Domov

135 solárních panelů pro SantaPark Arctic World

Sharp Energy Solutions zajistil 135 fotovoltaických (FV) panelů pro SantaPark Arctic World v laponském Rovaniemi – oficiálním rodném městě Santa Clause na severu Finska. Řešení za využití solární energie pomůže parku SantaPark Arctic World každodenně ušetřit stovky kilogramů uhlíku, dramaticky tak sníží uhlíkovou stopu atrakcí a napomůže zachovat křehké arktické životní prostředí pro budoucí generace.

Se 100 000 hosty z více než 70 zemí ročně nabízí SantaPark Arctic World návštěvníkům toužícím po vánoční atmosféře, celou řadu vzrušujících zážitků.  Nicméně, změna klimatu a s ní související celosvětové oteplování představují pro arktickou přírodu stále větší riziko, přičemž Finský meteorologický ústav předpovídá v průběhu nadcházejících 100 let drastický úbytek sněhu.

Trvale udržitelný a odpovědný rozvoj je pro SantaPark Arctic World prioritou a solární panely Sharp společně s geotermálním vytápěním přináší hotelu Arctic Treehouse ekologické řešení, jež současně zaručuje luxusní pohodlí pro jeho hosty.

Díky své poloze na polárním kruhu v parku SantaPark Arctic World 52 dní v roce slunce nevychází za obzor a 52 dní v roce slunce naopak vůbec nezapadá. Uprostřed léta tak probíhá výroba elektřiny po celé týdny bez přerušení, a panely denně generují zhruba 280kWh na každý 43kWp systém.

Instalace 135 FV panelů Sharp NU-RD300 na hotelu byla firmou PlayGreen speciálně navržena tak, aby zajišťovala maximální produkci energie od časného rána až do pozdního večera. Polovina panelů je proto nasměřována na jihovýchod a druhá polovina na jihozápad. Prémiové FV panely Sharp byly zvoleny na základě jejich schopnosti odolávat extrémním povětrnostním podmínkám polárního kruhu a mimo jiné také pro jejich celo-černou elegantní konstrukci, jež vhodně zapadá do prémiového vzhledu parku SantaPark Arctic World.

Díky dopadu klimatické změny přímo na jeho rodné město, bere oficiální finský Santa Claus ochranu životního prostředí opravdu vážně. Sdělil nám: „Vánoce jsou za rohem a přišel čas vzpomenout si na své přátele, blízké milované a na ty, kteří jsou v nouzi. Vánoce jsou časem darů a pro nás jsou zejména o pocitu pečování o naše okolí, jenž si chceme uchovat po celý rok.  Vzájemná péče i péče o naše životní prostředí, jsou velmi důležité. Začíná malými krůčky a těmi správnými rozhodnutími, jež vedou k lepšímu a bezpečnějšímu životnímu prostředí pro všechny.“

Nejpopulárnější

To Top