IT

WD má nové disky s kapacitou 16 TB a 18 TB

Řada WD Gold využívá inovace z technologické platformy u pevných disků Ultrastar 18 TB a 20 TB a nyní nabízí nové kapacity pevných disků CMR 16 TB a 18 TB. K dispozici je také upgradovaná řada platforem Ultrastar JBOD a hybridní ukládací server Ultrastar využívající pevné disky Ultrastar CMR 16 TB a 18 TB. Schopnost vertikální integrace a široké produktové portfolio umožňují společnosti Western Digital pomáhat zákazníkům plnit požadavky na data, když navrhují své ukládací infrastruktury s cílem zvýšení efektivity a produktivity.

„Rozšířená řada řešení společnosti Western Digital na bázi pevných disků pro datová centra řeší nejrůznější potřeby zákazníků, což jim umožňuje včas využít cloudových řešení a přechodu OEM zákazníků na 18 TB a dokonce na 20 TB u těch, kteří optimalizují výhody SMR,“ uvedl John Chen, viceprezident společnosti TRENDFOCUS. „Vysokokapacitní podnikové pevné disky budou nadále dominovat na trhu blízkých (nearline) a sekundárních úložišť, protože jednoduše neexistuje žádná jiná nákladově efektivní alternativa pro data v obrovském měřítku. V důsledku toho očekáváme nárůst dodávek pevných disků nearline v řádu exabajtů roční mírou 32,5 % CAGR a do roku 2024 dosažení úrovně 1,9 zettabajtů.“

 

Technologické inovace společnosti Western Digital s pevnými disky Ultrastar 18 TB a 20 TB

Společnost Western Digital pokračuje v inovacích v řadě technických aspektů, jako jsou energetická asistence záznamu, mechanická konstrukce, materiály a technologie záznamu. Pevné disky Ultrastar DC HC650 20 TB s hostitelem spravovaným záznamem SMR a pevné disky Ultrastar DC HC550 CMR 16 TB a 18 TB, které byly oznámeny v září 2019 a momentálně jsou dodávány, jsou první komerční implementací technologie EAMR na trhu. Spolu s řešením HelioSeal společnosti Western Digital pro vynikající energetickou účinnost a mechanickými inovacemi, jako je první použití TSA na trhu, které zvyšuje přesnost polohování hlavy a poskytuje vyšší kapacitu, přinášejí tyto pevné disky špičkovou plošnou hustotu záznamu. Tyto devítiplotnové jednotky rovněž umožňují zákazníkům efektivněji řešit a škálovat jejich prostředí datových center s bezkonkurenčně nízkou hodnotou celkových nákladů na vlastnictví (TCO).

„Jsme nadšeni, že můžeme testovat nejnovější inovace v oblasti spolehlivosti a kapacity u 18TB pevných disků Ultrastar. Těšíme se, až dobře poznáme technologie, které našim zákazníkům přinášejí významnou hodnotu,“ uvedl Joe Carvalho, viceprezident divize Infrastructure Engineering společnosti Datto, předního světového poskytovatele cloudových softwarových a technologických řešení dodávaných prostřednictvím poskytovatelů řízených služeb (MSP).

 

Rozšíření řady WD Gold o nové pevné disky podnikové třídy o kapacitě 16 TB a 18 TB

Po nedávném oznámení dostupnosti disků SSD WD Gold NVMe společnost Western Digital opět rozšiřuje svou řadu disků WD Gold pro zákazníky v distribučním kanálu o modely pevných disků CMR s kapacitami 16 TB a 18 TB. Nové pevné disky WD Gold CMR, které jsou nyní k dispozici a mají pětiletou omezenou záruku, jsou určeny pro použití v podnikových serverových a ukládacích systémech a jsou speciálně konstruovány pro intenzivní pracovní zatížení a širokou škálu aplikací velkých dat.

S hodnotou až 2,5 milionu hodin MTBF poskytují pevné disky WD Gold vyšší úroveň spolehlivosti a odolnosti a technologii ochrany proti vibracím pro lepší a konzistentní výkon. Pevné disky WD Gold jsou navrženy tak, aby zvládly pracovní zatížení až 550 TB ročně, což patří k nejvyšším hodnotám mezi 3,5palcovými pevnými disky. Nové disky WD Gold také využívají technologii HelioSeal společnosti Western Digital, která umožňuje vysoké kapacity při nízké spotřebě energie.

 

Platformy a ukládací servery Ultrastar jsou nyní k dispozici s pevnými disky 16 TB a 18 TB Ultrastar CMR

Dnes byly rovněž oznámeny ukládací platformy typu JBOD Western Digital Ultrastar Data60 a Data102 a ukládací server Serv60+8, které nyní využívají firemní pevné disky podnikové třídy Ultrastar DC HC550 CMR o kapacitách 16 TB a 18 TB. Tyto nové platformy s kapacitou až 1 836 PB ve skříni o výšce 4U jsou k dispozici již nyní a je na ně poskytována pětiletá omezená záruka. Očekává se, že příští čtvrtletí budou následovat platformy Ultrastar vybavené pevnými disky Ultrastar DC HC650 20 TB SMR.

Ultrastar Data60 a Data102 jsou klíčovými prvky segregovaného úložiště a infrastruktury SDS nové generace. Ultrastar Serv60+8 je vysokokapacitní hybridní ukládací server s výpočetní součástí. Tyto platformy Ultrastar řeší náročné potřeby velkých podnikových zákazníků, výrobců OEM, poskytovatelů cloudových služeb a integrátorů, kteří vyžadují řešení s vysokou ukládací hustotou, sdílenými pevnými disky nebo hybridní úložiště. Data60 a Data102 poskytují flexibilitu pro specifikování kombinací HDD a SSD s až 24 sloty pro jednotky konfigurovanými s disky SSD, zatímco Serv60+8 nabízí výběr procesorů, paměti a jednotek. To vše umožňuje organizacím dosáhnout rovnováhy mezi kapacitou, výkonem a náklady.

S využitím svých znalostí charakteristik a systémů pevných disků společnost Western Digital v rámci těchto platforem implementovala dvě inovace designu pro zvýšení spolehlivosti dat. Patentovaná technologie IsoVibe™ společnosti Western Digital pomáhá zajistit konzistentní výkon i při velkém pracovním zatížení. Inovativní technologie ArcticFlow™ společnosti Western Digital pro zónové chlazení navíc umožňuje diskům pracovat při nižších a konzistentnějších teplotách než běžné systémy, což přináší snížení otáček ventilátorů, snížení vibrací, nižší spotřebu energie, tišší provoz a ve výsledku i vyšší spolehlivost. Kombinace technologií IsoVibe a ArcticFlow prokazatelně snižuje počet vrácených pevných disků o 62 % ve srovnání s předchozí generací platforem společnosti Western Digital.1

„Díky těmto dvěma funkcím – IsoVibe a ArcticFlow – se společnosti Western Digital podařilo zapracovat své rozsáhlé znalosti z oblasti pevných disků do těchto platforem, aby jim pomohla optimálně fungovat v provozu. Každá moderní IT organizace musí při posuzování hardwaru úložiště brát tyto inovace v úvahu. Něco tak zdánlivě nenápadného, jako je platforma pevných disků, může organizacím pomoci snížit skryté náklady na ukládání dat,“ uvedl Scott Sinclair, hlavní analytik společnosti ESG.

Nejpopulárnější

To Top