Foto

Sony vyvinula paměťovou kartu CFexpress Type B, která se pyšní extrémně vysokou čtecí rychlostí až 1700 MB/s a rychlostí zápisu dosahující až 1480 MB/s

Společnost Sony představila nově vyvinutou paměťovou kartu CFexpress Type B (CEB-G128), ultra rychlou paměťovou kartu nové generace2, která se ideálně hodí pro profesionální a průmyslové využití. Tato karta podporuje díky své špičkové rychlosti dosahující až 1700 MB/s (čtení), vysoké spolehlivosti a odolnosti budoucí vývoj digitálních zařízení.  

Paměťová karta CFexpress Type B rozšiřuje portfolio paměťových karet Sony s vysokým výkonem a přidanou hodnotou. Byla navržena na základě nové specifikace, která zahrnuje nejnovější rozhraní, PCIe®3 Gen3, standardizované asociací CompactFlash Association.

Paměťová karta CFexpress Type B od Sony nabízí kapacitu 128 GB v základním modelu. Plánuje se ale také výroba modelů s vyšší kapacitou 256 GB a 512 GB, které budou uvedeny na trh do budoucna.

Nesrovnatelně rychlejší

Paměťová karta Sony CFexpress Type B je přibližně třikrát rychlejší než zatím nejrychlejší paměťová karta CFast od Sony (s čtecí rychlostí 530 MB/s). S rychlostí zápisu dosahující až 1480 MB/s splní tato karta budoucí požadavky na bezpečné průmyslové ukládání dat, ale i požadavky profesionálů při zachycování snímků ve vysokém rozlišení nebo videí s vysokou přenosovou rychlostí.

Díky ultra vysoké čtecí rychlosti, která dosahuje až 1700 MB/s, je možné přenášet dokonce mnohem větší datové soubory než u stávajících modelů paměťových karet. Když na příklad děláme kopie nebo zálohy velkého objemu dat z různých paměťových karet, zkrátí se významně doba přenosu. To zásadně zlepší efektivitu práce.

Nová čtečka karet CFexpress Card Reader, model MRW-G1, je optimalizovaná pro paměťové karty Sony CFexpress Type B a plně využívá vysokých čtecích rychlostí karty. Tato čtečka je rovněž kompatibilní s kartou Sony XQD série G a série M.

Odolné jako karty TOUGH

Paměťová karta CFexpress Type B od Sony je výjimečně pevná a překonává standard CFexpress trojnásobně. Při ohnutí je schopná odolat síle 70 N a vydrží pád až z pětimetrové výšky.

Karta také odolává vysokým teplotám, rentgenovým paprskům, je antistatická a má ochranu proti UV záření, takže se dokonale hodí pro použití v obtížných a drsných podmínkách.

Pro klid duše

Media Scan Utility a Memory Card File Rescue si mohou uživatelé karet Sony CFexpress stáhnout zcela zdarma.

Media Scan Utility je software pro PC, který automaticky kontroluje paměťovou kartu Sony CFexpress pokaždé, když ji připojíte k počítači prostřednictvím čtečky MRW-G14. Software vás bude informovat o stavu vaší karty a dá vám vědět, zda se blížíte limitu karty nebo zda jste ho již dosáhli.

Software Memory Card File Rescue sprovodí ze světa nejhorší noční můry každého fotografa – to, že se mu omylem vymažou fotky a ztratí svoji drahocennou práci. Software umí obnovit omylem smazané soubory včetně snímků v RAWu nebo vysokém rozlišení, ale i videí, takže vaše práce bude v bezpečí, ať už se vám do cesty postaví jakákoli překážka.

Paměťová karta CFexpress Type B od Sony a čtečka CFexpress karet MRW-G1 budou na trhu na začátku léta 2019.  


3 PCIe je registrovanou obchodní značkou společnosti PCI-SIG.

4 Je nezbytné, aby MRW-G1 skenovala paměťovou kartu CFexpress od Sony

Nejpopulárnější

To Top