IT

Western Digital představil svůj nejtenčí 5TB přenosný externí disk

Společnost Western Digital Corp. představila na veletrhu IFA 2019 inovované externí disky WD My Passport a WD_My Passport for Mac. Tato oceňovaná produktová řada se nyní rozšířila o nejtenčí externí přenosný disk s kapacitou 5 TB. Disk je tenký jen 19,15 mm (0,75”), má stylový design, kompaktní rozměry a vejde se do dlaně ruky. Nový disk má velkou kapacitu pro ukládání, třídění a sdílení ohromného množství fotografií, videa, hudebních souborů a dalších dokumentů.

 

„Již několik let důvěřují uživatelé externím diskům My Passport a ukládají na ně kdekoli na cestách svůj digitální obsah, od rodinných video nahrávek až po důležité dokumenty,” říká David Ellis, viceprezident řešení pro digitální obsah společnosti Western Digital, a dodává: „Lidé chtějí stále vyšší ukládací kapacitu v menším rozměru a designu. Od externích disků pak očekávají, že se stanou atraktivním doplňkem jejich životního stylu i jejich nových digitálních zřízení. Naším cílem je nabídnou ve své třídě nejlepší řešení, které uchová digitální život zálohovaný, a ochrání jej tak, že se uživatelé mohou se svými vzácnými vzpomínkami v digitalizované podobě radovat po mnoho let.”

 

Nové stylové disky v moderním designu jsou k dostání v kapacitách až 5 TB*. Řada My Passport je nabízena v atraktivních nových barevných odstínech včetně černé, modré a červené. Verze My Passport for Mac je v temně modré barvě. Disky My Passport jsou naformátované pro Windows® 10 a mají konektor USB 3.0 zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0. My Passport for Mac je formátován pro macOS Mojave a má USB-C konektor, je tedy ihned po rozbalení připraven pro použití.

 

Uvedené externí disky poskytují také dodatečnou ochranu uloženého digitálního obsahu a to díky softwaru WD Security (ochrana heslem a 256bitové hardwarové šifrování AES), možnost zálohovat obsah sociálních médií a cloudových úložišť (jako je Facebook, Dropbox and Google Drive™)**a mají také ovládací software WD Drive Utilities™. Nové externí disky využívají prověřenou spolehlivost společnosti Western Digital a je na ně poskytována tříletá omezená záruka.

 

Cena a dostupnost

Nové externí disky My Passport budou dostupné prostřednictvím internetových obchodů a vybraných prodejců. Ceny budou začínat na 1 790 Kč pro 1TB model a končit na 4 780 Kč pro model 5 TB. U modelu My Passport for Mac je doporučená koncová cena 4 870 Kč.

Nejpopulárnější

To Top