Video

Sony rozšiřuje produktovou řadu MASTER Series o super velké 8K HDR Full Array LED a 4K HDR OLED televizory

Vlajkovou řadu MASTER Series obohatí modely ZG9 8K HDR Full Array LED TV s úhlopříčkami 98” a 85” i modely 4K HDR OLED televizorů s označením AG9 s úhlopříčkami 77”, 65” a 55”

Sony Europe představuje nové televizory řady MASTER Series, ZG9 8K HDR Full Array LED a AG9 4K HDR OLED. Televizory řady Sony MASTER Series představují vrcholnou kvalitu obrazu pro domácí sledování, které jsou schopny věrně reprezentovat záměry tvůrců. Název řady MASTER Series nesou výhradně ty nejlepší televizory Sony, které přináší prémiovou kvalitu obrazu, barev, kontrastu a ostrost dosahující kvalit profesionálních monitorů. Televizory řady MASTER Series také nabízí režim Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced, které zajistí, aby reprodukce obsahu odpovídala kvalitě originálu.

 

Oba nové modely mají nejnovější verzi obrazového procesoru X1™ Ultimate pro přesné detaily i kontrast. Tento procesor, který byl uveden minulý podzim společně s modely AF9 a ZF9 MASTER Series, hraje u produktové řady MASTER Series nepostradatelnou roli v dosahování vysoké kvality obrazu. Obrazový procesor X1 Ultimate obsahuje unikátní algoritmus, který byl speciálně vyvinut pro 8K a který umí inteligentně rozpoznat a analyzovat každý objekt v dané scéně. Dosáhne tak mimořádně přesného zobrazení detailů a kontrastu, a tím věrněji reprezentuje tvůrčí záměr autorů. Klíčovou součástí diváckého zážitku je i prémiová kvalita zvuku. Oba modely ZG9 a AG9 disponují novou technologií Sound-from-Picture Reality, která věrně reprodukuje pozici zvuku na obrazovce. Ve chvíli, kdy herci mluví, zdá se, jako by zvuk vycházel přímo z jejich úst a nikoliv z reproduktoru pod televizorem.

 

ZG9 super velké televizory

Velké televizory jsou stále populárnější a cílem Sony je maximalizovat u nových televizorů ZG9 s uhlopříčkami 98” a 85” zážitek ze sledování super velkých obrazovek doma v pohodlí obývacího pokoje. Sony svou první 8K HDR televizi přináší špičkové rozlišení divákům, které zajistí, že se tyto extra velké obrazovky stanou synonymem prémiové kvality obrazu.  S dvojnásobným počtem horizontálních i vertikálních řádků 8K nabídne čtyřnásobek pixelů oproti 4K (nebo 16krát více než může nabídnout rozlišení Full HD). Toto vyšší rozlišení přináší intenzivnější zážitek při sledování a 8K znamená, že obraz většího televizoru vypadá skvěle a jednotlivé pixely nejsou ani zblízka rozeznatelné.

 

Nezáleží ale jenom na rozlišení. S tím, jak se obrazovky zvětšují, hraje procesor ve špičkové kvalitě obrazu stále důležitější roli. Výkonný obrazový procesor X1 Ultimate využívá proprietární algoritmus a je optimalizovaný tak, aby dokázal zpracovat 33 milionů pixelů rozlišení 8K. Stejný procesor umožňuje nově vyvinuté 8K X-Reality PRO vylepšit jakýkoliv obsah tak, aby se blížil kvalitě obrazu v 8K.  Využívá k tomu novou, specializovanou databázi 8K, která napomáhá ještě dokonalejšímu a detailnějšímu dopočítání na 8K (upscaling). Díky dlouhé historii ve vývoji profesionálních kamer a monitorů dospělo Sony k poznání, že preciznost v konstrukci citlivých součástí zpracovávajících signál přináší výsledky ve formě okamžitě viditelného rozdílu celého obrazu.

 

Zcela nová jedinečná technologie 8K, která byla vyvinuta pro řadu ZG9, navíc disponuje systémem Backlight Master Drive s lokálním podsvícením a technologií 8K X-tended Dynamic Range PRO. Backlight Master Drive použitá u ZG9 má ultra husté LED moduly, které jsou ovládány nezávisle a nabízí nebývalý kontrast s brilantním jasem a intenzivní černou. 8K X-tended Dynamic Range PRO využívá uspořenou energii k tomu, aby chytrým způsobem zesílil jas v oblastech, kde je to třeba. Vytěží tak maximum z tohoto systému podsvícení.

 

Přesná pozice zvuku je dalším klíčovým faktorem u stále se zvětšujících televizorů. Sony využívá zkušeností s technologií OLED Acoustic Surface Audio a přepracovalo tento koncept pro nové modely televizorů ZG9 Full Array LED do technologie Acoustic Multi-Audio. Nová technologie modelů řady ZG9 využívá čtyři dopředu směřující reproduktory – dva umístěné nad obrazovkou a dva pod ní. Díky tomuto rozmístění navozují dojem skutečného rozmístění zvuku. Diváci uslyší zvuk, který vychází přímo z obrazovky a nikoliv z místa, kde jsou umístěny reproduktory. Navíc disponují modely ZG9 režimem TV Centre Speaker Mode pro ty, kteří vlastní sestavu domácího kina – televizor se stane centrálním reproduktorem. Také Dolby Atmos™1 umocňuje zážitek ze zvuku, tím, že přidá široké a bohaté zvukové pole. (1 Bude k dispozici

Prostřednictvím aktualizace softwaru)

 

Modely ZG9 se pyšní technologií X-Wide Angle, která zaručuje, že obraz si ponechá svoji kvalitu bez ohledu na to, z jakého úhlu se na něj díváte a eliminuje barevné posuny při sledování televizoru mimo osu obrazovky. Technologie X-Motion Clarity minimalizuje rozmazání pohybu, aniž by byl obětován jas obrazu.

 

Prémiové OLED televizory AG9

AG9 je novou vlajkovou lodí Sony mezi velmi tenkými televizory 4K HDR OLED, která bude k dispozici s velikostmi úhlopříček 77”, 65” a 55”. Obraz vzniká v super širokém pozorovacím úhlu, s precizním kontrastem a absolutní černou díky OLED technologii. Přes 8 miliónů samostatně podsvícených pixelů je precizně a individuálně řízeno obrazovým procesorem X1 Ultimate. Řada AG9 disponuje kromě tohoto procesoru navíc také technologií Pixel Contrast Booster, která zajistí více barev a kontrastu ve světlých oblastech. Výsledkem je, že AG9 poskytuje prémiovou kvalitu obrazu, jež dosahuje kvality profesionálních monitorů a zobrazuje barvy přesně podle původního záměru tvůrce. Procesor přibližuje SD a HD obsah 4K HDR kvalitě a zobrazuje 4K HDR obsah s úchvatným jasem.

 

 

Acoustic Surface Audio+ poskytuje úchvatný zvukový zážitek, který vychází přímo z obrazovky. Diváka obklopí zcela novým zážitkem ze zábavy a přináší obraz i zvuk v dokonalé harmonii. Režim TV Centre Speaker Mode navíc nabídne možnost využít televizor jako centrální reproduktor v sestavě domácího kina.

 

Modely AG9 jsou velmi tenké. K zavěšení na zeď je možné použít upevňovací systém SU-WL8502, s nímž dokonale přilnou ke zdi. Jejich vzdálenost od zdi je při tomto způsobu instalace asi o polovinu menší než u předchozích modelů Sony3. Navíc má SU-WL850 otočný čep, takže je možné televizor natočit podle potřeby. Díky tomu je možné nastavit nejlepší úhel pro sledování a televizor používat flexibilně.  (2 K dispozici zvlášť. 3 V porovnání se sérií AF9 s využitím kompatibilního držáku na zeď.)

 

AG9 spojuje oslnivost 4K obrazu s jasem, barevností a detailem High Dynamic Range (HDR), aby byla dosažena maximální obrazová kvalita. Předešlé zastřené oblasti tmavých stínů a slunečního svitu jsou nyní jasné a nabízejí mnoho detailů. Stejně jako ZG9 mají i televizory AG9 režim Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced, Dolby Vision™ a Dolby Atmos™ a zaručují tak divácký zážitek ve kvalitě odpovídající původnímu záměru autora.

 

Certifikovaný produkt IMAX Enhanced bude k dispozici v Evropě u vybraných televizorů BRAVIA. Další podrobnosti, společně s oprávněnými zeměmi a časem dostupnosti, budou oznámeny později.

 

Uživatelský zážitek

Obě řady televizorů – ZG9 Full Array LED a AG9 OLED TV – mají Sony Android TV, která podporuje velké množství aplikací z Google Play™, včetně YouTube™, Netflix, Prime Video a dalších (dostupnost závisí na regionu). Aby váš televizor i domácnost byly chytřejší, mají televizory ZG9 a AG9 vestavěný Google Assistant. Oba televizory mají navíc vestavěné mikrofony, které uživatelům uvolní ruce. Ti mohou snadno se svým televizorem komunikovat prostřednictvím Google Assistant a jednoduše si naplánovat den, vyhledat obsah nebo si pustit televizní pořady, filmy a další. (Dostupnost Google Assistant závisí na regionu.) Televizory rovněž fungují spolu s oblíbenými chytrými reproduktory, k nimž patří např. LF-S50G a SRS-XB501G vyráběné přímo společností Sony nebo reproduktory Google Home či Amazon Echo. Uživatelé mohou pomocí chytrých reproduktorů svoje televizory ovládat a vybírat streamovaný obsah pomocí svého hlasu – další funkce přibydou během letošního roku.

 

Televizory Sony Android budou kompatibilní s Apple AirPlay 2 a HomeKit. AirPlay 2 umožňuje bezproblémově posílat obsah z vašeho iPhone, iPadu a Macu přímo do televizoru Sony. Sledujte filmy i show z iTunes a dalších video aplikací nebo si prohlédněte fotografie přímo na vaší Sony televizi. Přehrajte si hudbu nebo poslouchejte podcasty v Sony TV společně s reproduktory AirPlay 2 ve vašem domě – to vše synchronizovaně. HomeKit vám umožňuje snadno a bezpečně ovládat inteligentní (smart) domácí produkty pomocí aplikace Home či požádat Siri ve vašem Apple zařízení. Uživatelé například mohou v aplikaci Home vytvořit scénu “Movie Night”, aby snadno zapnuli svůj smart televizor a ztlumili světla a jednoduše požádali Siri o spuštění scény. Podpora AirPlay 2 a HomeKit bude spuštěna u modelů ZG9, AG9, XG95, XG85 v roce 2019.

 

Nové chytré dálkové ovládání umožňuje ovládat připojená zařízení tak, aby bylo jejich užívání ještě příjemnější. Například kabelovou televizi/satelit, přehrávače Blu-ray disků, herní konzole (podpora zařízení se v různých regionech liší) mohou uživatelé ovládat, aniž by museli sáhnout po dalším dálkovém ovládání. Na chytrém ovládání nově přibylo také RF (radiofrekvenční) ovládání, takže můžete televizor ovládat, aniž byste na něj ovladač museli namířit. Také nově vyvinuté uživatelské rozhraní přispívá k bezproblémovému a rychlému přístupu k vašim oblíbeným aplikacím a nastavením.

Nejpopulárnější

To Top