IT

Společnost Lenovo přináší mimořádně výkonnou pracovní stanici ThinkStation P8 s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX

Společnost Lenovo představila novou pracovní stanici typu tower ThinkStation P8 poháněnou procesory řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX. Novinka je navržena tak, aby poskytovala bezkonkurenční výkon, spolehlivost a flexibilitu všem profesionálům, kteří od svých pracovních stanic vyžadují jen to nejlepší. ThinkStation P8 staví na úspěchu oceněného modelu P620, který byl první pracovní stanicí na světě poháněnou procesory AMD Ryzen Threadripper PRO. Díky optimalizovanému tepelnému chlazení a designu inspirovaným značkou Aston Martin v sobě ThinkStation P8 spojuje legendární spolehlivost a inovace značky Lenovo s jedinečnou výpočetní architekturou komponent od společnosti AMD a NVIDIA. ThinkStation P8 zvyšuje laťku pro zvládnutí náročných pracovních procesů napříč různými segmenty zaměřenými na rychlost výpočtů.

“Uvědomujeme si, že naši zákazníci chtějí vysoce kvalitní pracovní stanice, které se dokáží přizpůsobit jejich různorodým a měnícím se potřebám. Z toho důvodu jsme ve spolupráci se společnostmi AMD a NVIDIA vytvořili ThinkStation P8 – pracovní stanici, která v sobě spojuje výkon, flexibilitu a funkce na podnikové úrovni,“ říká Rob Herman, viceprezident a generální ředitel sekce Workstation and Client AI Business ve společnosti Lenovo. “Zároveň je toto řešení navrženo tak, aby nabídlo bezkonkurenční výkon a škálovatelnost, ať už jde o spouštění složitých simulací, vykreslování ohromujících vizuálů nebo vývoj špičkových AI aplikací. Díky certifikacím, zabezpečení a podpoře Lenovo si navíc uživatelé mohou být jistí, že ThinkStation P8 předčí jejich očekávání.“

Flexibilní a všestranná průmyslová řešení ThinkStation P8

Profesionálové z oborů jako je architektura, strojírenství, média a zábavní průmysl, zdravotnictví či vzdělávání a výzkum vědí, že výkonná a spolehlivá pracovní stanice je zásadním kritériem úspěchu. Zvládání složitých úkolů od datově náročných pracovních toků po grafické aplikace běžící v reálném čase nebo vývoj AI modelů je nedílnou součástí těchto odvětví a uživatelé závisí na vysoce konfigurovatelných řešeních pracovních stanic, které jim umožňují posouvat hranice produktivity, kreativity a inovací. Pracovní stanice ThinkStation P8 je navržena pro tu nejnáročnější pracovní zátěž. Její optimalizovaný design a chlazení, navržené ve spolupráci se společností Aston Martin, umožní uživatelům rychlejší a delší práci s výkonnými procesory AMD a profesionálními grafickými kartami NVIDIA RTX. Díky tomu je ThinkStation P8 ideálním zařízením pro ty nejsložitější pracovní úkoly.

Díky nejnovějším procesorům série AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX postavených na 5nm architektuře “Zen 4” s až 96 jádry a 192 vlákny zvládne Lenovo ThinkStation P8 jakoukoliv práci i v prostředí s vysokou intenzitou zátěže jako je vytváření informačních modelů budov (BIM), či vývoj softwarových produktů. Nové elegantní a robustní šasi optimalizované pro umístění do racku nabízí větší možnosti napájení s platinovým hodnocením a díky tomu zvládne i energeticky náročnější rozšíření kapacity. Zařízení například může podporovat až tři grafiky NVIDIA RTX 6000 Ada Generation, čímž pomáhá zkrátit čas na dokončení úkolu v graficky náročných aplikacích. Kombinovaná síla CPU a GPU také otevírá možnosti v řadě nových oblastí, jako jsou různé verze digitálních světů, vytváření AR/VR obsahu a tvorba pokročilých AI modelů.

”Jsme velice rádi, že naše špičkové procesory z řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX pohání nejnovější pracovní stanici ThinkStation P8 a společně tak přinášíme špičkový výkon pro zvládnutí stále složitějších pracovních postupů,” říká Jason Banta, firemní viceprezident a generální ředitel sekce OEM PCs ve společnosti AMD. “Architekti, inženýři, vizuální umělci a vývojáři AI modelů jistě ocení výkon, flexibilitu a spolehlivost, kterou ThinkStation P8 v kombinaci s AMD procesory přináší.”

“Lenovo ThinkStation P620 s technologií AMD Threadripper PRO se za poslední dva roky stal naprostou revolucí pro naše 3D animace a pracovní postupy v oblasti vývoje,” říká Bill Ballew, CTO ze společnosti DreamWorks Animation. “Těšíme se, že v nadcházejícím roce dosáhneme díky vyššímu výkonu nové pracovní stanice ThinkStation P8 s procesory AMD Threadripper PRO 7000 WX výrazného zrychlení našich iterací.”

Umělá inteligence pro Enterprise (podniková a korporátní) řešení

S tím, jak se v souvislosti s rozvojem data science, resp. datových věd, a spolu-vytvářením obsahu s pomocí generativní AI, je stále větší důraz kladen také na výkonné CPU a GPU komponenty. S rostoucí velikostí a složitostí datových sad musí profesionálové z oblasti umělé inteligence vyvážit agilitu pracovních postupů, čas potřebný k jejich pochopení a nákladovou efektivitu cloudových řešení. Zabezpečení a správa dat jsou také témata, která vyvolávají potřebu výkonnějších zařízení v rukách zaměstnanců zaměřených na umělou inteligenci.

Pracovní stanice Lenovo vynikají v úkolech jako je příprava dat pro AI, čištění a vizualizace dat či výběr, budování a jemné ladění datového modelu. Všechny tyto činnosti mohou zabírat významnou část pracovního dne datových vědců. Velké jazykové modely (LLM) vyžadují výkonné grafické karty NVIDIA pro trénování a ladění uplatňovaných algoritmů a postupů nad vlastními daty v unikátních prostředí jednotlivých firem a podniků. Nejnovější procesory spolu s grafickými kartami NVIDIA optimalizovanými pro AI jsou součástí portfolia pracovních stanic ThinkStation a ThinkPad, zatímco softwarová platforma NVIDIA AI Enterprise pro vývoj AI na produkční úrovni, umožňuje firmám pracovat na svých vlastních datech v zabezpečeném prostředí osobního superpočítače. Více informací o tom, jak mohou pracovní stanice přinášet skutečnou hodnotu na poli umělé inteligence, data science a datové analýzy najde v tomto článku.

Komplexní konfigurace pracovní stanice ThinkStation P8

Kromě procesorů řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafiky NVIDIA RTX Ada Generation, přináší ThinkStation P8 ISV certifikaci1 a podporu operačního systému Windows 11 nebo populárního OS Linux2. Zařízení nabízí řadu variant úložišť a rozšíření a poskytne tak uživatelům možnost vybrat si ty nejlepší komponenty pro snadné a efektivní řešení náročných pracovních úkolů. Snadný přístup a údržba bez nutnosti použití nářadí navíc zaručují budoucí škálovatelnost a rychlou výměnu celé řady komponent.

Pracovní stanice P8 pojme až sedm M.2 PCIe Gen 4 SSD disků s podporou RAID nebo až tři HDD disky pro velkou kapacitu úložiště3, až 2 TB4 DDR5 operační paměti s podporou osmi kanálové architektury a sedm PCIe slotů včetně šesti PCIe Gen5 slotů, které přináší rychlejší konektivitu, nižší latenci a další možnosti rozšíření. Zařízení zároveň zahrnuje integrovaný 10gigabitový metalický Ethernet, který prakticky eliminuje případný problém s průchodností v rámci sítě.

Stejně jako všechny stolní pracovní stanice Lenovo disponuje ThinkStation P8 zabudovaným monitoringem hardwaru, který je přístupný pomocí softwaru ThinkStation Diagnostics, a aplikací Lenovo Performance Tuner, která přináší několik profilů pro optimalizaci řady ISV aplikací. ThinkStation P8 také podporuje nabídky zabezpečení Lenovo ThinkShield, které poskytují komplexní ochranu od systému BIOS až po cloud. Přísné testovací standardy, podpora Premier Support a možnosti rozšíření záruky navíc dodají uživatelům jistotu, že jejich pracovní stanice bude vždy spolehlivě fungovat. Investice do technologií mohou zákazníci dále řídit prostřednictvím služby Lenovo TruScale, která zjednodušuje pořízení, nasazení a správu plně integrovaných IT řešení, vše dodávané jako služba s jednoduchostí škálovatelného modelu v režimu pay-as-you-go.

Nejpopulárnější

To Top