Audio

Společnost Sony uvádí mikrofon ECM-G1 – ideální pro vlogování

Společnost Sony představuje nový malý a lehký mikrofon ECM-G1, který zvyšuje úroveň záznamu videa díky kvalitnímu snímání zvuku. Díky potlačení okolního zvuku a čistému přednímu snímání zvuku si uživatelé mohou při nahrávání obsahu užívat vynikající kvalitu zvuku.

Zvyšte standard záznamu videa pomocí vysoce kvalitního zvuku

Při pořizování video obsahu hraje důležitou roli čistý a kvalitní zvuk. Model ECM-G1 se může pochlubit mikrofonní kapslí s velkým průměrem (přibližně 14,6 mm), která zajišťuje čistý záznam zvuku a zároveň potlačuje šum, což výrazně zvyšuje kvalitu videa.

Model ECM-G1 je ideální mikrofon pro natáčení vlogů, protože snímá čisté hlasy, disponuje větrnou ochranou pro snížení hluku větru při natáčení venku a má optimalizovanou konstrukci pro potlačení frekvenčních vibrací pomocí antivibračních tlumičů. Při připojení mikrofonu k fotoaparátu Sony prostřednictvím patice Multi Interface (MI) eliminuje bezkabelová konstrukce dokonce i hluk vibrací přenášený kabelem.

Potlačení okolního zvuku a čistý záznam zvuku přicházejícího zepředu

Čistý sběr zvuku z prostoru před kamerou či fotoaparátem je zdůrazněn superkardioidou[1] a potlačením okolního zvuku, takže mikrofon zachytí pouze požadovaný zvuk – skvělé pro natáčení selfie videí. Také při natáčení v interiéru je model ECM-G1 vysoce účinný při potlačování ozvěny od stěn a dozvuku hlasu, takže umožňuje čistý záznam zvuku konverzace.

Vychutnejte si vysoce kvalitní zvuk kdekoli a kdykoli

Podpora patice MI Shoe umožňuje větší flexibilitu při natáčení bez baterie a bez kabelu. Napájení probíhá přímo z fotoaparátu do mikrofonu, takže odpadají problémy s vybitím baterie nebo překážejícími kabely – a to i při snímání s horizontálně otevřeným širokoúhlým LCD displejem.

Mikrofon ECM-G1 je velmi lehký, váží pouhých 34 g a je velmi kompaktní (Š x V x H: 28,0 mm x 50,8 mm x 48,5 mm), takže jej lze používat kdekoli a kdykoli.

V neposlední řadě je součástí balení kabel[2] pro snadné nahrávání a konektor pro mikrofon[3] je kompatibilní[4] s celou řadou zařízení[5], jako jsou fotoaparáty a chytré telefony. To uživatelům poskytuje maximální flexibilitu při různých požadavcích na natáčení.

Cena a dostupnost

Nový mikrofon ECM-G1 bude v prodeji od konce srpna 2022 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 4 389 Kč.

 

  1. Této směrovosti lze dosáhnout pouze s jednou mikrofonní kapslí, takže má malé vnější rozměry a zároveň umožňuje účinnější zdůraznění zvuku z požadované oblasti zepředu než u běžného jednosměrného mikrofonu. Přední rozsah oblasti sběru zvuku je širší než u supersměrových mikrofonů, ale superkardioidní mikrofony jsou obecně kompaktnější.
  2. 3.5 mm TRS – TRS kabel
  3. 3.5 mm TRS
  4. Může být zapotřebí komerčně dostupný konverzní adaptér. Pokud jde o kompatibilitu zařízení, podívejte se na specifikace příslušných výrobců zařízení.
  5. Nezaručujeme kompatibilitu se všemi produkty
  6. Prodejní množství, od dubna 2021 do března 2022

 

Nejpopulárnější

To Top