Hry

ASUS na CES 2019: herní notebooky ROG vybavené grafikami GeForce RTX

Herní značka Republic of Gamers (ROG) představila na veletrhu CES 2019 své nové herní notebooky – modely ROG Mothership, ROG Zephyrus S GX701, ROG G703, ROG Zephyrus S GX531, ROG Strix SCAR II a ROG Strix Hero II.

Rodina herních notebooků Republic of Gamers s grafikami GeForce RTX

Po navýšení herního výkonu v kategorii stolních počítačů se řada grafických karet NVIDIA GeForce RTX postavená na architektuře Turing konečně dostává i do prvních přenosných počítačů. Vybaveny jsou jimi i nově uvedené notebooky ROG Mothership, ROG Zephyrus S GX701, ROG Strix SCAR II a ROG Strix Hero II. Novinky se vyznačují displeji s rychlými obnovovacími frekvencemi a jsou ohraničeny stylově štíhlým rámečkem. Vylepšené chlazení je zárukou vyššího výkonu, nízké hlučnosti a umožňuje volit mezi systémovými profily laděnými pro různé scénáře použití.

 

ROG Mothership – nekompromisní herní výkon

ROG Mothership je zcela nový koncept herního přenosného počítače. Má vlastní stojánek umožňující individuální nastavení úhlu obrazovky a magneticky připojitelnou klávesnici, která se dá odpojit a dále používat bezdrátově. Tělo ROG Mothership je vyrobeno z odolného hliníku, a to včetně klávesnice, jež má touchpad umístěn atypicky na své pravé straně. Ve složeném stavu má počítač profil úzký jen 30 milimetrů, celková hmotnost je 4,7 kilogramu.

ROG Mothership je vybaven 17,3“ displejem typu AHVA, který má Full HD rozlišení a obnovovací frekvenci 144 Hz. Šestijádrový procesor Intel Core i9-8950HK lze již z výroby přetaktovat až na 4,3 GHz. Ten podporuje až 64 GB operační paměti a pole tří 512GB SSD (NVMe) zapojených do RAIDu 0 s propustností až 8700 MB/s. Nejvyšší ambice potvrzuje i notebooková grafická karta GeForce RTX 2080 s 8 GB videopaměti. Displej spolupracuje s technologií NVIDIA G-SYNC, díky čemuž bude obraz ve hrách zcela plynulý.

Vzhledem k použitým komponentám obsahuje ROG Mothershop výkonné chlazení, které odvádí teplo od procesoru, grafiky, pamětí a regulátoru napětí do čtyř žebrovaných pasivů na hranách zařízení. K dispozici jsou navíc i dva ventilátory. Hráči budou moci volit mezi třemi herními režimy, které upraví taktování a chod chlazení.

Na přední straně se nacházejí čtyři reproduktory s celkovým výkonem 16 W. ve výbavě nechybí ani sluchátkový výstup s vlastním zesilovačem a kvalitním DA převodníkem.

 

ROG G703 – výkon na úrovni desktopu

ROG G703 pohání procesor Intel Core i9-8950HK s možností jeho přetaktování až na 4,8 GHz již z výroby. Pro tento výkon rovnající se výkonu nejvýkonnějších stolních PC je zapotřebí robustnější chlazení a tím pádem i masivnější šasi. Tyto větší chladiče a ventilátory jsou však natolik efektivní, že ROG G703 snadno udrží v chladu bez ohledu na omezenější prostor pro průtok vzduchu.

ROG G703 disponuje 17,3“ displejem IPS úrovně s obnovovací frekvencí 144 Hz, dobou odezvy 3 ms (šedá-šedá) a technologií NVIDIA G-SYNC, což umožňuje zcela plynulé hraní dokonce i při nastavení na nejvyšší detaily. Počítač dále disponuje úložištěm HyperDrive Extreme, které využívá speciální technologii pro kombinování tří SSD disků NVMe PCI Express (PCIe) v konfiguraci RAID 0 pro rychlosti čtení až 8700 MB/s, což je dosud nejvyšší rychlost dosažená na notebooku.

 

ROG Zephyrus S GX531 a ROG Zephyrus S GX701 – herní notebooky s tenkým designem

U modelu ROG Zephyrus S GX531 se podařilo vměstnat výkonné komponenty do těla tenčího než kdy dříve. Profil tohoto 15,6“ herního notebooku se stylově úzkým rámečkem neměří více než 15 mm. ROG Zephyrus S GX531 je přitom nabitý špičkovou výbavou, jako je procesor Intel Core i7-8750H, až 24 GB RAM a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060, resp. GTX 1070 (Max-Q). Displej nabízí vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz.

Ve zcela novém 17,3“ notebooku ROG Zephyrus S GX701 s profilem tenkým jen necelých 19 mm naleznete další extra výbavu v čele s novými grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 2080 Max Q, RTX 2070 nebo RTX 2060 a úložištěm SSD o kapacitě až 1 GB.

 

Notebooky ROG Strix  – univerzální herní notebooky střední třídy

Řada notebooků ROG Strix kombinuje výkonnost a mobilitu s výrazným designem, který je v davu nepřehlédnutelný. Novinky z řady ROG Strix zároveň nabízejí téměř neznatelné úzké rámečky, což zpříjemňuje herní zážitky.

Klávesnice desktopové kvality jsou u těchto modelů velmi pohodlné a doplněné praktickými klávesovými zkratkami pro hlasitost, ztlumení a Armoury Crate. Osvětlení najdete nejen u loga ROG na víku, ale také v pruhu na přední hraně notebooku. Tato světelná lišta adresovatelná jako dvě samostatné zóny dokáže pomocí technologie Aura Sync ozvláštnit vaše herní prostředí a nabízí mnoho možností přizpůsobení.

Jelikož jsou nejnovější herní notebooky ROG Strix navrženy tak, aby nabízely vyvážený poměr ceny a výkonu, jsou k dispozici se šestijádrovými procesory Intel Core i7-8750H a s podporou až 32 GB operační paměti. Úložiště kombinují rychlé SSD systémové jednotky s 1TB pevnými disky, což poskytuje velký prostor pro ukládání herních knihoven. Pevný disk lze u těchto modelů snadno vyměnit za rychlejší SSHD disky, které ukládají do paměti často přístupná data, a pomáhají tím urychlit dobu jejich načítání.

 

 

ROG Strix SCAR II – notebook pro střelce

S optimální výbavou pro FPS hry přichází notebook ROG Strix SCAR II v 15,6“ i 17,3“ těle s obnovovací frekvencí displeje 144 Hz a dobou odezvy 3 ms. Obě velikosti se vyznačují motivem inspirovaným vojenským maskováním. Notebook disponuje zvýrazněnými klávesami WASD, které jsou ve střílečkách zásadní.

Grafika NVIDIA GeForce RTX 2060 dává 15,6“ modelu SCAR II GL504GV a 17,3“ variantě SCAR II GL704GV dostatek výkonu, který zajistí třícifernou snímkovou frekvenci i během oblíbených stříleček. Náročnější hráči mohou mít oba modely s grafikou GeForce RTX 2070, čímž získají větší grafický výkon vhodný i pro virtuální realitu.

 

Stvořen pro MOBA hry: ROG Strix Hero II

ROG Strix Hero II je navržen pro vyznavače MOBA her, kteří upřednostňují decentní vzhled notebooku. Jeho kontrastní textury a kybernetické textové vzory jsou oproti agresivní estetice SCAR II spíše zdrženlivé.

Místo zvýrazněných kláves WASD dodávají notebooku jemnou záři průsvitné klávesy QWER. Hero II obsahuje grafickou kartou GeForce RTX 2060, která je pro rychlé frekvence snímků v MOBA a dalších populárních hrách zcela dostatečná. Stejně jako u SCAR II, šetří technologie NVIDIA Optimus energii tím, že v případě potřeby aktivuje pouze integrovanou grafickou kartu.

Nejpopulárnější

To Top