IT

Acer omladil své notebooky ConceptD

Společnost Acer oznámila aktualizaci jednotlivých řad notebooků ConceptD určených pro kreativce. Všechny byly aktualizovány tak, aby obsahovaly nové procesory Intel® Core™ H 11. generace a řadu možností grafických řešení včetně grafických procesorů NVIDIA® RTX Professional Laptop využívajících grafickou architekturu NVIDIA Ampere. Jsou podporovány ekosystémem NVIDIA Studio a také exkluzivními technologiemi v ovladačích, které vylepšují kreativní aplikace pro optimální úroveň výkonu a spolehlivost.

Nové notebooky ConceptD 5 jsou také vybaveny 16″ displejem s poměrem stran 16:10, který poskytuje tvůrcům obsahu dostatek prostoru pro sledování videí a úpravu stop, aniž by museli měnit velikost hlavního panelu nebo skrývat náhledová okna.

„Naše inovativní řada počítačů ConceptD se u tvůrců obsahu setkala po celém světě s mimořádným ohlasem,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků společnosti Acer Inc. „Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši nabídku a ve spolupráci se společnostmi Intel a NVIDIA podpořit mimořádně talentované tvůrčí profesionály ještě výkonnějšími nástroji, které přinášejí efektivitu, vysokou přidanou hodnotu a zrychlení jejich pracovních postupů.“

Notebooky ConceptD 5 a ConceptD 5 Pro

Celokovové notebooky Acer ConceptD 5 (CN516-72G) byly navrženy pro 2D a 3D designérské práce a kombinují nové procesory Intel® Core™ H 11. generace s grafickým procesorem až NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop. Pro tvůrce, kteří hledají nejlepší výkon a možnosti v dané třídě, je k dispozici také model ConceptD 5 Pro (CN516-72P) s grafickým procesorem NVIDIA® RTX™ A5000 nebo NVIDIA® RTX™ A3000 Laptop. Grafický procesor RTX A5000 Laptop přináší tvůrcům možnost využívat ray tracing a umělou inteligenci pro náročný rendering, úpravy 8K videí a práci s více aplikacemi.

Díky až 64 GB operační paměti DDR4-3200 a 2TB PCIe Gen4 M.2 SSD v režimu RAID 0 poskytují veškerý výkon i velikost úložiště, které tvůrci potřebují pro práci se 4K videem, více monitory nebo 2D a 3D renderovacími aplikacemi. Chlazení Vortex Flow od společnosti Acer s trojicí ventilátorů (včetně ventilátoru AeroBlade 3D 5. generace) je strategicky uspořádáno tak, aby poskytovalo dodatečné chlazení procesoru i grafiky, což umožňuje dosáhnout o něco vyššího výkonu i při obzvláště náročném pracovním zatížení.

Všechen tento výkon doplňuje nádherný 16″ displej s rozlišením 3K (3 072 × 1 920 px) a certifikací PANTONE®, který podporuje 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a navíc se může pochlubit přesností barev Delta E<2. Jeho úzký rámeček poskytuje 87% poměr velikosti obrazovky k tělu, zatímco poměr stran 16:10 nabízí profesionálním tvůrcům mnoho výhod. Ve srovnání s hojněji používaným poměrem stran 16:9 je takový displej znatelně vyšší, což tvůrcům poskytuje více prostoru na obrazovce pro sledování videí nebo využívání více stop, aniž by museli skrývat hlavní panely nebo měnit velikost náhledových oken.

Notebooky mají širokou škálu možností připojení: dva porty USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt™ 4, port HDMI 2.1, čtečka karet SD (SD7.0) a další. Tichá klávesnice a touchpad navržené pro redukci hluku odstraňují další drobné rušivé prvky, které by mohly přerušit tvůrčí tok myšlenek uživatele, a široký 6″ touchpad krytý sklem Corning® Gorilla® Glass je vybaven čtečkou otisků prstů pro pohodlnější a bezpečnější přihlašování.

Konvertibilní notebook ConceptD 7 Ezel

ConceptD 7 Ezel (CC715-72G), vlajková loď konvertibilních notebooků Acer určených pro tvůrce, byl omlazen a vybaven novým výkonným procesorem Intel® Core™ i7-11800H 11. generace a až grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop. K dispozici je také model ConceptD 7 Ezel Pro (CC715-72P) s procesorem až Intel® Xeon® W-11955M a grafickými kartami NVIDIA® RTX™ A5000 nebo A3000 Laptop pro tvůrce, kteří touží po ještě vyšším výkonu a podpoře v profesionálních aplikacích.

V kombinaci s až 2TB PCIe SSD a až 32 GB paměti DDR4 je ideální volbou pro tvůrce, kteří obvykle zpracovávají velké soubory a často používají více aplikací najednou. Nejnovější modely navíc obsahují dva porty Thunderbolt™ 4, které nabízejí obousměrnou šířku pásma 40 Gb/s, vyšší přenosové rychlosti a možnost připojit až pět zařízení Thunderbolt – to vše pouze jedním konektorem. A konečně, nový mimořádně citlivý touchpad ze skla Corning Gorilla Glass umožňuje plynulou a snadnou navigaci.

K dalším klíčovým vlastnostem patří brilantní 15,6″ dotykový displej s rozlišením 4K a certifikací PANTONE, který pokrývá 100 % barevného gamutu Adobe® RGB a má přesnost barev Delta E<2. Displej je vylepšen inovativní konstrukcí Acer Ezel Hinge, která kombinuje pohodlí tradičního notebooku s režimy plovoucího displeje, sdílení, tabletu, stojanu a displeje, které usnadňují efektivní a produktivní spolupráci. Součástí je také pero Wacom EMR, které vysoce oceňují umělci spoléhají se na přesnost digitálního pera při skicování, animacích a 3D modelování.

Konvertibilní ConceptD 3 Ezel a klasické notebooky ConceptD 3

Společnost Acer rovněž aktualizovala svou řadu ConceptD 3, která zahrnuje 14″ konvertibilní (CC314-72G) a klasickou (CN314-72G) konstrukci. K dispozici jsou také modely ConceptD 3 Pro (CN314-72P) a ConceptD 3 Ezel Pro (CC314-72P), které jsou vybaveny procesorem Intel® Core™ i7 s taktem až 4,6 GHz a grafickým procesorem NVIDIA T1200 Laptop.

Všechny modely a velikosti ConceptD 3 byly aktualizovány tak, aby obsahovaly procesor Intel Core H 11. generace. Podnikové i spotřebitelské modely budou dodávány s různými grafickými možnostmi, které odpovídají různým pracovním zátěžím a specialitám, včetně nového grafického procesoru NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop. Všechny notebooky obsahují PCIe Gen4 SSD a port Thunderbolt™ 4 s podporou Power Delivery pro superrychlé nabíjení.

Tato řada nabízí výkonné konfigurace a funkce zaměřené na tvůrce, a to ve střední cenové kategorii. Konvertibilní modely jsou vybaveny inovativním pantem Ezel od společnosti Acer, který umožňuje jejich používání v různých režimech, stejně jako dotykovým displejem a perem AES. Všechny notebooky ConceptD 3 se mohou pochlubit displejem s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px) s Pantone ověřením, 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a přesností barev Delta E<2.

Nejpopulárnější

To Top