IT

Acer na trh uvádí nové notebooky řady Swift s procesory AMD Ryzen řady 8040 s umělou inteligencí Ryzen

Společnost Acer představila nové modely notebooků Acer Swift Edge 16 a Acer Swift Go 14, které spojují výkon umělé inteligence a inovativní funkce ve stylových tenkých a lehkých zařízeních. Nejnovější přírůstky do řady Swift jsou vybaveny procesory[[1]] AMD Ryzen™ řady 8040 s grafikou až AMD Radeon™ 780M Ryzen AI pro všestranný výkon a podporu funkcí Acer využívajících umělou inteligenci – jako jsou Acer PurifiedVoice™, Acer PurfiedView™ a nová funkce pro úpravu fotografií Acer LiveArt.

Intuitivní ovládání a bezproblémovou navigaci na počítačích s umělou inteligencí umožňuje aplikace AcerSense™ a Copilot v systému Windows s okamžitým přístupem pomocí speciálních kláves. Uživatelé také při práci ocení čistý obraz, syté barvy nebo streamování prostřednictvím displejů notebooků OLED a také technologii Microsoft Pluton (povolenou ve výchozím nastavení), která pomáhá zabezpečit zařízení, osobní data a šifrovací klíče.

Využití výkonu umělé inteligence s procesory AMD Ryzen řady 8040

Notebooky Swift Edge 16 a Swift Go 14 jsou navrženy tak, aby poskytovaly špičkové zážitky s umělou inteligencí a spolehlivý výkon, což se hodí pro produktivní práci. Jsou poháněny procesory AMD Ryzen řady 8040 s integrovanou technologií Ryzen AI. Nejnovější procesory AMD umožňují efektivní rozdělení zátěže AI mezi akcelerátory na NPU, GPU a CPU, takže se zlepší uživatelské zkušenosti s technologií AI. Využívá procesorovou architekturu AMD „Zen 4“ s až osmi jádry a poskytuje až 16 vláken výpočetního výkonu. Díky tomu mohou kreativní profesionálové i běžní uživatelé u ultratenkých notebooků Swift očekávat rychlé a energeticky úsporné výpočty a delší výdrž baterie.

Notebooky Swift jsou vhodné pro různé uživatele a různé využití se svou podporou funkce umělé inteligence. Umělou inteligencí s funkcí Copilot v systému Windows lze spustit jediným kliknutím na speciální klávesu Copilot, která využívá sílu umělé inteligence k optimalizaci času stráveného při práci nebo tvorbě. Řešení Acer s podporou AI, jako jsou Acer PurifiedView a Acer PurifiedVoice, vylepšují konferenční relace, zatímco Acer QuickPanel umožňuje rychlé a snadné upevnění nástrojů pro videokonference. Pomocná aplikace AcerSense pomáhá uživatelům ovládat a spravovat systémy zařízení jedním kliknutím na klávesu AcerSense a nová funkce Acer LiveArt využívá technologii AI k rychlým úpravám obrázků pomocí ovládacího panelu, který se okamžitě objeví, když je na zařízení pořízen obrázek nebo snímek obrazovky.

Acer Swift Edge 16: výkon se snoubí s mobilitou

Notebook Acer Swift Edge 16 je vyroben tak, aby poskytoval optimální výkon a při tom nebyla omezena jeho přenositelnost. Elegantní design, který je zasazen do ultratenkého a lehkého šasi z hořčíkovo-hliníkové slitiny o hmotnosti pouhých 1,23 kg a výšce 12,95 mm, v sobě spojuje formu a funkci a zároveň obsahuje výkonný hardware, který zvládne dnešní nároky na umělou inteligenci a další funkce. Je poháněn až osmijádrovým procesorem AMD Ryzen 7 8840U[1] integrovaným s grafikou AMD Radeon 780M a AMD Ryzen AI [1] a dodává se s až 32 GB paměti LPDDR5 RAM a až 2 TB PCIe 4.0 SSD úložištěm. Ve spojení s vlastními řešeními umělé inteligence společnosti Acer je notebook vybaven tak, aby zvládl každodenní výpočetní úlohy a je připraven uživatelům přiblížit zážitky s umělou inteligencí.

Swift Edge 16 se může pochlubit 16palcovým panelem OLED s rozlišením 3,2K, který dokáže promítat úžasné obrazy a odstíny díky obnovovací frekvenci 120 Hz a 100% podpoře barevného gamutu DCI-P3. Úzké rámečky, doba odezvy kratší než 0,2 ms a certifikace VESA DisplayHDR™ True Black 500 dále podtrhují výjimečnou vizuální čistotu notebooku OLED.

Zařízení poskytuje uživatelům výhodu také z hlediska konektivity a zabezpečení díky kompatibilitě s Wi-Fi 7, [1,3] která zajišťuje rychlou síťovou rychlost až 5,8 Gb/s a nízkou latenci pod 2 ms, zatímco počítač se zabezpečeným jádrem je vybaven technologií Microsoft Pluton, která chrání zařízení před moderními kybernetickými hrozbami. Pro větší pohodlí je Swift Edge 16 vybaven všemi základními porty: portem HDMI 2.1, dvěma porty USB typu C (podporuje USB4® s rychlostí 40 Gb/s, DisplayPort a nabíjení přes USB), dvěma porty USB typu A a slotem pro karty MicroSD.

Acer Swift Go 14: snadné využití AI na cestách

Acer Swift Go 14 je výkonné zařízení, které snadno zvládne i to nejnáročnější pracovní zatížení. Je vybaven až osmijádrovým procesorem AMD Ryzen 9 8945HS,[1] grafikou AMD Radeon 780M,[1] a technologií Ryzen AI. Ta přináší až o 60 % vyšší výkon umělé inteligence oproti předchozím generacím[4] a uživatelé si ji užijí i na cestách. Notebook podporuje až 32 GB paměti LPDDR5X a až 2 TB PCIe Gen 4 SSD[1] a pracuje ruku v ruce s vlastní technologií AI společnosti Acer, takže zážitky na zařízení jsou plynulejší a příjemnější. Procesory jsou také integrovány s bezpečnostním procesorem Microsoft Pluton, který zesiluje ochranu citlivých dat a informací v počítači s Windows 11.

Uživatelé mají k dispozici plynulý a poutavý obraz na 14palcovém notebooku s displejem OLED s rozlišením až 2,8K a obnovovací frekvencí 90 Hz nebo možnost dotykové obrazovky na panelu IPS LCD (1920 × 1200). Tenké a lehké hliníkové tělo přispívá k vizuální estetice zařízení a je přizpůsobeno dynamickému životnímu stylu, zatímco plně výsuvný pant v úhlu 180o a touchpad OceanGlass™ s o 44 % větší [5] plochou usnadňují práci v jakémkoliv prostředí.

Kromě těchto funkcí nabízí Swift Go 14 technologie zvyšující produktivitu, jako je webová kamera s rozlišením QHD 1440p, 100W baterie s možností rychlého nabíjení, kompatibilita s Wi-Fi 6E a základní funkce připojení: dva porty USB typu C, které podporují také rozhraní USB4, DisplayPort a nabíjení přes USB, port HDMI 2.1, Bluetooth 5.3 a karta MicroSD.

Nejpopulárnější

To Top