IT

Alcatel 1T 10 – tablet s Androidem Oreo Go Edition

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh tablet Alcatel 1T 10, který je určen pro celou rodinu. Novinka je vybavena velkým 10,1“ IPS displejem s HD rozlišením, a je proto vhodná k prohlížení webu, hraní her nebo sledování videí. O plynulý chod zařízení se stará operační systém Android Oreo Go Edition.

Tablet ve své kategorii vyniká nízkou hmotností, funkcemi rodičovské kontroly ale i možností připojení volitelné klávesnice, která umožňuje pohodlné psaní delších textů. Zařízení je díky stupni krytí IP52 odolné i vůči prachu a stříkající vodě. Alcatel 1T 10 se v Česku a na Slovensku prodává buď jako samostatný tablet za cenu 2790 Kč, resp. 109,99 euro s DPH, nebo v kombinaci s klávesnicí a magnetickým pouzdrem za 3290 Kč, resp. 129,99 euro včetně DPH.

Velký, a přitom lehký

Alcatel 1T 10 je s hmotností 415 gramů jedním z nejlehčíchdesetipalcových tabletů na trhu. Zárukou plynulého chodu aplikací je optimalizovaný operační systém Android Oreo Go Edition v kombinaci se čtyřjádrovým procesorem. Ze 16GB úložiště je plných 11 GB k dispozici přímo uživateli, jeho kapacitu lze navíc rozšířit až o dalších 128 GB díky paměťové Micro SD kartě.

 

Celodenní výdrž baterie a dětský režim

Tablet obsahuje baterii s kapacitou 4000 mAh, která postačí pro celodenní běžný provoz. 10,1“ IPS displej nabízí dostatek jasu a dobré pozorovací úhly. Disponuje také funkcí Eye Care, která šetří zrak uživatele, neboť dokáže filtrovat škodlivé modré světlo.

Nechybí dětský režim (Kids Mode), u kterého děti ocení sadu předinstalovaných dětských aplikací a rodiče zase snadno ovladatelný panel rodičovské kontroly. Ten umožní omezit dobu používání tabletu nebo vybrat aplikace, které mohou děti používat, případně omezit přístup na webové stránky.

 

Pouzdro, klávesnice i stojánek v jednom

Tablet je volitelně k dispozici i s praktickým pouzdrem s integrovanou bluetooth klávesnicí. Texturované pouzdro zařízení elegantně chrání před prachem, poškrábáním nebo pády. Zároveň však může sloužit i jako praktický stojánek při sledování videa nebo psaní. Výhod bezdrátové klávesnice, která s tabletem komunikuje pomocí technologie bluetooth, mohou využít ti, kteří chtějí na tabletu psát delší zprávy nebo dokumenty.

 

Android 8.1 Oreo Go Edition

Alcatel 1T 10 využívá operační systém Android 8.1 Oreo Go Edition optimalizovaný tak, aby i cenově dostupná zařízení fungovala plynule a efektivně. Tablet proto obsahuje přímo z výroby sadu populárních aplikací od Googlu, např. Google Go, Google Maps Go, Gmail Go a další. Součástí této speciální platformy je také přístup na YouTube Go, který umožňuje stahovat videa do telefonu a sledovat je offline, pokud není k dispozici internetové připojení. Obchod Google Play obsahuje nabídku mnoha dalších aplikací vytvořených přímo pro zařízení využívající systém Android Go edition, včetně aplikací Facebook Lite, Skype Lite atd.

Nejpopulárnější

To Top