Foto

Zvěčněte svou lásku navždy!

Nezáleží na tom, jestli jste čerstvě zamilovaní nebo žijete v dlouhodobém manželském svazku. Svou lásku můžete navěky uchovat prostřednictvím společných fotografií. Svátek svatého Valentýna je ideální příležitost, kdy si udělat čas jeden pro druhého…

 

Pokud chcete vytvořit „vymazlenou“ aranžovanou fotografii, můžete hledat inspiraci u slavných párů a influencerů, kteří se každoročně 14. února chlubí svými zamilovanými snímky na sociálních sítích.

Několik rad pro zamilované fotky

Dobře volte pozadí, aby bylo ucelené, fotogenické a zároveň nepůsobilo rušivě – například u barevné zdi, cihlové zídky, v zasněžené krajině… Využít můžete i různé rekvizity jako je křeslo, deštník, kytara, květiny nebo postel s polštáři. Příliš to ale nepřehánějte – hromada plyšáků nebo obří srdíčkové balónky se přece jen hodí spíše pro teenagery.

Při focení ideálně využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romantickou atmosféru. Vyhněte se blesku také při focení portrétu venku v noci. Řada fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se lze vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které při použití blesku často vzniká. Jestliže budete fotografie pořizovat ze stativu, volte vyvýšené místo. Samospoušť můžete nastavit na více expozic v různých časových intervalech.

Přirozené lifestyle foto

Je jedno, jestli zachytíte, jak se doma smějete během přípravy romantické večeře anebo si uděláte rekonstrukci svého prvního polibku v parku… Přirozené lifestylové fotografie působí autenticky, nebojte se proto spontánnosti. „Foťte srdcem!“ radí Lucie Vysloužilová, lektorka Nikon školy. „Pro mne je důležité, jaký pocit z fotky mám, jestli z ní sálá emoce nebo příběh, zda má dynamiku. Musí mít zkrátka duši,“ doplňuje specialistka na portrétní a lifestylovou fotografii. Vsaďte proto na osobitost a originalitu! Ukažte své city. A hlavně buďte přirození!

Selfie i s profesionálním foťákem

Pokud se chcete se svými snímky pochlubit na sociálních sítích, stále největší oblibu si v online světě udržují selfie fotky. Aby bylo jejich pořízení jednodušší, volte fotoaparát s výklopným displejem. Například cenově dostupná bezzrcadlovka Nikon Z50 disponuje velkým dotykovým LCD monitorem s vysokým rozlišením 1 040 000 pixelů ve stylu chytrých telefonů. Díky možnosti flexibilního otáčení budete mít stále kontrolu nad tím, co snímáte, jestli jste „neutekli“ z obrazu a zda i vaše pozadí je takové, jaké má být. Pak se vám nestane, že vám budou z hlavy trčet větve stromů, snímek z romantické večeře zhyzdí dřez plný špinavého nádobí nebo za vámi v parku bude bezdomovec vybírat odpadkový koš, zatímco vy na sebe budete láskyplně hledět.

Zaostřeno na detail

Nebojte se přiblížit svou lásku ostatním – a to doslova! Zaměřte se při dokumentování svého valentýnského dne na detaily jako je výzdoba svátečně prostřené tabule, kytice ve váze, kterou žena dostala od svého partnera, pralinka ve tvaru srdce na dlani, dvě sklenky šampaňského nebo dvě hořící svíčky jako symbol vašeho vztahu. Zachyťte společné prsteny, propletené ruce nebo třeba stejné tetování. Abyste mohli dokonale zaostřit i na blízké detaily, využijte správný objektiv. „Například nový širokoúhlý objektiv se zoomem Nikkor Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR umožňuje ostřit na vzdálenost pouze 0,2 m,“ říká Filip Barták, technický specialista a lektor Nikon školy.

 Ještě není hotovo…

„Nacvakáním“ snímků to nekončí. Díky nejrůznějším filtrům je možné obrázky upravit k obrazu svému a vdechnout jim atmosféru vingate, doplnit je rámečky nebo upravit fotografii do odstínů černobílé. „Pokud ale ono kouzlo ve fotce není už při jejím pořízení, na počítači to nedoženete,“ upozorňuje fotografka Lucie Vysloužilová. Vytvořit můžete také různé koláže nebo udělat série tématických fotografií. Moderní technologie nabízejí možnost ihned přesunout snímky do úložiště, abyste s nimi mohli dále pracovat ve specializovaných programech a aplikacích, anebo je lze okamžitě sdílet na sociálních sítích. „Připojení Wi-Fi a Bluetooth a aplikace Nikon SnapBridge usnadňují posílání snímků a videosekvencí na libovolné zařízení pro sdílení i ukládání,“ dodává Filip Barták.

Nejpopulárnější

To Top