IT

Acer rozšiřuje portfolio ekologicky šetrných produktů Vero

Acer představil řadu nových ekologických zařízení Vero, kterými plní svůj závazek podporovat udržitelnější budoucnost tím, že spotřebitelům, podnikům a institucím nabízí více možností, jak snížit svou ekologickou stopu. Nové notebooky Vero a AIO stolní počítače, monitory, projektory i periferie využívají určitý podíl recyklovaného plastu PCR (Post-Consumer Recycled), plastu OBP (Ocean-bound Plastic) vyloveného z oceánu a recyklovatelných obalů. Počítače jsou snadno rozebíratelné, což zjednodušuje proces oprav nebo upgradů a prodlužuje jejich životnost.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat v plnění naší mise Earthion, která spočívá v řešení ekologických problémů pomocí nových řešení a ekologičtějších produktů, a to doplněním naší řady Vero,“ řekl Jerry Kao, spoluředitel společnosti Acer Inc. „Kromě nových modelů počítačů a monitorů se náš sortiment Vero nyní rozšiřuje o periferie a projektory, abychom nabídli širší škálu ekologicky navržených produktů, které snižují množství odpadu a produkci uhlíku, aniž by to bylo na úkor výkonu.“

„V návaznosti na nedávné závazky společnosti Intel dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů jsme povzbuzeni společným úsilím celého technologického ekosystému o vytvoření budoucnosti udržitelných osobních počítačů,“ řekl Josh Newman, viceprezident a generální ředitel pro mobilní inovace skupiny Client Computing Group společnosti Intel. „Díky úzké spolupráci se společností Acer vytváříme promyšlená a zároveň výkonná zařízení, jako je nejnovější řada Vero s procesory Intel Core 12. generace.“

Notebooky Aspire Vero

Nový Aspire Vero (AV14-51) je vybaven 14″ Full HD displejem a nabízí všechny ekologické výhody předchozích generací, pohání jej však nejnovější procesory Intel Core 12. generace. Navíc je nyní kromě charakteristické šedé barvy Cobblestone Grey k dispozici i v krásné modré Mariana Blue. Díky kombinaci s grafikou Intel Iris Xe a Wi-Fi 6 se skvěle chodí pro tvorbu obsahu. Také je doplněn bohatou nabídkou portů, mezi které patří Thunderbolt 4/USB Type-C a dva porty USB 3.2 Gen1 Type-A, z nichž lze jeden použít k nabíjení mobilních zařízení, i když je notebook vypnutý.

Nový Aspire Vero (AV15-52) má 15,6″ displej s rozlišením Full HD a stejně jako model AV14-51 je poháněn novými procesory Intel Core 12. generace, které umožňují využívat nejnovější aplikace pro produktivitu a zábavu. Díky podpoře dvou portů USB 3.2 typu A Gen1 a portu Thunderbolt 4/USB Type-C nabízí rychlé připojení a dokáže nabíjet mobilní zařízení, i když je notebook vypnutý. Je k dispozici v černé barvě Starry Black i v tradiční šedé Cobblestone Grey. Kamera s rozlišením Full HD podporuje vysoce kvalitní videokonference pro efektivní spolupráci.

Notebooky, na jejichž vývoji se podílela společnost Intel, splňují požadavky platformy Intel Evo díky hardwarovým specifikacím společnosti Intel a klíčovým cílům v oblasti odezvy, okamžitého probuzení, výdrže baterie, rychlého nabíjení a inteligentní spolupráce.

Jak 14″, tak 15,6″ Aspire Vero je vybaven touchpadem OceanGlass vyrobeným z plastu vázaného na oceán. Stejně jako u předchozích modelů je i v těle obou nových Aspire Vero z 30 % použit recyklovaný plast (PCR), který je odolný, tuhý a při výrobě šasi se ušetří 21 % emisí uhlíku. Rámeček obrazovky notebooku využívá z 30 % PCR plast a kryty kláves z 50 %, což dále snižuje ekologickou zátěž počítače, přičemž na šasi není použita žádná barva. Životnost notebooku prodlužuje i možnost snadné opravy a upgradu díky spodnímu krytu, který lze pro výměnu paměti RAM a disku SSD lehce vyjmout, protože využívá standardní šrouby.

Obal notebooku je chytře navržená víceúčelová krabice s vnitřní přepážkou, kterou lze složit do trojúhelníkového stojanu na notebook. Tento jedinečný obal chrání zařízení, aniž by k tomu bylo potřeba cokoli jiného než z 85 % recyklovaný papír. Sáček na notebook je ze 100 % průmyslově recyklovaného plastu (PIR) a další fólie umístěná mezi displejem a klávesami notebooku je také ze 100 % PIR plastu.

All-in-one počítač Acer Veriton Vero

All-in-one počítač Veriton Vero (VVZ4694G) byl vytvořen pro ekologicky smýšlející firmy i uživatele pracující z domova, kteří hledají výkonný počítač v prostorově úsporném provedení. Je elegantní a vybavený 24″ Full HD IPS displejem s širokými pozorovací úhly a působivým 88% poměrem velikosti obrazovky k tělu, který zajišťuje tenký panel. Lze jej také připevnit na stěnu podle standardu VESA a ušetřit tak ještě více místa na pracovním stole.

Počítač Veriton Vero AIO se z 30 % skládá z recyklovaného materiálu a dodává se s klávesnicí a myší rovněž z PCR materiálu. Obal je 100% recyklovatelný a pro prodloužení životnosti lze zadní bezšroubově uchycený kryt snadno sejmout, aby byl možný upgrade nebo opravy.

Počítač Veriton Vero má na dlouhá léta dostatek výkonu pro nejnovější aplikace pro zábavu a produktivní práci. Je vybaven až nejnovějším procesorem 12. generace Intel Core i9, dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce MX550 a až 64 GB dvoukanálové paměti DDR4-3200. Wi-Fi 6E (802.11ax) poskytuje spolehlivé připojení pro nepřerušovanou komunikaci a porty USB 3.2 Gen 2×2 Type-C podporují vysokorychlostní 20Gb/s přenos dat pro rychlé stahování. Dvě M.2 SSD umožňují úložiště o kapacitě až 2 TB. Technologie BlueLightShield poskytuje tři možnosti úrovně filtru modrého světla, přičemž ta nejvyšší snižuje emise modrého světla až o 30 % a pomáhá tak chránit oči.

Zabezpečení citlivých dat nebylo nikdy tak důležité jako dnes. Veriton Vero je vybaven funkcí Windows Hello, která využívá infračervený skener pro rozpoznávání obličeje, a modul Trusted Platform Module (TPM) 2.0 zvyšuje zabezpečení. Integrovaný inteligentní senzor Tobii Aware navíc uzamkne a rozostří obrazovku, pokud se k ní pokusí přistoupit jiný uživatel. Vestavěná webová kamera s rozlišením 5 MPx má záslepku, pomocí které lze pro ochranu soukromí zakrýt kameře výhled. Tuto kameru lze natočit směrem k uživateli pro videohovory, nebo také do místnosti pro pokrytí skupiny při skupinových videokonferencích.

Monitory Vero

Dva nové IPS monitory Vero, 27″ monitor Acer CB273 s rozlišením Full HD a 23,8″ monitor Acer B247Y G s rozlišením Full HD, mají ekologickou konstrukci složenou z 85 % z plastu PCR a z 5 % z plastu vázaného na oceán (OBP). Monitor Acer CB273 se může pochlubit průměrnou barevnou odchylkou Delta E<1 a poskytuje syté a přesné barvy. Panel s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe redukuje vysokoenergetické modré světlo, čímž chrání oči, a zároveň zachovává integritu barev obrazovky. Monitor Acer CB273 je také dodáván s přepínačem KVM, který umožňuje používat více počítačů, snadno mezi nimi přepínat, a zároveň používat stejný monitor, klávesnici a myš. Tento monitor je vybaven rozhraním USB-C a může zařízením poskytovat napájení o výkonu až 90 W.

Projektor Vero PD2325W

Acer Vero PD2325W je energeticky úsporný projektor s nízkým dopadem na životní prostředí, který ve svém šasi využívá z 50 % PCR plasty a z 85 % recyklovaný papírový obal pro snížení množství odpadu. Jeho LED světelný zdroj poskytuje až 30 000 hodin dlouhou životnost a přináší přibližně 50% úsporu energie ve srovnání s tradičními projektory s lampami obsahujícími rtuť. Díky tomu je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Projektor Acer Vero PD2325W s vysokým kontrastním poměrem 2 000 000:1, svítivostí 2 200 lumenů a rozlišením WXGA (1 280 × 800 px) promítá prezentace s vysokou jasností a přesností. Podporuje také rozšířený 125% barevný gamut REC 709, který je 1,5 až 2× širší než ten, který poskytují tradiční lampové projektory. Automatická korekce lichoběžníkového zkreslení projektoru automaticky upravuje vertikální zkreslení a projektor lze namontovat na strop. Integrovaná funkce BlueLightShield navíc podporuje nastavení filtru modrého světla pro snížení expozice.

Počítač Acer Vero PD2325W je vybaven integrovaným reproduktorem o výkonu 5 W, který umožňuje přehrávat videa, hudbu a filmy bez nutnosti připojovat samostatný reproduktor. Podporuje také nepřetržité používání 24 hodin denně/7 dní v týdnu pro veřejné expozice nebo muzejní výstavy.

Klávesnice a myš Vero

Řada Vero nyní zahrnuje periferní zařízení včetně myši a klávesnice, které jsou navrženy tak, aby snižovaly množství odpadu, emise uhlíku a hluk. Horní kryty obou periferií jsou z 65 % vyrobeny z PCR plastu a spodní kryt je z 30 % z OBP. Dlouhý životní cyklus je rozhodující pro minimalizaci odpadu. Myš i klávesnice byly zkonstruovány s ohledem na vysokou životnost, přičemž myš vydrží v provozu na baterii 18 měsíců a klávesnice Vero se může pochlubit dlouhou životností 5 milionů stisknutí klávesy.

Klávesy a tlačítka obou zařízení jsou téměř neslyšná, což je výhoda při práci ve sdílených prostorách a na veřejných místech, jako jsou kavárny nebo knihovny, nebo při domácím poslechu hudby a podcastů. V nabídce jsou spotřebitelské a komerční modely, přičemž spotřebitelské verze mají kombinaci světle a uhlíkově šedé barvy s jasně žlutými akcenty, zatímco pro profesionály je k dispozici střídmější, jednobarevná uhlíkově šedá.

Acer Earthion

Řada produktů Vero byla vytvořena v rámci programu Earthion, který realizuje poslání společnosti Acer využívat své silné stránky, partnery v dodavatelském řetězci, zákazníky a zaměstnance k vývoji inovativních a integrovaných řešení, která pomáhají řešit problémy životního prostředí a přispívají k udržitelnější budoucnosti. K cílům programu Earthion patří závazek Acer RE100 získávat do roku 2035 100 % energie z obnovitelných zdrojů, navrhovat ekologičtější produkty a snižovat uhlíkovou stopu dodavatelského řetězce společnosti Acer.

Nejpopulárnější

To Top