Foto

X-Photographers Back in Black a Fujifilm X-Pro3 v pražském Mánesu

V pražské Galerii Mánes je po celý listopad 2019 k vidění unikátní výstava nejlepších fotografů ze všech koutů světa, kterou připravila společnost Fujifilm. K vidění byla 20. listopadu i Fujifilm X-Pro3, vlajková loď CSC digitálních fotoaparátů řady X Series. Součástí výstavy je i festival Fujifilm každý listopadový víkend.

Výstavu v Mánesu otevřela 30. října slavnostní vernisáž, na které nadace Kapka naděje pokřtila svůj kalendář pro rok 2020, který vznikl ve spolupráci s firmou Fujifilm. Současně s výstavou probíhá v listopadu také festival Fujifilm, který nabízí 65 odborných workshopů a přednášek vedených zkušenými fotoprofesionály.

Nejlepší světoví fotografové Fujifilmu se vracejí po dvou letech do Prahy

Po dvou letech se Fujifilm X-Photographers, světová elita mezi fotografy kteří pracují s fotoaparáty Fujifilm, vracejí do Prahy. Těšit se můžete na tak známá jména, jako jsou Sara Lando, Christoph Busse, Knut KoivistoBobbi LaneTomasz LazarIvan Joshua LohTim Georgeson, Jonathan Bielaski, Martin Kopec, Kyaw Kyaw Winn, Wojtek WieteskaDavid GaberleRadek Kalhous, Michal Krause nebo Lucie Robinson. Všechny vystavované snímky byly pořízeny na to nejlepší, co Fujifilm aktuálně nabízí, tedy středoformátové fotoaparáty řady GFX. Všechny vystavené fotografie byly pořízeny exkluzivně pro tuto akci a jejich společným motivem je portrét na černém pozadí. Výstava X-Photographers tak přináší do Česka jedinečnou tvorbu světových fotografů a umělců, kteří jsou často také držiteli prestižních fotografických ocenění. Snímky těchto autorů publikují mimo jiné i nejprestižnější média světa.

Prezentaci měl také Štěpán Černý, oficiální fotograf české fotbalové reprezentace, který fotí fotoaparáty Fujifilm.

Festival Fujifilm každý listopadový víkend

Součástí výstavy je i festival Fujifilm, který probíhá každý listopadový víkend, který doprovází 65 workshopů a přednášek nejen vystavujících, ale také dalších českých fotografů používajících fototechniku Fujifilm. Své znalosti a tipy zde předávají nejen vystavující, ale také třeba Marie BartošováJakub CejpekŠtěpán Černý, Tomas FelcmanPetr Hajn, Vojta Hurych, Pavlína KubíčkováTereza LinhartováPavel NesvadbaJiří RůžekPavel RybníčekJiří ŠtarhaJosef ŠulcOto Sládek a další.

Jak vznikla skupina X-Photographers?

Společnost Fujifilm je známá svým přístupem v naslouchání požadavků svých zákazníků – fotografů využívajících techniku Fujifilm. Proto vytvořila skupinu vybraných fotografů, kteří testují nejnovější modely fotoaparátů přímo „v terénu“. Dávají pak zpětnou vazbu designérům a také sdílejí své zkušenosti s veřejností. K významu „X“ se pojí řada X bezzrcadlových digitálních fotoaparátů, a současně „X“ obecně značí něco neurčitého, což dává fotografům volnou ruku v jejich tvorbě. Skupina X-Photographers vznikla v roce 2012 a v současnosti má již přes 500 členů z 60 zemí světa s vlastní online galerií.

 

Více informací o akci na http://xperienceacademy.cz/vystava/

Doprovodný program výstavy na http://xperienceacademy.cz/workshopy/ nebo také na Facebooku Focused on: X-photographers Exhibiton /Back in Black/

Vystavující fotografové

Lucie Robinson, Sara Lando, Tomasz Lazar, Ivan Joshua Loh, Christoph Busse, Bobbi Lane, Knut Koivisto, Tim Geogeson, Janathan Bielaski, Martin Kopec, Kyaw Kyaw Winn, Wojtek Wieteska, David Gaberle, Radek Kalhous, Michal Krause a další.

Richard Jan Voigts

Nejpopulárnější

To Top