Mobil

Společnost HMD představuje model Nokia 8.1

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila nového člena rodiny cenově dostupných vlajkových lodí – model Nokia 8.1. Stejně jako další chytré telefony v této kategorii, do které patří i Nokia 7 plus, se může Nokia 8.1 pochlubit výjimečným fotoaparátem. Ten se pyšní optikou ZEISS a nově také optickou stabilizací (OIS). Obrazovka s podporou HDR10 a technologií PureDisplay potěší přesnou reprodukcí barev a skvělou čitelností i při jasném slunečním světle. O výkon se postará procesor Snapdragon 710, který svou úsporností umožňuje až dvoudenní výdrž.

To vše ukrývá Nokia 8.1 v precizně zpracovaném těle, které je pro chytré telefony Nokia typické. Díky předinstalovanému systému Android 9 Pie nabízí Nokia 8.1 tu nejlepší zkušenost včetně nejnovějších inovací.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer, HMD Global sdělil:

“V kategorii vlajkových lodí za dostupnou cenu jsme zaznamenali velký úspěch. S telefonem Nokia 8.1 dále posouváme hranice tohoto segmentu. Nabízíme zařízení se zvýšeným výkonem a dvojitým fotoaparátem s optickou stabilizací, kterému nechybí optika ZEISS. Fanoušci se tak mohou těšit na lepší snímky ve zhoršených světelných podmínkách. Nechybí ani naše nová technologie PureDisplay s podporou HDR.

Vedle dokonalého řemeslného zpracování a renomovaného designu Nokia přinášíme také výhody systému Android 9 Pie. Ten implementuje nejmodernější inovace včetně nových funkcí, jako je například Digital Wellbeing. Naši fanoušci jsou hnacím motorem při každém našem rozhodnutí ať už v oblasti designu nebo inženýrství. Chceme jim poskytnou prémiové zkušenosti a doufáme, že budou souhlasit s tím, že Nokia 8.1 ztělesňuje vynikající práci inženýrů a vysokou úroveň řemeslného zpracování.”

Pokročilé fotografické funkce s technologiemi z vlajkových lodí

Nokia 8.1 nabízí díky perfektní kombinaci software a hardware vynikající snímky. Hlavní fotoaparát se pyšní optikou ZEISS s vysokou světelností, za kterou se ukrývá 1/2,55“ snímač s rozlišením 12 MP a 1,4 μm velkými pixely.  Díky tomu zachytí skvělé fotografie i za špatných světelných podmínek. V pořizování ostrých snímků neomezí uživatele díky optické stabilizaci (OIS) a rychlému ostření ani třes rukou. Obě funkce ocení i při záznamu videa. Režim Pro Camera navíc umožní nastavit veškeré parametry expozice ručně.

20MP adaptivní přední kamera disponuje režimem pro skvělá noční selfie, ten spojí čtyři pixely do jednoho super pixelu a zachytí mnohem více světla. Oživení vzpomínek podpoří videa ve 4K rozlišení s vysoce věrným prostorovým zvukem.

Portrétní režim s bokeh efektem přiblíží zachycené fotografie těm z profesionálních studií a #Bothie snímky umožní nyní doplnění zábavných 3D postaviček, masek a filtrů jejichž zpracování zajišťuje AI. Vše lze navíc okamžitě streamovat přímo z aplikace fotoaparátu.

Zvýšený výkon a PureDisplay

Díky tomu, že se chytré telefony staly výchozím zařízením pro sledování videí, je potřeba displej, který se přizpůsobí obsahu v jakémkoliv prostředí. Nokia 8.1 je druhý chytrý telefon Nokia, jenž přichází s technologií PureDisplay a podporou HDR. Tato technologie zajišťuje vyšší kontrast, větší ostrost a schopnost zobrazit přes miliardu barev. Zobrazovaný obsah působí věrně ať už se uživatel nachází v temné místnosti nebo na přímém slunci. Displej tak poskytuje nejlepší zážitek během sledování videí a hraní her naprosto kdekoliv.

Pro sledování obsahu na cestách je důležitá vysoká výdrž baterie. Nokia 8.1 zvládne snadno až 2 dny na jedno nabití. To má na svědomí skvělá optimalizace i efektivita procesoru Snapdragon 710.  Grafický výkon je o 35 % vyšší a celkový výkon pak o 20 %, než u procesoru předchozí generace – Snapdragon 660. Nokia 8.1 nabídne také dvojnásobný AI výkon, který zajišťuje multijádrový AI Engine využívající zcela novou architekturu. Podpora kodeku Qualcomm aptX pak zajistí vysoce kvalitní zvuk při poslechu přes Bluetooth.

Díky podpoře AR Core zprostředkuje Nokia 8.1 uživateli pohled do zcela nové dimenze, která kombinuje fyzický svět a digitální obsah. Prostřednictvím aplikací jako Human Anatomy, Magic Plan a Jenga AR se lze leccos dozvědět o nervovém systému ve 3D, vytvořit plán půdorysu pro další přestavbu pouhým procházením se po domě a stavět kostky na sebe na jídelní stůl bez nepořádku a nutnosti vše pracně uklízet.

Design, který splňuje ty nejvyšší standardy

Nová éra se vyznačuje precizním řemeslným zpracováním a důrazem na detail. Nokia 8.1 je navržena tak, že odstupy jednotlivých materiálů od sebe nejsou větší, než je tloušťka lidského vlasu. Tím je dosaženo kvalitního zpracování a zároveň strukturální integrity, kterou zákazníci od chytrého telefonu Nokia očekávají stejně jako čistý a elegantní evropský design.

O pocit robustnosti konstrukce se postará frézovaný rám z hliníku série 6000 s jádrem z pod tlakem litého kovu. Na uživatele zapůsobí i kontrastní prvky jako zahnutá skleněná záda v kombinaci s povrchovými úpravami kovu, které jsou známé z modelu Nokia 7 plus. Diamantem broušená hrana hliníku podtrhuje odvážné tvrzení o odolnosti pro každodenní život.

Nokia 8.1 nabízí ohromující 6.18” Full HD+ edge-to-edge displej, který umožňuje sledovat oblíbené filmy a užívat oblíbené aplikace na ještě větší obrazovce, než tomu bylo u Nokia 7 plus s 6“ displejem.

Čistý, bezpečný a vždy aktuální Android 9 Pie spolu s Android One

Nokia 8.1 je prvním chytrým telefonem společnosti, který přichází na trh s Android 9 Pie. Připojuje se také do rodiny chytrých telefonů Nokia v programu Android One, což znamená, že přináší ty nejlepší inovace a nejaktuálnější software. Chytré telefony Nokia s Android One dále nabízí skvělý systém hospodaření s baterií, tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací a dvě hlavní aktualizace operačního systému Android.

Jon Gold, Director of Android One Partnerships, ve společnosti Google sdělil:

“Společnost HMD Global, jako významný partner společnosti Google, zpřístupnila uživatelům rozmanité portfolio zařízení se vždy bezpečným a aktuálním Android One. Jsme nadšeni, že v tomto partnerství pokračujeme i u nového chytrého telefonu Nokia 8.1, jenž jako první Nokia telefon přichází do prodeje s Androidem 9 Pie. Android 9 Pie zlepšuje chod a prostředí zařízení a přináší nové funkce, jako je například Digital Wellbeing.”

Nokia 8.1 přichází s Android 9 Pie spolu s podporou AI, která činí zařízení chytřejším a rychlejším a současně se přizpůsobuje chování uživatele, takže se zařízení neustále zlepšuje. Funkce Adaptive Battery omezuje používání baterie aplikacemi, které nejsou tak často využívány a funkce App Actions předpovídá další kroky uživatele, aby bylo snazší dostat se rychle k další akci. Tyto funkce zlepšují celkový zážitek ze systému Android. Nokia 8.1 také přináší propojení Google Assistant a Dual-Sight funkce. Nyní tak lze požádat Google asistenta o zachycení #Bothie snímků i videí s možností sdílením na YouTube.

Nokia 8.1 obdrží všechny bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a také dvě hlavní aktualizace operačního systému Android, což je garantováno programem Android One. Kromě toho služba Google Play chrání uživatele kontrolováním více než 50miliard aplikací každý den, což činí z Nokia 8.1 jeden z nejbezpečnějších telefonů na trhu. K dispozici je také snadný přístup k digitálnímu asistentovi Google Assistant, který je nápomocen po celý den, stejně jako Google Photos, poskytující neomezené úložiště pro fotografie ve vysoké kvalitě. Nokia 8.1 je součástí programu Android Enterprise, což znamená, že je doporučována společnosti Google jako nejlepší volba pro profesionály.  

Nejpopulárnější

To Top