Mobil

Společnost Lenovo představuje Lenovo Legion Go, své první kapesní herní zařízení Lenovo s operačním systémem Windows, které hráčům dává možnost hrát jakkoliv a kdekoliv chtějí. Lenovo Legion Go je navržen pro hráče požadující prvotřídní specifikace a vizuální prvky na svém kapesním zařízení. Spolu s novými brýlemi Lenovo Legion Glasses vybavenými micro-OLED technologií a novými in-ear sluchátky Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming, je představení Lenovo Legion Go výrazným rozšířením ekosystému zahrnující herní zařízení, monitory, příslušenství, software a služby Lenovo Legion, které umožňují hráčům ponořit se naplno do světa her.

 • Nový Lenovo Legion Go přináší herní výkon počítače s OS Windows v kapesním provedení. Je poháněn procesory AMD Ryzen Z1 Series, které přivedou hry k životu na 8,8palcovém herním displeji Lenovo PureSight.
 • Pro hráče, kteří chtějí svůj herní zážitek s Lenovo Legion Go posunout na vyšší úroveň jsou k dispozici nové brýle Lenovo Legion Glasses, využívající mikro-OLED technologii. Díky tomu mohou uživatelé zažít zážitek ze sledování obsahu na velké obrazovce kdekoliv chtějí.
 • Pro skutečně pohlcující herní zážitek nabízí nová in-ear sluchátka Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming prostorový 7.1 zvuk ve vysokém rozlišení.

“Jsme hrdí, že se díky úspěchu a popularitě našich notebooků, stolních počítačů, monitorů a příslušenství stala rodina zařízení Lenovo Legion oblíbenou značkou pro hráče po celém světě. Při pohledu na herní komunitu vidíme, že hráči jsou všestranná a různorodá skupina a zařízení Lenovo Legion jim přináší řešení, které jim vyhovuje,“ říká Jun Ouyang, viceprezident a generální ředitel sekce Consumer Business Segment, Intelligent Devices Group ve společnosti Lenovo. “Na návrhu Lenovo Legion Go jsme začali pracovat před více než dvěma lety s cílem umožnit hráčům po celém světě hrát způsobem, který si sami zvolí. Jsme nadšeni, že můžeme díky představení Lenovo Legion Go rozšířit náš herní ekosystém o zařízení, které hráčům doslova umožňuje hrát na cestách.”

Zde můžete shlédnout produktové video Lenovo Legion Go “It’s Go Time!”

Lenovo Legion Go: Výkon herního počítače na dlani

Zařízení Legion Go je nejnovějším přírůstkem do ekosystému herních počítačů, příslušenství a služeb společnosti Lenovo. Ta je známá tím, že přináší technické inovace umožňující herním fanouškům po celém světě užít si hry podle svého. Lenovo Legion Go je vybaven procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RNDA a technologií chytré správy napájení. Funguje na operačním systému Windows 11 a přináší výjimečný grafický výkon schopný konkurovat konzolím. Vaše oblíbené hry doslova ožijí na velkém 8,8palcovém QHD+ 16:10 Lenovo PureSight displeji a umožní hráčům více se ponořit do pohlcujícího obrazu. S možností jasu 500 nitů a 97 % DCI-P3 barevného gamutu se obrazovka dokáže přizpůsobit každému hernímu stylu. Podporuje například rozlišení od 1600p do 800p stejně jako obnovovací frekvenci 144Hz a 60Hz. Desetibodová dotyková obrazovka umožňuje přirozené a intuitivní ovládání. Legion Go přináší 16GB LPDDR5X (7500Mhz) RAM s flexibilní správou napájení, která poskytne optimální herní výkon a rychlejší načítání obsahu. Výhodou je také PCIe Gen4 SSD úložiště s kapacitou až 1 TB a slotem pro mikro-SD kartu s podporou až 2 TB dalšího místa.1

 

Všechna tato herní síla potřebuje hodně energie a Lenovo Legion Go jí má na rozdávání. S kapacitou baterie 49,2Wh mohou herní akce trvat déle bez nutnosti nabíjení. Lenovo Legion Go také podporuje nabíjení Super Rapid Charge2, které umožňuje dobít baterii až na 70 % během půl hodiny. Pro případ souběžného hraní her při napájení ze sítě je Lenovo Legion Go vybaven režimem přemostění napájení (power bypass mode), který chrání baterii před znehodnocením a zároveň eliminuje teplo, které se běžně tvoří při nabíjení. Zařízení Lenovo Legion Go je vybaveno také pokročilým systémem chlazení Lenovo Legion Coldfront, která zahrnuje ventilátor se 79 listy z kapalně-krystalického polymeru. Ten udržuje zařízení v chladu při méně než 25dB hluku ventilátoru v tichém režimu a zároveň umožňuje dosáhnout plných 25 W TGP v uživatelském režimu– Díky tomu dokonale zabrání přehřívání při delších herních seancích, kdy je každý kousek výkonu potřebný k vítězství.

Ovladače zařízení Lenovo Legion Go jsou vybaveny joysticky se senzorem Hallova jevu, což v praxi znamená, že nedochází ke driftu, minimalizují se mrtvé zóny a maximalizuje se odezva a přesnost během hraní. Mezi další výbavu patří integrovaný trackpad, velký D-pad, úhlové kolečko myši a celkem 10 nastavitelných bočních tlačítek pro snadné ovládání. Součástí je také RGB osvětlení na vypínacím tlačítku, zdobeném ikonickým symbolem ‘O’ typickým pro zařízení Lenovo Legion, který mění barvy podle uživatelsky zvoleného režimu ventilátoru. RGB kroužky kolem joysticků dodávají další úroveň stylu a zároveň fungují jako oznamovací systém pro spárování ovladače. Ovladače Legion TrueStrike jsou odpojitelné, takže přináší větší flexibilitu v herních stylech a možnost povolení režimu FPS (First-Person Shooter) pro improvizované FPS herní relace. Tento režim umožňuje uživateli odpojit ovladače od těla Lenovo Legion Go a použít zabudovaný stojánek na zadní straně zařízení pro podepření během hraní. Pravý odpojený ovladač je možné pomocí magnetu připevnit do speciální základny, která je součástí balení. Optické oko ve spodní části ovladače pak umožňuje přesnější zaměřování a ovládání nezbytné při kompetitivních FPS hrách, podobně jako při použití myši.

 

Lenovo Legion Go přináší dva USB Type-C porty pro pohodlnou konektivitu, která uživatelům umožňuje dokovat a nabíjet zařízení a současně připojit příslušenství díky funkci plug-and-play podporující DisplayPort 1.4 a Power Delivery 3.0. Konektivita zahrnuje také připojení Wi-Fi 6E3 a podporu Bluetooth® 5.2.

Celou řadu výjimečných funkcí zařízení Lenovo Legion Go doplňuje zcela nový software Legion Space. Ten byl speciálně navržen pro Lenovo Legion Go a umožňuje uživatelům rychlý přístup ke všem jejich herním platformám a obchodům, zobrazení všech nainstalovaných her na jednom místě a dokonce nákup nových titulů prostřednictví Legion Game Store ve spolupráci s Xbox Game Pass Ultimate4,5, ve kterém uživatelé získají bezplatné 3měsíční členství4,5. To jim zajistí přístup ke stovkám vysoce kvalitních her dodávaných s každým modelem Lenovo Legion Go. Hráči mohou využít také obchod Gamesplanet, který nabízí výrazné slevy na vybrané hry pro uživatele s Lenovo ID6. Všechny podporované programy pro spuštění her lze sjednotit v Legion Space, takže se hráči mohou rychleji ponořit do své oblíbené hry. Legion Space také umožňuje uživatelům rychle upravit nastavení svého zařízení jako je rozlišení, obnovovací frekvence, jas a další.

Lenovo Legion Glasses: pocit z hraní na velké obrazovce kdekoliv chcete

Pro hráče na cestách nebo preferující větší pohodlí nabízí brýle Lenovo Legion Glasses chytré osobní řešení velké obrazovky pro hraní a konzumaci obsahu, ať už na Lenovo Legion Go, nebo jakémkoliv jiném kompatibilním zařízení, včetně většiny zařízení se systémem Windows, Android™7 a macOS®8 s plně funkčním USB-C. Legion Glasses jsou pokročilým nositelným virtuálním monitorem s mikro-OLED displeji, které poskytují vysoký rozsah barev a kontrastu v FHD rozlišení pro každé oko s 60Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu napodobí zážitek a funkce velké obrazovky, jenž se zobrazí za čočkami brýlí a je tak viditelná pouze pro jednoho uživatele. Zároveň přináší vysoce věrný zvukový zážitek prostřednictvím vestavěných reproduktorů.

 

Menší obrazovky většinou pro hráče znamenají nevýhody v podobě nižší kvality displeje, stejně jako menšího komfortu a soukromí. Lenovo Legion Glasses umožňuje uživatelům Legion Go přenosný a soukromý zážitek ze sledování velké obrazovky pomocí systému plug and play. Tento nositelný, vysoce kvalitní displej je navíc určený pro dlouhodobé používání.

In-ear sluchátka Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming: soukromé hraní s prostorovým zvukem

 

Dalším perfektním doplňkem pro hráče na cestách jsou nové in-ear sluchátka Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming. Díky prostorovému 7.1 zvuku uslyší hráči každý týmový požadavek v prostoru a dokáží rychleji reagovat i na kroky nepřítele. 10 mm měnič sluchátek vydává pevné, působivé basy stejně jako vyvážené středy a výšky bez zkreslení. A když je hraní intenzivní, multifunkční inline ovladač umožňuje rychlou úpravu nastavení, zatímco zvýrazněný RGB proužek na ovladači dodává sluchátkům nádech luxusu. USB-C konektor se postará o bezproblémové připojení k celé řadě zařízení.

 

Prvky neustále se rozšiřujícího ekosystému Lenovo Legion:

Cena a dostupnost7

Zařízení Lenovo Legion Go by mělo být dostupné od října 2023 za cenu od 18 999 Kč včetně DPH.7

Brýle Lenovo Legion Glasses by měly být k dispozici v prosinci 2023 s cenou od 11 999 Kč včetně DPH.7

In-ear sluchátka Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming by měly být dostupné od prosince 2023 s cenou od 1199 Kč včetně DPH.7

Lenovo Legion Go
Rozměry (D x Š x V) Základní modul:

(mm): 210mm x 131mm x 20mm

Základní modul s připojenými ovladači:

(mm): 299mm x 131mm x 41mm

Váha Bez připojených ovladačů:

640g

S připojenými ovladači:

854g

Barva Shadow Black
Displej8 8.8” QHD+ (2560 x 1600) IPS; 16:10, 10bodový dotykový (144Hz / 97% DCI-P3 / 500 nitů / 83%AAR
Touchpad Podpora gest více prsty (multi-finger)
Procesor8 AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RDNA
Paměť Zabudovaná 16GB 7500Mhz LPDDR5X
Úložiště1,8 256GB / 512GB / 1TB PCIe 4.0 NVMe M.2 22428
Operační systém Windows 11 Home
Baterie 2článková 49.2Wh

Super Rapid Charge2

Kapacita baterie ovladače: 900mAh2

Adaptér USB Type-C, 65W AC adaptér

Výstup: 20V DC, 3.25A, 65W

Vstup: 100~240V AC 50/60 univerzální

Porty Horní

 • 3.5mm audio combo jack
 • 1 x USB Type-C (USB 4.0, DisplayPort™ 1.4, Power Delivery 3.0)
 • 1 x Čtečka microSD karet

Spodní

 • 1x USB Type-C (USB 4.0, DisplayPort 1.4, Power Delivery 3.0)
Ovládání a vstup Ovládání gamepadu

 • Legion L/R
 • Tlačítka ABXY
 • D-pad
 • L & R joysticky s Hallovým senzorem
 • L & R nárazníky
 • L & R analogové spouštěče
 • Legion L & R tlačítka
 • Tlačítko View (L)
 • Tlačítko Menu (L)
 • Trackpad (R)
 • 6 x nastavitelná tlačítka uchopení
 • 1 x kolečko myši (R)
 • 1x senzor myši (R)
 • 2 x tlačítko pro uvolnění ovladače

Haptika: HD haptika

Gyro: 6-Axis IMU

Audio
 • 2 x 2W reproduktory
 • Duální mikrofon pro blízké okolí
Konektivita
 • 2 x 2 Wi-Fi 6E (802.11 ax)3
 • Začíná na Bluetooth® 5.2
Software Legion Space

Xbox Game Pass Ultimate – Bezplatné 3měsíční členství4,5

Lenovo Legion Glasses
Displej Micro OLED
Rozlišení 1920 x 1080 pro každé oko
Audio Vysoce kvalitní vestavěné reproduktory
Kompatibilita zařízení Vyžaduje plně funkční USB-C s režimem DP Alt
Délka kabelu 1.2m
Přibalené příslušenství 2 x Nastavitelné polštářky na nos

Obal pro přenášení

Rámeček pro čočky na předpis

Protiskluzový adaptér

Čistící hadřík

In-ear sluchátka Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming
Audio Velikost reproduktoru 10mm přijímač s dynamickou a vyváženou kotvou
Citlivost 94 ± 3 dBSPL při 1kHz
Rozsah frekvence 20 Hz – 40 kHz
Mikrofon 1 všesměrový analogový silikonový mikrofon
Citlivost mikrofonu -38 ± 1 dBV/Pa při 1 kHz
Rozsah frekvence mikrofonu 50 Hz – 10 Khz
Konektivita Interface USB-C
Délka kabelu 150cm
Design Rozměry balení 24.6mm x 19.7mm x 21.8mm
Váha 26g
Záruka 1 rok

 

1Skutečná dostupná kapacita je menší a liší se v důsledku mnoha faktorů, včetně formátování, rozdělení disku, operačního systému atd., které část této kapacity využívají. Dostupná kapacita se může změnit s aktualizacemi softwaru. MicroSD karta je prodávána samostatně.

2Super Rapid Charge: 10minutové nabíjení 0~30 % kapacity, 30minutové nabíjení 0~70 % kapacity, 80minutové nabíjení 0~100 % kapacity v režimu MS/S3/S4/S5. Je nutné použít nabíječku dodávanou se zařízením; baterie musí být značně vybitá; rychlost nabíjení se s postupem nabíjení zpomaluje. Všechny údaje o výdrži baterie jsou přibližné a založení na dvou metodách testování, včetně srovnávacího testu výdrže baterie MobileMark® 2018 benchmark (s jasem 200 nitů a výchozí úrovní hlasitosti) a nepřetržitého přehrávání 1080p videa na nejnovější aktualizaci Windows 11 a vyšší (s jasem 150 nitů výchozí úrovní hlasitosti). Skutečná výdrž baterie se bude lišit a závisí na mnoha faktorech jako je konfigurace a použití produktu, použití softwaru, bezdrátové funkce, nastavení správy napájení a jas obrazovky. Maximální kapacita baterie se časem a používáním sníží.

3Vyžaduje samostatně zakoupený Wi-Fi router a plán, který se může lišit podle lokality. Platí další podmínky a/nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

4Je vyžadována kreditní karta. Pokud službu nezrušíte, bude vám po skončení propagačního období účtována aktuální běžná sazba členství. Platí podmínky a výjimky. Po ukončení propagačního období je vyžadováno aktivní členství pro hraní her a online multiplayer titulů. Katalog her se liší v závislosti na čase, regionu a zařízení. DLC je prodáváno samostatně; pokud je hra z katalogu odstraněna nebo vaše členství skončí, je nutné zakoupit hru samostatně, aby bylo možné používat dále stejné DLC. Pokud jste již členem Xbox Live Gold a/nebo Game Pass pro konzole či PC, zbývající dny vašeho členství budou převedeny na Ultimate pomocí konverzního poměru. Budoucí odkupy kódů také podléhají konverznímu poměru. Všechny konverze na službu Ultimate jsou finální. Podrobnosti a systémové požadavky naleznete na www.xbox.com/gamepass. Nabídka platí na všech trzích s dostupností Xbox Game Pass s výjimkou Ruska. Digital Direct: Váš digitální obsah bude během nastavení doručen přímo do vašeho zařízení; nejsou vyžadovány žádné kódy. Viz xbox.com/subscriptionterms.

5Současní předplatitelé služby Xbox Game Pass obdrží k předplatnému další tři měsíce

6Dostupnost her závisí na zásadách distribuce vydavatelů. Některá území mohou být vyloučena. Informace o dostupnosti podle trhu naleznete na stránce hry.

7Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu nebo její možnosti a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Data naskladnění a barevné možnosti se mohou lišit podle geografické polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídku produktů, funkce a specifikace.

8Funkce se mohou lišit podle geografické polohy a mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli změnit nabídku produktů, funkce a specifikace.

 

Nejpopulárnější

To Top