IT

Acer představuje stolní počítač Predator Orion X a zakřivené monitory pro herní nadšence

Společnost Acer dnes představila nejnovější přírůstek do své řady výkonných herních stolních počítačů – Predator Orion X. Tento kompaktní herní počítač nabízí obrovský výkon, protože kombinuje až speciální edici procesoru Intel® Core™ i9-13900KS 13. generace a až kapalinou chlazenou grafickou kartu NVIDIA® GeForce RTX™ 4090, která byla navržena na míru tak, aby se všechen tento výkon vešel do malého přenosného těla. Konstrukce inspirovaná vesmírnou kapslí byla vytvořena s několika „zónami“ pro umístění CPU, GPU a systému kapalinového chlazení, což umožňuje dosáhnout u stolního počítače této velikosti působivého výkonu. Tento upgradovatelný herní počítač je také vybaven odnímatelným magnetickým předním krytem a kovovými bočními panely, které chrání důležité vnitřní součásti, a v horní části kolébkou pro náhlavní soupravu připomínající mechanickou ruku.

Společnost Acer rovněž oznámila nové přírůstky do své řady zakřivených obrazovek v podobě herních monitorů Nitro XZ452CU V a Predator X34 V. Monitor Nitro X2452CU V s úhlopříčkou téměř 45″, podporou technologie AMD FreeSync™ Premium Pro a rychlou obnovovací frekvencí 165 Hz umožňuje bezproblémové sledování při hraní her nebo multitaskingu. OLED UWQHD panel monitoru Predator X34 V, barevný gamut DCI-P3 99 % a VESA DisplayHDR™ True Black 400 umožňují hráčům zažít brilantní obraz a hrát hry v plné kráse.

Predator Orion X: nadpozemské funkce a design vhodný pro kutily

Predator Orion X je vybaven procesorem Intel i9-13900KS 13. generace[1], který má 24 jader, 32 vláken, 150W TDP a nejnovější hybridní architekturu. Dokáže dosáhnout rekordních 6 GHz pro vysoký výkon procesoru. Díky využitím mimořádně efektivní architektury NVIDIA Ada Lovelace je v tomto malém herním počítači umístěna kapalinou chlazená grafická karta až NVIDIA GeForce RTX 4090, která je dodávána s 24 GB paměti G6X, aby hráčům a tvůrcům poskytla dokonalý zážitek. Aby se do počítače vešla grafická karta GeForce RTX 4090 tohoto formátu, přidává ke standardním ventilátorům chladiče na míru navržený, kapalinou chlazený chladicí modul, který umožňuje kombinovat jedny z nejsilnějších herních komponent ve minimalistické skříni.

Tělo počítače Predator Orion X inspirované vesmírnou kapslí váží pouhých 9 kg a má upravené uspořádání se třemi speciálními „zónami“, které umožňují větší svobodu přizpůsobení a výkon ve všech oblastech. Zóna 1 je speciálně určena pro lepší přístup k CPU, PSU a SSD, zatímco v zóně 2 jsou na dosah VGA a dva 2,5″sloty pro SATA HDD. Zóna 3 pomáhá udržet výkonné vnitřní komponenty na uzdě, protože je v ní uložen 240mm kapalinový procesorový chladič[1], strategicky umístěný poblíž zóny 1. Jedinečné konstrukční prvky završují životně důležité zóny chráněné kovovými bočnicemi, které lze pro snadný upgrade odejmout pomocí malé západky a které jsou na horní straně vybaveny otočným ramenem připomínajícím robota, jež funguje jako opěrka pro náhlavní soupravu.

Co se týče úložiště, hráči a tvůrci nemají důvod k obavám, protože je Predator Orion X již vybaven až 32 GB paměti DDR5-5600 [[1]], dvěma SSD M.2 (každé až 1 TB) a osvětlenou pozicí pro M.2 NVMe SSD s možností výměny za provozu pro navýšení kapacity. Herní sestava pro kutily nabízí také rychlou a bezproblémovou konektivitu díky technologiím Intel® Killer E3100G a Intel® Killer Wi-Fi 6E AX211 a velkorysé množství portů včetně dvou USB 3.2 Gen1 (jeden typ C a jeden typ A), mikrofonu a kombinovaného audio konektoru vpředu, portu USB 3.2 Gen2x2 typu C, tří portů USB 3.2 Gen2 typu A[1], dvou USB 2.0 a RJ45 umístěného vzadu.

Predator Orion X je dodáván s obslužnou aplikací PredatorSense 4.0, která umožňuje hráčům sledovat systém pro přetaktování a přizpůsobení preferencí RGB osvětlení pomocí personalizovaného intuitivního rozhraní zaměřeného na maximalizaci skutečného potenciálu.

Monitor Nitro XZ452CU V: Ultraširokoúhlý a mimořádně plynulý obraz

S obrovskou 44,5″ obrazovkou a zakřivením 1500R si příležitostní i profesionální hráči užijí s herním monitorem Nitro XZ452CU V požitek ze sledování, který nemá obdoby. Ultraširokoúhlý poměr stran 32:9 (5 120 × 1 440 px) jim umožňuje dělat více najednou. Zároveň se může pochlubit rychlou obnovovací frekvencí 165 Hz a je vybaven technologií AMD FreeSync™ Premium Pro, která eliminuje trhání obrazovky a snižuje vstupní zpoždění, čímž posouvá jejich hraní na vyšší úroveň s minimálním trháním.

Když se ponoříte do rozšířených herních světů, díky podpoře 90 % pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a standardu VESA DisplayHDR™ 400 jsou skvěle vykresleny barvy a detaily obrazu. Náruživí hráči mohou pohodlně trávit hodiny hraním svých oblíbených titulů, protože je monitor vybaven technologiemi BlueLightShield Pro, Flickerless, Low-dimming a ComfyView. Stejně tak se pyšní certifikátem Eyesafe 2.0, zatímco stojan Acer Ergostand umožňuje uživatelům nastavit polohu podle svých představ. Je také vybaven portem USB-C tři v jednom[1] pro zobrazení, přenos dat a nabíjení zařízení, a to vše najednou, přes jediný kabel. RJ45 umožňuje bezpečné kabelové připojení a USB-B funguje jako vestavěný KVM přepínač pro bezproblémové přepínání mezi počítači.

Monitor Predator X34 V: Výkonný a připravený na budoucnost

Monitor Predator X34 V je spolehlivý stroj, který dokáže držet krok s každodenními nároky profesionálních hráčů. Tento OLED monitor připravený na budoucnost poskytuje rozlišení UWQHD (3 440 × 1 440 px), technologii VESA DisplayHDR™ TrueBlack 400 a barevný pokrývající z 99% barevný prostor DCI-P3 pro zvýraznění těch nejlepších barvy a obrazu, který hry nabízejí. Disponuje také zakřivením 1800R a poměrem stran 21:9, takže hráče zaujme širokými pozorovacími úhly.

34″ herní monitor oživuje hry díky skvělé obnovovací frekvenci 175 Hz a době odezvy 0,1 ms (z šedé do šedé), což zajišťuje plynulé a nepřerušované sezení bez duchů. Ve spojení s AMD FreeSync Premium™ a VRR (Variable Refresh Rate) se hráči dočkají lepších zážitků roztrhávání obrazu, a to i při hraní her s vysokým počtem snímků za sekundu. Monitor je také vybaven sadou technologií, které pomáhají udržet oči v bezpečí a umožňují uživatelům zůstat v pohodlí i při delších herních seancích, včetně certifikace BlueLightShield Pro, Flickerless, Low-dimming, ComfyView a Eyesafe 2.0.

Cena a dostupnost

Predator Orion X (POX-650) bude v oblasti EMEA k dispozici v září za cenu od 2 499 €.

Nitro X2452CU bude v oblasti EMEA k dispozici ve 4. čtvrtletí 2023 za cenu od 1 099 €.

Predator X34 V bude v oblasti EMEA k dispozici ve 4. čtvrtletí 2023 za cenu od 1 299 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se liší v závislosti na zemi prodeje. Další informace o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích získáte na adrese www.acer.cz.

Navštivte Tiskovou sadu Acer, kde naleznete obrázky a parametry produktů, nebo navštivte tiskovou místnost next@acer press room, kde jsou všechna oznámení.

 

  1. [] Specifikace se mohou lišit v závislosti na modelu a zemi prodeje

 

Nejpopulárnější

To Top