IT

ASUS Lyra Trio – Wi-Fi systém pro bezdrátovou konektivitu celého domu

ASUS představil dvoupásmový Wi-Fi mesh systém Lyra Trio sestávající ze tří jednotek, který dokáže zajistit silné a bezpečné pokrytí rychlým Wi-Fi signálem v každém koutu domácnosti. Jednotlivé satelity pak vytvoří jedinou Wi-Fi síť. Lyra Trio pak automaticky připojí jednotlivá zařízení k jednotce s nejlepším signálem a v případě potřeby mezi nimi přepíná podle toho, jak se pohybujete po domě nebo bytě.

Speciální pyramidová konstrukce antény, která přenáší signál Wi-Fi vertikálně i horizontálně, zaručuje rychlejší přenos dat i ve vícepodlažních domech. Lyra Trio nabízí výjimečně vysoké rychlosti Wi-Fi AC1750 pro domy o rozloze až 500 čtverečních metrů. Nastavení sítě lze provést jednoduše pomocí smartphonu prostřednictvím mobilní aplikace ASUS Lyra. Novinka poskytuje vždy aktuální softwarovou ochranu díky aktualizacím a zabezpečením založeným na cloudovém řešení AiProtection Classic od firmy Trend Micro. V Česku a na Slovensku se Lyra Trio prodává za 10999 Kč, resp. 434,90 euro s DPH.

 

Rychlé a bezproblémové Wi-Fi připojení

ASUS Lyra Trio přináší bezdrátové připojení Wi-Fi standardu AC1750 o rychlosti až 1300 Mb/s do každého koutu domácnosti. Zvládne pokrýt dokonce i vícepodlažní domy o rozloze až 500 čtverečních metrů — uživatelé si tak mohou užívat plynulé a bezproblémové připojení s dostatečnou šířkou pásma pro streamování videa, či online hry. Konstrukce antény s technologií 3×3 MIMO poskytuje větší prostorový datový tok oproti 2×2 Wi-Fi mesh systémům, čímž umožňuje zařízení Lyra Trio zpracovat větší objem síťových operací současně. Je tak vhodným řešením pro moderní domácnosti s mnoha bezdrátovými zařízeními.  Konstrukce antény také maximalizuje rychlost přenosu dat mezi jednotlivými jednotkami, čímž uživatelům zajišťuje rychlé a plynulé připojení kdekoli v domácnosti.

Antény zařízení Lyra Trio mají speciální pyramidovou konfiguraci pro přenos signálu Wi-Fi vertikálně i horizontálně pro lepší příjem a výkon napříč podlažími. Tato konstrukce také umisťuje antény nad desku plošných spojů s natočením o 45 stupňů, čímž se minimalizuje vzájemné rušení Wi-Fi signálu.

 

Bezpečnost zdarma po celou dobu životnosti

ASUS Lyra Trio nabízí bohaté bezpečnostní funkce, které ochrání všechna zařízení připojená k síti, a to i inteligentní domácí zařízení (IoT), která nemají nebo nemohou spustit antivirový software. K ochraně před internetovými hrozbami využívá Lyra Trio bezpečnostní cloudové řešení založené na technologii AiProtection Classic od společnosti Trend Micro. Lyra Trio se synchronizuje s komplexní databází firmy Trend Micro obsahující seznam škodlivých serverů a webových stránek a umožňuje tak rychle detekovat online hrozby a zablokovat připojení k těmto nebezpečným zdrojům bez zásahu uživatele. Pokud se infikované zařízení připojí k síti, Lyra Trio izoluje soukromá data na tomto zařízení, a tím ochrání data dalších připojených zařízení před napadením.

Kromě automatizované bezpečnosti nabízí Lyra Trio také vestavěné funkce rodičovské kontroly, které uživatelům umožňují kontrolovat a omezit čas, které jejich děti tráví na internetu. Dětem lze např. omezit přístup na internet v noci nebo nastavit opakující se scénář během dne. Z důvodu zajištění neustále bezpečné sítě a ochrany připojených zařízení se Lyra Trio automaticky aktualizuje firmwarem, jenž uživatelé nainstalují jediným kliknutím. Na rozdíl od jiných routerů, které účtují další poplatky nebo poskytují ochranu pouze po omezenou dobu, jsou u zařízení Lyra Trio garantovány bezpečnostní aktualizace po celou dobu životnosti produktu zcela zdarma.

Snadné nastavení Wi-Fi sítě přes mobil

ASUS Lyra Trio usnadňuje nastavení a správu Wi-Fi sítě, jak je to jen možné. K instalaci celého řešení ani není třeba připojovat jej k PC jako klasický router. Stačí připojit Lyra Trio a stáhnout mobilní aplikaci ASUS Lyra do vašeho smartphonu. Tato aplikace vás pak provede krok za krokem celým procesem instalace. Jakmile je síť spuštěna, nabídne snadno ovladatelné funkce pro správu a diagnostiku. Jestliže je v síti problém, aplikace ASUS Lyra vás na to okamžitě upozorní.

Nejpopulárnější

To Top