Mobil

TCL představuje smartphony s technologií NXTPAPER, jejichž displej připomíná papír

Společnost TCL představila řadu smartphonů s technologií NXTPAPER. Modely TCL 40 NXTPAPER a TCL 40 NXTPAPER 5G jsou prvními a jedinými telefony na světě, které nabízejí revoluční barevné matné displeje, které připomínají papír. V Česku se bude prodávat model TCL 40 NXTPAPER a to již během října za cenu 6499 Kč s DPH.

Technologie barevného elektronického displeje, který připomíná papír, se nazývá TCL NXTPAPER a od svého uvedení na trh před několika lety získala řadu ocenění od spotřebitelů i médií. Dosud jí bylo vybaveno několik tabletů a notebooků TCL. Nově ji nabízejí také dva smartphony TCL NXTPAPER s operačním systémem Android.

Příjemnější prohlížení s telefony TCL NXTPAPER

Nejnovější smartphony s technologií NXTPAPER nabízejí špičkový komfort pro oči, o čemž svědčí hardwarová certifikace TÜV za nízkou úroveň škodlivého modrého světla. Displej NXTPAPER navozuje při sledování obrazovky telefonu pocit jako při čtení z papíru. Obrazovka přitom zachovává původní vyvážení barev. Integrovaný snímač navíc automaticky upravuje jas a teplotu barev na displeji v závislosti na čase a prostředí tak, aby poskytoval vhodné vizuální zážitky a měkké světlo v noci, což zvyšuje celkové pohodlí pro oči.

Displej smartphonu se neleskne a nejsou na něm patrné ani otisky prstů jako na běžných displejích, protože má matnou texturu připomínající papír. Čtení venku je proto pohodlnější než kdykoli předtím. Plnobarevný elektronický displej je vybaven speciálním uživatelským rozhraním NXTPAPER, které uživatelům nabízí možnost volby mezi barevným a černobílým zobrazením.

Zábava a nespoutaná kreativita – TCL 40 NXTPAPER

Telefon TCL 40 NXTPAPER je vybaven 6,78palcovým displejem s rozlišením Full HD+ a technologií NXTPAPER. Obsahuje dva reproduktory a nabízí 3D boom zvuk využívající technologii DTS, která přináší kvalitní audiovizuální zážitky. Smartphone má 32Mpx selfie kameru, která jedním dotykem zachytí úžasné detaily i jedinečné pózy. Všestranný systém zadního trojitého fotoaparátu kombinuje hlavní snímač s rozlišením 50 Mpx, 5Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát a 2Mpx makro snímač. Hlavní fotoaparát umožňuje pořizovat snímky krajiny, portréty i komplexní detaily.

 

Psaní poznámek a náčrtků na displeji podobném papíru usnadňuje stylus T-Pen[1], který je volitelným příslušenstvím modelu TCL 40 NXTPAPER. Elegantní 7,89 mm tenké tělo a stylový 2D zadní kryt zpříjemňují držení telefonu. Smartphone dále nabízí 256GB úložiště a 8 GB RAM v kombinaci s dalšími 8 GB virtuální rozšířené paměti RAM, což je v této cenové kategorii výjimečné. Telefon proto zvládne i rychlý multitasking aplikací.

Příjemný multitasking – TCL 40 NXTPAPER 5G

Displej smartphonu TCL 40 NXTPAPER 5G je určen pro profesionály, kteří chtějí být neustále online. Nabízí totiž nejen výjimečný komfort pro oči ale i bleskové 5G připojení. 6,6palcový displej s rozlišením HD+ využívá technologii NXTPAPER, takže připomíná papír. Uživatelské rozhraní NXTPAPER z něj dělá ideální volbu pro delší čtení nebo práci s dokumenty. 256GB úložiště doplňuje 6 GB paměti RAM, kterou rozšiřuje dalších 6 GB virtuální paměti RAM. Telefon proto zvládne více úloh současně i efektivní práci s kancelářskými aplikacemi, multimediální zábavu a mnoho dalšího.

Novinka nabízí univerzální zadní fotoaparát, který kombinuje 50Mpx hlavní fotoaparát, 2Mpx hloubkový snímač a 2Mpx makro snímač. Smartphone zaujme režimem AI Color Video. Jde o jedinečnou funkci, která vykresluje pozadí videa černobíle a zachovává živé barvy snímaného objektu. Přední kamera s rozlišením 8 Mpx zajistí kvalitní videokonference, ale uspokojí i osobní potřeby, což ze zařízení dělá univerzálního společníka pro práci i zábavu.

Dostupnost a ceny

  • TCL 40 NXTPAPER: cena 6499 Kč, zahájení prodeje v Česku koncem října, součástí balení bude také pero T-Pen a flipové pouzdro.
  • TCL 40 NXTPAPER 5G: 249 EUR, zahájení prodeje v Evropě během října, koncem roku 2023 přijde na trh v dalších zemích světa.

 

  1. T-pen je volitelné příslušenství.

 

Nejpopulárnější

To Top