Foto

Sony rozšiřuje svoji řadu plnoformátových bezzrcadlovek o novou a7 III

Společnost Sony představila nový a ještě působivější přírůstek do své řady plnoformátových systémových fotoaparátů, α7 III (model ILCE-7M3). V popředí zájmu stojí u nové α7 III její bezkonkurenční inovace v oblasti obrazových snímačů. Je totiž vybavena zcela novým obrazovým snímačem Exmor R CMOS se zadním osvětlením a s 24,2MPi, který má zvýšenou citlivost, výjimečné rozlišení a působivý dynamický rozsah o 15 krocíchii při nízké citlivosti.

Sony vytvořilo tím, že kombinuje tento typ snímače s množstvím působivých vlastností, k nimž patří extrémní pokrytí AF dosahující 93%, rychlé snímání s rychlostí až 10 fpsiii buď s mechanickou závěrkou, nebo při tichém snímáníiv, různé možnosti 4Kvi videa a další, nový nástroj, který dává všem typům tvůrců – od nadšenců po profesionály –možnost zachytit oproti minulosti obsah novým a zcela odlišným způsobem.

Velkolepá kvalita plnoformátového obrazu

Nově vyvinutý obrazový snímač Exmor R CMOS s 24,2MPi se zadním osvětlením je doplněn pomocným LSI čipem, který efektivně zdvojnásobuje rychlost čtení obrazového snímače, dále také přepracovaným procesorem BIONZ X™, který zvyšuje rychlost zpracování na přibližně 1,8 násobek v porovnání s α7 II. Tyto výkonné komponenty společně fungují tak, že je fotoaparát schopen snímat vyšší rychlostí, a zároveň také umožňují jeho působivý rozsah ISO 100 – 51200 (rozšiřitelné na ISO 50 – 204800 u statických snímků) a celkové zlepšení v kvalitě obrazu o 1,5 kroku. Fotoaparát také nabízí obrovský dynamický rozsah o 15 krocíchii při nastavení nízké citlivosti, který zajišťuje celkový vynikající výkon při všech nastaveních a za všech podmínek pro fotografování. Přináší pokrok v přesnosti reprodukce barev pleťových tónů a jasných barev přírody.

Tento nový plnoformátový model umí podávat výstup v 14 bitovém formátu RAW, a to i v tichém režimu nebo v při sériovém snímání, a je vybaven pětiosým optickým stabilizačním systémem, který umožňuje prodloužení udržitelné expozice o 5,0 krokuv.

Působivý pokrok v rychlosti AF i ve výkonu

Nový inovativní plnoformátový model bezzrcadlového fotoaparátu α7 III představuje úroveň výkonu AF, který byl ve srovnání s modelem α7 II značně vylepšen, včetně nové možnosti ostření 4D FOCUS™. Nový fotoaparát disponuje 425 body AF kontrastního ostření, které spolupracují se systémem 693 bodů AF detekce fáze. To novinka zdědila po uznávané α9. Tento inovativní systém automatického ostření pokrývá přibližně 93% plochy a zajišťuje spolehlivé zaostření a sledování i těch nejobtížněji zachytitelných předmětů.

Odezva AF byla u nového fotoaparátu také značně vylepšena a dosahuje ve srovnání s předchozím modelem téměř dvojnásobnéix rychlosti ostření v podmínkách se sporým osvětlením. To umožňuje zachytit komplexní a nepředvídatelný pohyb s mnohem větší přesností a precizností.

Nový fotoaparát nabízí také uznávanou funkci Eye AF, a to i v režimu AF-C, který je extrémně užitečný v situacích, kdy se fotografovaný objekt otáčí, při pohledu dolu, či při jiném zastínění výhledu. Funguje také, když s α7 III použijete objektivy Sony typu A-mount s adaptérem LA-EA3. K dalším zdokonalením automatického ostření patří přidání multifunkčního voliče či „joysticku“, pomocí něhož můžete snadno měnit ostřící body, přidání možnosti ostřit pomocí dotyku, dostupnost AF v režimu Focus Magnifier, tlačítko ‘AF On’ a mnoho dalšího.

Rychlost pro zachycení každého rozhodujícího okamžiku

Nová α7 III je vybavena zdokonaleným systémem zpracování obrazu, který umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí až 10 fpsiii s průběžným, přesným sledováním AF/AE až pro 177 standardních snímků v JPEG, 89 komprimovaných snímků v RAW nebo 40 nekomprimovaných snímků v RAW. Tento vysokorychlostní režim je k dispozici při fotografování buď s mechanickou závěrkou, ale také při focení v úplně tichém režimu iv. Ještě více se tím zvyšuje obrovská flexibilita tohoto modelu. Fotoaparát také zvládá sériové snímání rychlostí až 8 fpsiii v režimu živého náhledu (live view) s minimální prodlevou hledáčku nebo LCD displeje.

Další vymožeností je, že při focení ve velkých dávkách zůstávají během jejich ukládání na kartu dostupné mnohé klíčové funkce fotoaparátu, včetně přístupu prostřednictvím tlačítek „Fn“ (Function) a „Menu“, přehrávání snímků a další menu a parametry včetně hodnocení snímků a dalších funkcí, které umožňují třídění snímků podle místa.

Kromě toho, je-li fotografovaná scéna osvětlena zářivkami nebo umělým světlem, může fotograf aktivovat funkci „Anti-flicker“. Ta umožňuje α7 III automaticky detekovat frekvenci světel a načasovat závěrku tak, aby se minimalizoval vliv osvětlení na fotografované snímky. Eliminují se tak anomálie expozice a barvy, které se někdy mohou objevit v horní a dolní části snímku při vysokých rychlostech závěrky.

 

Vysoce kvalitní 4Kvi video

Nová α7 III je také výjimečná jako videokamera, nabízí nahrávání videa ve 4Kvi (3840×2160 pixelů) v celé šíři plnoformátového obrazového snímače. V režimu nahrávání videa využívá fotoaparát technologii „full pixel readout“ bez slučování pixelů, takže shromažďuje přibližně 2,4x množství dat potřebných pro nahrávání ve 4K, které převzorkuje tak, aby vytvořila vysoce kvalitní záznam ve 4K s výjimečnou kvalitou detailů a hloubkou.

U modelu α7 III je k dispozici je také obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje Instant HDR workflow a umožňuje přehrávání nádherných realistických záběrů v 4K HDR na televizorech kompatibilních s HDR (HLG). Kromě toho nabízí také S-Log2 a S-Log3 pro větší flexibilitu odstupňování barev, dále funkci Zebra, Gamma Display assist a proxy nahrávání. Fotoaparát také zvládá nahrávání ve Full HD při rychlosti 120 fps až při 100 Mbpsvi, což umožňuje kontrolu záznamu a eventuální editaci do 4x nebo 5x zpomalených video souborů ve Full HD rozlišení se sledováním AF.

Zdokonalená konstrukce, design a možnost osobního nastavení

Nejnovější plnoformátový fotoaparát od Sony disponuje množstvím zdokonalených vlastností, které byly poprvé použity u modelu α9 a poté znovu u α7R III. Patří mezi ně duální sloty pro média, přičemž jeden ze slotů podporuje paměťové karty SD typu UHS-II. Uživatelům se nabízí množství možností, jakým způsobem mohou svůj obsah na každou z karet ukládat, včetně odděleného ukládání v JPEG / RAW, samostatného ukládání statických snímků / nahrávání videa, zpožděné nahrávání a další. Výdrž baterie se také značně prodloužila – podle měření CIPA zvládne až

710 snímků na jedno nabitíviii, nabízí nejdelšívii výdrž na světě ze všech bezzrcadlových fotoaparátů. Nový fotoaparát totiž využívá baterii série Z od Sony NP-FZ100, která nabízí přibližně 2,2násobnou kapacitu ve srovnání s baterií série W NP-FW50, kterou používá α7 II.

Nová funkce fotoaparátu „My Menu”, umožňuje u registrovat až 30 položek, aby byly okamžitě k dispozici v případě potřeby. Uživatelé mohou také připojit hodnocení hvězdičkami ke svým fotografiím pomocí tlačítek fotoaparátu a usnadnit si tak přehrávání a vyhodnocení snímků, a editovat  první tři znaky všech obrazových souborů fotografií. Kromě toho je k dispozici celkem 81 funkcí, které je možné přiřadit k 11 programovatelným tlačítkům a fotoaparát je odolný proti prachu i vlhkosti.

Model α7 III přináší vysoké rozlišení, vysoký kontrast, pohotový hledáček XGA OLED Tru-Finder s přibližně 2,3 miliony bodů pro extrémně přesné a realistické zachycení detailů. Nastavení „standardní“ nebo „vysoké“ kvality umožňuje hledáček i displej. Model umí také plynule přenášet soubory do chytrého telefonu, tabletu, počítače nebo na FTP server prostřednictvím Wi-Fi. Nabízí také superrychlé USB (USB 3.1 generace 1) USB terminál typu C pro zvýšenou flexibilitu napájení a rychlejší přenos snímků při snímání prostřednictvím vzdáleného počítače.

Nejpopulárnější

To Top