IT

Speciální kamera pro snímání SPZ umožňuje ostrý záběr a snadnou integraci softwaru třetích stran

Axis Communications uvádí novou fixní síťovou kameru AXIS Q1700-LE vytvořenou speciálně pro snímání jasných a ostrých záběrů potřebných k rozpoznávání SPZ (registrační značky) vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h.

Nová kamera AXIS Q1700-LE zajistí snímání s hustotu pixelů potřebnou pro identifikaci SPZ rychle se pohybujících vozidel v jednom jízdním pruhu až do vzdálenosti 100 m během dne nebo do 50 m v noci. Pro noční záběry z větší vzdálenosti je navíc k dispozici jako volitelné příslušenství IR-LED přísvit AXIS T90D20, který rozšíří dosah kamery až do 100 m.

 

Kamera je kompatibilní s aplikací AXIS Camera Station a pro rozpoznávání a analýzu záznamu nebo živého obrazu lze použít aplikace třetích stran od většiny dodavatelů na trhu, ať už jde o software instalovaný na serverech nebo přímo v kameře.

 

AXIS Q1700-LE je navržená pro nasazení do náročného venkovního prostředí, a proto má robustní konstrukci s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Kamera má prodloužený ochranný kryt a poskytuje ochranné krytí třídy IP66, NEMA 4X a IK10, takže odolá hurikánům a větru o rychlosti až do 60 m/s. Decentní kombinace šedé barvy s černým krytem se skvěle hodí do dopravního prostředí.

 

Mezi klíčové vlastnosti patří:

 

·         Vynikající a ostré snímky poznávacích značek vozidel ve dne i v noci

·         Zachytí SPZ vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h

·         Snímání až do 100 m

·         Rozsáhlá podpora softwaru třetích stran

·         Robustní design pro drsné podmínky počasí

 

Pro optimalizaci výkonu a co nejjednodušší instalaci a nastavení obsahuje kamera vestavěného asistenta snímání SPZ vozidel, který automaticky upravuje parametry obrazu na základě výšky a vzdálenosti instalace od vozidel a jejich očekávané rychlosti. Je tak mnohem jednodušší nainstalovat na jednom místě více kamer, aby se pokryly další jízdní pruhy.

Nejpopulárnější

To Top