Hry

Tenký notebook Asus ROG Zephyrus M

ASUS začal v Česku prodávat herní notebook ROG Zephyrus M (GM501), nejtenčí herní notebook na světě, který je vybaven procesorem Intel Core i7 osmé generace a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070. Dalším lákadlem modelu ROG Zephyrus M je 15,6“ IPS displej s rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz, odezvou 3 ms a technologií NVIDIA G-SYNC, která dokáže synchronizovat obnovovací frekvenci displeje s grafickou kartou, čímž napomáhá plynulosti grafiky v náročných hrách.

O chlazení výkonných komponent se stará aktivní aerodynamický systém (AAS), který zvyšuje chladicí výkon při vysokém zatížení systému. Speciální software ROG umožňuje hráčům přepínat mezi režimem s integrovaným nebo samostatným grafickým procesorem – režim úsporného režimu Optimus prodlužuje životnost baterie, zatímco režim G-SYNC uvolňuje plný výkon grafické karty GeForce GTX 1070. Notebook ROG Zephyrus M se v České republice prodává za 57990 Kč s DPH.

 

Výkon na úrovni desktopu

ROG Zephyrus M přináší výkon na úrovni stolního počítače díky procesoru Intel Core i7-8750H osmé generace, 16GB dvoukanálové operační paměti DDR4 a grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 1070. Notebook obsahuje také rychlé SSD úložiště s kapacitou až 256 GB M.2 NVMe PCIe 3.0 v kombinaci 1TB SSHD Seagate FireCuda. Tento výkon se podařilo vměstnat do těla tenkého necelých 20 mm. Kovová konstrukce notebooku je velmi odolná a zároveň lehká, neboť celý notebook váží jen 2,45 kg.

 

Super plynulý obraz díky 144Hz displeji

Jednou z předností modelu Zephyrus M je IPS displej s úhlopříčkou 15,6 palce s velmi rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz, dobou odezvy 3 ms a technologií NVIDIA G-SYNC, která zajišťuje naprosto plynulý obraz a čisté zobrazení. Barevný gamut pokrývající 72 % spektra NTSC zaručuje dobrý barevný kontrast a reprodukci barev.

 

ROG Active Aerodynamic System (AAS)

Systém chlazení Active Aerodynamic System (AAS) umožňuje notebooku i v silné zátěži, např. při hraní hardwarově náročných titulů, běžet plynule a tiše. Když se otevře víko notebooku, zvedne se automaticky část základny tak, aby se zvětšil prostor pro cirkulaci vzduchu. Díky tomu dokáže AAS snížit vnitřní teploty až o 20 %, a tím zlepšuje stabilitu systému. Napomáhá totiž tomu, aby procesor i grafická karta dosáhly plného výkonového potenciálu.

Když je víko notebooku otevřeno, čtyřkomorová protiprachová konstrukce zabraňuje vnikání prachu a nečistot do zařízení. Systém Anti-Dust Cooling aktivně vypuzuje částice prachu a nečistot, aby se zabránilo jejich hromadění na tepelných žebrech. Dva výkonné ventilátory vyfukují vzduch přes tenká žebra a teplovodivé potrubí chladí procesory CPU, GPU nezávisle na sobě.

 

Software pro přepínání grafické karty

Zephyrus M nabízí vlastní software pro přepínání režimů grafické karty. Dík tomu si hráči mohou vybrat mezi úsporným režimem nebo režimem výkonu samostatné grafické karty. Úsporný režim Optimus vypne technologii NVIDIA G-SYNC, čímž se prodlouží výdrž baterie až na šest hodin při zapnutém Wi-Fi připojení. Režim G-SYNC zapne výkonnou samostatnou grafiku, což umožní hráčům využít grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1070 na maximum. Oba režimy lze snadno ovládat z herního panelu ROG Gaming Center.

 

Synchronizované osvětlení Aura

Technologie Aura Sync umožňuje hráčům přizpůsobit a synchronizovat světelné efekty notebooku s efekty herní myši, headsetu, klávesnice a dalších periferií podporujících Aura Sync. Tato technologie nabízí několik přednastavených režimů osvětlení, včetně barevného cyklu, synchronizace s hudbou a teplotou procesoru. Světelné efekty lze navíc individuálně naprogramovat a vytvořit si vlastní barevná schémata.

Nejpopulárnější

To Top