontové baterie. Technologie rychlého dobíjení umožňuje uživatelům nabít baterii na 60 % kapacity za pouhých 50 minut.

Nejpopulárnější

To Top