IT

Webová kamera do kanceláře, domácnosti i na cesty

Webová kamera Dell WB3023 s rozlišením 2K QHD je určená pro použití v profesionálním prostředí, ale ocení ji i náročnější domácí uživatelé. Nabízí širokou škálu funkcí, včetně obrazového snímače s vysokým rozlišením, pokročilého automatického ostření a kompatibility s řadou videokonferenčního softwaru.

Webová kamera Dell WB3023 má elegantní a kompaktní design s čelním rozměrem 4,8×6,9 cm, je vyrobena z kvalitních materiálů a vybavena robustní základnou. Je také lehká (151 gramů) a snadno se přenáší, takže se hodí i na cesty. Lze ji jednoduše připevnit na horní část notebooku nebo stolního monitoru, které mohou být hluboké až 5,5 cm, a má dostatečně dlouhý kabel o délce 1,5 m. K počítači se připojuje pomocí kabelu s klasickou koncovou USB-A. Lze ji upevnit i na stativový závit.

Webová kamera má také integrovaný mikrofon s potlačením šumu a dosahem 3 metry, který filtruje hluk z okolí a zajišťuje, že během hovoru bude slyšet pouze váš hlas. Kamera je vybavena mechanickou clonou pro ochranu soukromí, která zakrývá objektiv, když ji nepoužíváte, a zajišťuje, že vás nikdo bez vašeho svolení neuvidí ani neuslyší.

Model Dell WB3023 je vybaven obrazovým snímačem Sony s rozlišením 2K QHD, který je schopen pořizovat snímky a videa v rozlišení až 2560 × 1440 pixelů, což je čtyřikrát více než standardní rozlišení HD 720p. Výsledkem je jasný a ostrý obraz, který je ideální pro videokonference, živé vysílání a další aplikace vyžadující vysoce kvalitní obraz, přesahující například možnosti kamerek integrovaných v tělech notebooků.

Zařízení využívá skleněnou čočku se světelností F2.0 se širokým zorným polem, objektiv se 4 prvky poskytuje širokoúhlý záběr až 65 resp. 78 stupňů. Kamera má snímkovou frekvenci až 30 snímků za sekundu (FPS) při rozlišení 2K a Full HD 1080p a HD 720p zvládne při 60 FPS. Digitální zoom umožňuje dvojnásobné přiblížení.

Kamera používá sofistikovaný algoritmus automatického zaostřování, který udržuje obličej zaostřený, i když se během hovoru pohybujete. Kromě toho je webová kamera vybavena automatickým řízením expozice, které zajišťuje, že váš obraz bude vždy správně osvětlen, a to i v prostředí se slabým osvětlením. Podporuje mimo jiné HDR a 2D/3D redukci šumu ve videu, dále automatické vyvážení bílé a FDAE (Facial Detection Auto Exposure).

Díky pokročilému obrazovému snímači, automatickému zaostřování a řízení expozice je kamera schopna poskytovat jasný a ostrý obraz, který je ideální pro videokonference, natáčení i živé vysílání. Dell WB3023 je kompatibilní s celou řadou videokonferenčního softwaru, včetně Microsoft Teams, Skype, Zoom a dalších. Také bez problémů spolupracuje s funkcí Windows Hello, která umožňuje přihlášení k počítači pomocí technologie rozpoznávání obličeje.

Celkově je webová kamera Dell WB3023 2K QHD skvělou volbou pro uživatele, kteří potřebují kvalitní a výkonnou webovou kameru pro profesionální použití s výborným poměrem ceny a výkonu.

Nejpopulárnější

To Top