IT

Acer představuje notebook připravený na umělou inteligenci Swift Go 14 s novými procesory Intel Core Ultra

Společnost Acer dnes představila nové modely notebooků připravené na umělou inteligenci Acer Swift Go 14 (SFG14-72) poháněné procesory Intel® Core™ Ultra.[[1]] Jsou vybaveny grafickou kartou (GPU) Intel Arc a novou integrovanou jednotkou pro specializované výpočetní obvody (NPU) Intel AI Boost, které na tenkém a lehkém notebooku přináší účinný výpočetní výkon pro úkoly využívající umělou inteligenci a pohlcující zážitky. Studenti, profesionálové, nebo i tvůrci mohou na notebooku Swift Go 14 využívat řadu funkcí umělé inteligence, jako jsou Acer PurifiedVoice™ a Acer PurifiedView™. To se hodí pro videokonference a nástroje pro úpravu na OLED displeji. Funkce Microsoft Copilot v systému Windows 11 usnadňuje plnění úkolů a pracovní postupy.

„Náš nový notebook Swift Go 14 přesahuje stylový design a pyšní se displejem s vysokým rozlišením. Přináší nejnovější technologie obohacené o širokou škálu funkcí hodících se k různým životním stylům svých uživatelů,“ řekl James Lin, generální ředitel pro notebooky společnosti Acer Inc. „Swift Go 14 je jedním z prvních zařízení na trhu, které je vybaveno procesory Intel Core Ultra, což otevírá cestu k lepší podpoře generativních úloh umělé inteligence na dalších zařízeních Acer.“

Výkon nové generace s procesory Intel Core Ultra 7

Notebook Acer Swift Go 14, vybaven až novým procesorem Intel Core Ultra 7 155H a ověřen jako notebook Intel Evo, splňuje zvýšené požadavky na výkon a funkce: jako je okamžité probuzení, rychlé nabíjení a prodloužená výdrž baterie až na 12,5 hodiny.[2] Procesory Intel Ultra Core řady H jsou také vybaveny technologií Intel AI Boost,[1] která funguje jako specializovaný AI engine. Dále jsou vybaveny integrovanou grafickou kartou (GPU) Intel Arc, která poskytuje optimalizovaný výkon, pohlcující zážitky při hraní her nebo tvorbě obsahu a zpřístupňuje řadu nástrojů využívající umělou inteligenci s extrémní energetickou hospodárností. S technologií Intel Unison lze počítač s Windows 11 také spárovat se zařízeními Android nebo iOS a vytvořit tak bezproblémové integrované prostředí[3] pro přenos souborů, volání, zasílání zpráv a správu zařízení na jediné obrazovce.

Dokonalé zážitky s nejnovějšími funkcemi umělé inteligence

S webovou kamerou s rozlišením 1440p QHD jsou streamování i videokonference svižnější a vyžadují méně energie s umělou inteligencí. Technologie Acer PurifiedVoice odstraňuje nežádoucí zvuky na pozadí a technologie Acer PurifiedView zajistí v záběru nejlepší vzhled, korekci pohledu, může rozmazat pozadí, nebo umožní automatické rámování.

Při spuštění kamery nebo mikrofonu se automaticky objeví nová funkce Acer QuickPanel, která umožňuje rychlé a snadné nastavení videokonferenčních možností. Kromě toho nová funkce Acer AlterView využívá hloubkové mapy generované umělou inteligencí k převodu z 2D obrázků na 3D animované tapety s efekty, které se dají sledovat z různých úhlů.

Copilot v systému Windows[4] využívá sílu umělé inteligence, která pomáhá při práci, tvorbě a zábavě. Je navržen tak, aby urychloval úkoly a šetřil čas, a dokáže také poskytovat personalizované odpovědi, inspiraci a pomoc při plnění úkolů. Copilot může pomoci shrnout webovou stránku, sestavit e-mail, změnit nastavení počítače nebo vygenerovat obrázek, spolu s dalšími zajímavými funkcemi AI zpřístupněnými v aplikacích, jako je Malování, Nástroj na střih, Fotografie a další.

Jediným kliknutím na speciální tlačítko AcerSense lze bezproblémově spravovat výkon, údržbu a přizpůsobení notebooku pomocí obslužné aplikace AcerSense, která obsahuje záložku Acer AI Zone. Je možné v ní najít všechny funkce AI a dostupné aktualizace. Na notebooku Swift Go 14 nechybí ani základní porty pro připojení, včetně dvou USB typu C, HDMI 2.1 a slotu MicroSD, zatímco Intel Wi-Fi 6E[5] a Intel Bluetooth LE Audio[6] poskytují kvalitní bezdrátové připojení k síti a zvuku.

Úžasný, lehký design a OLED displej

Notebook Acer Swift Go je ideální pro dynamické uživatele, kteří jsou neustále v pohybu a hledají všestranné využití svých zařízení – je elegantní, lehký a zároveň výkonný. Hliníkové šasi váží 1,32 kg[7] a je 14,9 mm tenké,[8] takže se snadno přenáší v tašce nebo v ruce. Jeho ekologický touchpad OceanGlass™ vyrobený z recyklovaného plastu vázaného na oceány byl oproti předchozím generacím[9] rozšířen o více než 44 %, takže uživatelé mohou využívat větší skrolovací plochu.

Ať už uživatelé sledují filmy nebo vytváří projekty na 14palcovém notebooku, mají k dispozici živý obraz a barvy díky možnostem zobrazení OLED monitoru s rozlišením až 2,8K (2880 × 1800),[1] 100% DCI-P3,[9] certifikací VESA Display HDR™ True Black 500[10] a obnovovací frekvencí 90 Hz.[5] Notebook je také dostupný ve variantě s dotykovým displejem WUXGA (1920×1200) pro ty, kteří při práci nebo prohlížení raději klepnou a přejedou prstem.

Ceny a dostupnost

Notebook Acer Swift Go 14 (SFG14-72) bude dostupný v Q1 2024 za cenu od 1199 EUR.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle regionu. Chcete-li se dozvědět více informací o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích, kontaktujte nejbližší pobočku společnosti Acer na adrese https://www.acer.com/cz-cs/

Nejpopulárnější

To Top