Video

Společnosti Panasonic a Videosys představily řešení pro 4K kamery

Společnost Panasonic spolu se svou partnerskou společností­ Videosys představila integrovanou  4K kameru s řídící jednotkou Videosys 4K Camera.

Nová kamera AK-UC4000 od společnosti Panasonic ve spojení s novým systémem řídící jednotky 4K kamery společnosti Videosys redukuje problémy, s nimiž se potýkají vysílací společnosti při nastavování živého vysílání a vysílání ve 4K UHD, což jim šetří náklady a čas.

U studiové kamery, která byla uvedena na trh v březnu 2018, došlo k aktualizaci firmwaru s vysokou rychlostí (2x 3x a 4x) a přibyla možnost výstupu 4K prostřednictvím výstupů 12G-SDI z hlavy kamery a řídící jednotky kamery. Pracuje současně v obou režimech HDR a SDR, přičemž snímač 4,4K a objektiv 2/3 typu B4 umožňují skutečné rozlišení 4K a snímky s vysokou citlivostí.

Kromě toho systém řídicí jednotky kamer Videosys kombinuje ovládání kamery, přijímač DTC Pro RXD a dekodér Aeon 4K s RF přes optické připojení v jediné jednotce. Použitím SMPTE kamerových kabelů lze také nasadit až dvě dvoukanálové optické jednotky, které nabízejí robustní výkon a jednoduchou instalaci.

Colin Tomlin, výkonný ředitel společnosti Videosys, říká: „Jsme hrdí na to, že jsme společně s firmou Panasonic představili na letošním IBC náš nejnovější systém 4K CCU. Kombinací našich oceňovaných kamerových a optických systémů s kamerami Panasonic jsme učinili další krok v integraci dálkově ovládaných kamerových systémů. „

Sivashankar Kuppusamy, marketingový manažer EMEA společnosti Panasonic, uvedl: „Společnost Panasonic se zavázala najít nejlepší integraci třetích stran do svých studiových systémů a dálkového ovládání, aby pomohla umožnit zákazníkům naplňovat jejich kreativní myšlenky, aniž by se zvýšily náklady a náročnost ovládání. Videosys pomáhá realizovat potenciál 4K, a my tak cítíme, že zákazníci oceňují výsledky naší společné spolupráce.“

Nejpopulárnější

To Top