VR

Virtuální realita HTC Vive Cosmos jde do prodeje

HTC spustila prodej nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos. První majitelé si ještě dnes vychutnají komfortní headset s rozlišením 2880 x 1700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí 6 kamer s extrémně širokým záběrem. Výrobce nezapomněl ani na možnost propojení s bezdrátovým adaptérem, který headset zbaví kabelů. Závěrem roku se hráči mohou těšit na první rozšiřující modul Vive Cosmos External Tracking mod. Ten umožní nejen spojení s původním systémem sledování pohybu pomocí základnových stanic, ale také s veškerým příslušenstvím systému Steam VR.

HTC Vive Cosmos mohou fanoušci zakoupit již dnes na stránkách vive.com nebo na e-shopu alza.cz za cenu 21 599 Kč. Navíc získají 6 měsíců předplatného ve službě Viveport Infinity v hodnotě 1 690 Kč zdarma.

Vive Cosmos usnadňuje vstup do virtuální reality a zároveň poskytuje skutečně pohlcující zážitky. Díky inside-out technologii sledování pohybu není nutné instalovat žádné základnové stanice, takže je první spuštění dílem okamžiku. Šestice širokoúhlých kamer umožňuje perfektní sledování pohybu uživatele i ovladačů. Zobrazovače se pyšní 88% nárůstem rozlišení ve srovnání s původním HTC Vive a přinášejí úchvatně jemný obraz bohatý na detaily. Skvěle čitelné jsou tak i drobné texty v kokpitech simulátorů. Pokrok v kvalitě zobrazení přináší i využití LCD displejů s plnohodnotnou RGB maticí omezující viditelnost mřížky mezi pixely zvanou screen-door efekt.

O pohodlí se stará vyvážený prstenec s integrovanými sluchátky a měkké polstrování headsetu redukující tlak na tvář uživatele. Nosní chlopeň, připomínající okvětní lístky blokuje vstup okolního světla do brýlí a tím prohlubuje ponoření do virtuálních světů. Usnadnění pro hráče i vývojáře, kteří ve VR tráví mnoho času, představuje výklopný systém. S jeho pomocí lze rychle zkontrolovat dění na monitoru, nebo si jednoduše dopřát osvěžení ve formě nápoje či rychlé svačiny. Vše bez nutnosti sundávat a následně znovu usazovat headset.

Jednou z velkých výhod novinky jsou stovky titulů a prémiových videí v rámci 6měsíčního předplatného ve službě Viveport Infinity. Služba nabízí neomezený přístup ke knihovně her a aplikací jako Fisherman’s Tale, Fujii, a Ninja Legends. Mnozí ocení i prémiová videa produkovaná známými společnostmi jako je GoPro, Discovery Channel a Animal Planet. Knihovna se neustále rozrůstá a v rámci uvedení nového headsetu byla doplněna o tituly Doctor Who: The Edge of Time, Eleven Eleven a Battlewake od Survios. Mezi novinky patří také Gloomy Eyes studií Atlas V a 3dat i Swords of Gargantua studií Yomuneco a Gumi.

 

Technické specifikace

Rozlišení: 1440 x 1700 pixelů na oko (2880 x 1700 pixelů kombinovaně)

Zobrazovače: Dvě 3.4″ LCD

Obnovovací frekvence: 90 Hz

Zorný úhel: 110°

Audio: Vestavěná sluchátka

Propojení s PC: USB 3.0, DisplayPort™ 1.2

Porty pro připojení periférií: USB-C 3.0, proprietární konektor pro rozšiřující moduly

Sledování pohybu: pro používání v sedě/ve stoje bez omezení, minimálně 2 m x 1.5 m pro používání v pokojovém měřítku (room-scale)

Rozšiřující moduly: Vive Motion Mod (v balení) a Vive Cosmos External Tracking Mod (v prodeji samostatně jako příslušenství)

Podpora bezdrátového Vive Wireless adaptéru: Ano, v prodeji samostatně s konverzní sadou. Nutná dostupnost volného PCIe slotu

Nejpopulárnější

To Top