Mobil

Sony Xperia 10 IV 5G e výjimečný telefon střední třídy

Společnost Sony představila nový smartphone Xperia 10 IV 5G, který staví na výkonné baterii a jedinečných technologiích společnosti Sony. To vše v mimořádně lehkém a kompaktním provedení. Xperia 10 IV 5G je výjimečný telefon střední třídy, který byl navržen s ohledem na vyšší výkon, kvalitu a přenosnost.

Výkon a design

Velká a výkonná baterie v lehkém těle, které skvěle padne do ruky – Xperia 10 IV 5G kombinuje celodenní výdrž baterie s vysokým výkonem. Jedná se o nejlehčí 5G smartphone na světě, který je osazen baterií s kapacitou převyšující 5000 mAh, jež vám poskytne veškerou energii potřebnou k tomu, abyste si používání telefonu Xperia 10 IV 5G mohli vychutnávat od úsvitu do soumraku a ještě déle.[2] Díky funkci adaptivního nabíjení Adaptive Charging Xperia se uživatelé mohou těšit z maximální spolehlivosti výdrže baterie, a to i po třech letech používání[3]. Funkce Adaptive Charging monitoruje během nabíjení baterii a zajišťuje, aby nebyla přetěžována – baterie tak vydrží déle v dobrém stavu.

S pouhými 161 g je Xperia 10 IV 5G lehká a snadno se ovládá, ať už fotíte a natáčíte videa, hrajete hry, prohlížíte web, píšete zprávy nebo voláte. Kromě toho je díky zmenšení výšky a šířky rámečku o 1 mm konstrukce o šířce 67 mm přirozeně pohodlná a padne skvěle do ruky. Díky odolnosti proti vodě a prachu IP65/68[4] je Xperia 10 IV 5G stvořena pro každodenní život. Můžete ji bez obav používat, ať už jdete běhat, nebo relaxujete u bazénu. Displej telefonu Xperia 10 IV 5G využívá sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®. Odolné sklo Gorilla® Glass zajišťuje lepší odolnost při pádu i poškrábání. Mobilní platforma Snapdragon® 695 5G si snadno poradí se všemi aplikacemi, filmy, hrami a dalšími funkcemi, a to díky vysokému výkonu a energetické účinnosti, které podporují vynikající konektivitu.

Xperia 10 IV 5G bude k dispozici ve 4 různých barevných provedeních[5] – v černé, bílé, mátové zelené a levandulové fialové.

Fotky a videa snadno a rychle

Díky fotoaparátu se třemi objektivy a řadě užitečných funkcí pro fotografování a nahrávání videí nebylo zachycení každodenního života nikdy jednodušší. Jakmile se naskytne příležitost k fotografování, Xperia 10 IV 5G zajistí, že ten správný okamžik zachytíte hned napoprvé. Xperia 10 IV 5G pak automaticky vybere ideální nastavení, jako je ISO a rychlost závěrky, aby byl snímek skutečně dokonalý. Díky třem různým objektivům – 16, 27 a 54 mm – máte objektivy pro všechny příležitosti vždy po ruce.

Funkce Advanced Blur zajistí fotografie a videa bez rozmazání

Při fotografování, zejména večer nebo při slabém osvětlení, může sebemenší pohyb ruky způsobit rozmazání snímku. Fotoaparát Xperia 10 IV 5G vám pomocí technologie optické stabilizace obrazu Optical Image Stabilisation umožní pořizovat méně rozmazané snímky, a to i za zhoršených světelných podmínek. Optická stabilizace umožňuje použití delšího času závěrky, takže fotoaparát zachytí větší množství světla, a tím zajistí snímání bez šumu. Optická stabilizace obrazu (OIS) není určena pouze pro fotografování, ale funguje i při natáčení videa. Při nahrávání videa v pohybu zajistí jedinečná technologie Optical SteadyShot a hybridní stabilizace obrazu, že budou výsledky méně rozmazané a nebudou roztřesené.

Krásné detaily na každém snímku a méně šumu při slabém osvětlení

U fotografií pořízených při nedostatečném osvětlení bývají často světlé oblasti přeexponované a tmavší partie naopak příliš tmavé, takže detaily zaniknou. Fotoaparát Xperia 10 IV 5G však dokáže tyto situace rozpoznat a automaticky pořizuje snímky v režimu HDR. Snímky v HDR reprodukují všechny detaily výjimečně zřetelně. Vylepšený noční režim navíc umožňuje pořizovat ještě kvalitnější snímky. Při fotografování v noci nebo při slabém osvětlení může být kvalita snímků často negativně ovlivněna optickým šumem. Xperia 10 IV 5G ale kvalitu snímků v nočním režimu zvyšuje tak, že při interním zpracování využívá data ve formátu RAW. Fotoaparáty moderních chytrých telefonů musí mít stejně kvalitní výkon, ať už pořizují fotografie nebo video. Díky rozšířenému dynamickému rozsahu zachycuje Xperia 10 IV 5G video s pozoruhodně ostrými detaily a menším množstvím přeexponovaných či podexponovaných míst, a to dokonce i při snímání ve vysoce kontrastních světelných podmínkách, například za jasného denního světla.[6]

Ostré záběry detailů a úžasná selfie

Když fotografujete objekt v dálce pomocí teleobjektivu chytrého telefonu, rozlišení snímku se při přiblížení pomocí digitálního zoomu obvykle zhorší. Zásluhou zoomu fotoaparátu Xperia 10 IV 5G se špičkovým rozlišením však můžete pořizovat ostré snímky i při dlouhých ohniskových vzdálenostech.[7] Při fotografování selfie, zejména v interiéru nebo při špatném osvětlení, se běžné fotoaparáty snaží automaticky snížit šum, což vede ke ztrátě detailů, jako jsou vlasy, obočí a řasy. Model Xperia 10 IV 5G ale používá inteligentní technologii AI, díky níž jsou selfie ostřejší.

Výjimečná kvalita obrazu na vysoce kontrastním displeji OLED

Xperia 10 IV 5G se pyšní nádherným 6,0″ širokoúhlým OLED displejem s poměrem stran 21:9, který vám zajistí nerušené sledování bez výřezu nebo průstřelu pro fotoaparát, a umožní vám propadnout filmům, hrám a další zábavě. OLED displej s poměrem stran 21:9 nabídne při sledování až o 15 % vyšší jas[8] než jeho předchůdce, reprodukuje dechberoucí obraz s živými barvami a realistickou černou. Jedinečný TRILUMINOS®DISPLAY pro mobilní zařízení, který čerpá z dlouholetých zkušeností společnosti Sony v oblasti televizorů a optimalizace obrazu videa vylepšují displej pro sledování filmů a reprodukci nádherného, živého obrazu.

Displej s poměrem stran 21:9 se dá snadno rozdělit na dvě části, nebo jedno okno může překrývat druhé – ideální pro prohlížení webu a sledování videa současně. V režimu Multi-window můžete rychle přepínat mezi naposledy použitými a doporučenými aplikacemi – díky tomu rychleji najdete požadovanou aplikaci v horním a dolním okně.

Nechte se obklopit prémiovým zvukem

Xperia 10 IV 5G je vybavena řadou špičkových audio technologií a nabízí milovníkům hudby výjimečný zážitek z poslechu. Díky technologii High-Resolution Audio můžete připojit svá oblíbená sluchátka prostřednictvím 3,5mm audio konektoru a poslouchat hudbu, která reprodukuje celý rozsah zvuku s dynamikou a detaily, jež odpovídají původnímu záměru umělce.[9] Novinka přináší zvuk ve vysokém rozlišení, a to i s bezdrátovými sluchátky. LDAC přenáší přibližně třikrát více dat (při maximální přenosové rychlosti 990 kb/s) než běžné Bluetooth® audio, takže si můžete bezdrátově vychutnat obsah High-Resolution Audio ve skvělé kvalitě, která se maximálně blíží poslechu s kabelovým připojením. [10]

Zdokonalí kvalitu zvuku vaší hudby

DSEE Ultimate zlepšuje kvalitu zvuku digitální hudby. Pracuje v reálném čase a využívá technologii umělé inteligence k reprodukci detailních akustických nuancí a čistých vysokofrekvenčních zvuků, které se často při kompresi zvuku ztrácí. Funguje s kabelovými i bezdrátovými sluchátky[11], u lokálních souborů, a dokonce i u streamovacích služeb.[12] Je-li telefon Xperia 10 IV 5G spárovaný se sluchátky Sony, máte pomocí nabídky Side Sense snadný přístup k aplikaci Sony Headphones Connect – to se hodí, když chcete rychle upravit nastavení zvuku podle konkrétní situace.

Změňte stereofonní hudbu na vícerozměrný zvuk

Xperia 10 IV 5G byla navržena pro využití technologie 360 Reality Audio, která optimalizuje kvalitu zvuku při poslechu hudby prostřednictvím sluchátek na platformách Amazon Music, Deezer, nugs.net a TIDAL.[13] 360 Reality Audio Upmix umožňuje telefonu Xperia 10 IV 5G v reálném čase míchat dvoukanálové stereofonní stopy do pohlcujícího zvukového zážitku při poslechu se sluchátky. Tato technologie pracuje s lokálními zvukovými soubory a streamovacími službami, a ještě více umocňuje zážitek z poslechu.[14]

Příslušenství

Svou Xperii 10 IV můžete doplnit stylovým krytem s vestavěným stojánkem. Tento tenký kryt je opatřen antibakteriální povrchovou vrstvou.[15] Byl navržen tak, aby dokonale padl do ruky, a vyroben kvalitně a s odolností, která je pro Sony typická. Stylový kryt je v nabídce ve čtyřech elegantních barvách, takže bude dokonale ladit s vaší Xperií 10 IV.

Plán na ochranu životního prostředí „Road to Zero“

Skupina Sony Group připravila ekologický plán „Road to Zero”, jehož cílem je dosáhnout nulové ekologické stopy do roku 2050. Jako součást tohoto plánu si společnost Sony vytyčila střednědobý cíl na období od fiskálního roku 2021 do roku 2025 pod názvem „Green Management 2025“ (GM2025). V rámci GM2025 je jedním z cílů „zcela eliminovat plastové obalové materiály“ u nově navrhovaných malých produktů. U modelu Xperia se zatím podařilo omezit použití plastů u obalů tím, že plastové části byly eliminovány nebo nahrazeny papírovými materiály. Příkladem je nahrazení laminování plastovou fólií lakem odolným proti oděru.[16] Krabička je přibližně o 50 % tenčí než u předchozích modelů, přičemž nabíječka a kabel nejsou součástí balení[17], což optimalizuje efektivitu přepravy.

Cena a dostupnost

Xperia 10 IV 5G bude v prodeji s operačním systémem Android™ 12 od poloviny června 2022 za přibližnou cenu 12 499 CZK.

Nový smartphone Xperia 10 IV 5G si můžete předobjednat od 23. 5. 2022 v černé, bílé, mátově zelené a levandulově fialové variantě.

U vybraných partnerů získáte v rámci předobjednávky spolu s telefonem sluchátka WF-C500 v černé barvě.

Video s představením smartphonu Xperia 10 IV 5G si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=RLaDk1xzho4

***

 1. Xperia 10 IV 5G s hmotností 161 g je nejlehčí 5G smartphone na světě s baterií o kapacitě 5 000 mAh nebo vyšší. Ověřeno službou SpecTRAX společnosti Strategy Analytics na základě zveřejněných video specifikací >20 800 chytrých telefonů. Údaj je platný ke dni 11. května 2022.
 2. Nabíječka a kabel nejsou součástí balení. Doporučena je 30W rychlá nabíječka XQZ-UC1.
 3. Simulovaný výsledek společnosti Sony Corporation na základě skutečného profilu používání při použití stejného typu baterie a nabíjení přes USB. Životnost baterie závisí na způsobu používání.
 4. Toto zařízení je odolné proti vodě a prachu. Všechny porty a připojené kryty by měly být pevně uzavřeny. Zařízení nedávejte zcela pod vodu ani ho nevystavujte mořské, slané či chlorované vodě nebo jiným tekutinám, například nápojům. Nevhodné používání a zneužívání zařízení vede k zneplatnění záruky. Zařízení bylo testováno podle normy IP65/68. Zařízení Sony, která jsou testována z hlediska odolnosti vůči vodě, jsou opatrně umístěna do nádoby naplněné vodou z vodovodu a spuštěna do hloubky 1,5 metru. Po 30 minutách v nádobě se zařízení opatrně vyjme a otestují se jeho funkce a vlastnosti. Mějte na paměti, že tento model je opatřen USB portem bez krytky, který slouží k připojení a nabíjení. USB port musí být před nabíjením zcela suchý.
 5. Závisí na trhu.
 6. K dispozici pouze s teleobjektivem (54 mm) a širokoúhlým objektivem (27 mm).
 7. K dispozici pouze s teleobjektivem (54 mm) a širokoúhlým objektivem (27 mm).
 8. Ve srovnání s Xperií 10 III. Jas displeje se může lišit v závislosti na nastavení, používání a obsahu.
 9. Vyžaduje kompatibilní sluchátka
 10. Vyžaduje kompatibilní sluchátka
 11. Vyžaduje kompatibilní sluchátka.
 12. Účinek této funkce se může lišit v závislosti na hudebních službách.
 13. Mohou platit podmínky, účty a poplatky třetích stran. Dostupnost služby se může na jednotlivých trzích lišit. Tato nabídka může podléhat individuálním podmínkám, může být kdykoli změněna, pozastavena nebo ukončena a může vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě. Pouze jedna nabídka na osobu. Je nutné, aby byl produkt připojen k bezdrátové síti.
 14. Některé funkce nemusí být dostupné pro všechny služby a obsah. Účinek se může lišit v závislosti na obsahu.
 15. Tento materiál je antibakteriální, ale není antivirový. Není zaručen účinek na viry, jako je COVID-19. Antibakteriální účinek na základě testování JIS Z 2801.
 16. Balení označuje jednotlivé krabice s výrobky, jakož i součásti, jako jsou vnitřní vaničky, distanční podložky, obaly a pouzdra.
 17. K nabíjení se doporučuje používat originální nabíječku / kabel.

Nejpopulárnější

To Top