Foto

Sony představuje tři nové plnoformátové objektivy řady G

Společnost Sony dnes představila nové přírůstky své pozoruhodné řady pro bajonet E – tři vynikající objektivy řady G™ – FE 50mm F2.5 G (model SEL50F25G), FE 40mm F2.5 G (model SEL40F25G) a FE 24mm F2.8 G (model SEL24F28G). Všechny tři objektivy přinášejí vysokou kvalitu obrazu a krásný bokeh v lehkém a kompaktním designu. Jsou ideální pro fotografy i tvůrce videí, kteří usilují o výjimečné snímky a snadnou mobilitu.

Ve spojení s plnoformátovým fotoaparátem Sony nebo s fotoaparátem se snímačem APS-C se všechny tři objektivy pyšní vysokým rozlišením, intuitivní obsluhou a rychlým, přesným a tichým automatickým ostřením. Objektivy představují dokonalé řešení pro fotografie i videa a umožňují širokou škálu použití, včetně fotografování momentek, portrétů či krajiny.

„Ve společnosti Sony neustále přicházíme s inovacemi, díky nimž přinášíme nástroje, které tvůrci potřebují k zachycení krásy tohoto světa,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Díky vynikajícímu rozlišení a okouzlujícímu bokehu, které kompaktní a propracovaný design objektivů přináší, umožňují novinky FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G uživatelům zažít radost z toho, že mají objektivy, které dokáží zachytit různé pohledy na stejnou scénu.“

Tyto tři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností poskytují ohniskovou vzdálenost pro jakýkoli snímek, přičemž 50mm objektiv se nejlépe hodí pro portréty, 40mm model je optimální pro momentky nebo natáčení a 24mm je ideální pro fotografování krajiny. Díky intuitivní ovladatelnosti a vynikající kvalitě konstrukce představují tyto tři modely fantastickou sadu objektivů.

 

A co víc – všechny tři objektivy mají stejnou velikost (průměr 68 mm x 45 mm), všechny mají stejný průměr filtru (49 mm) a téměř stejnou hmotnost (FE 50mm F2.5 G 174g, FE 40mm F2.5 G 173g a FE 24mm F2.8 G 162g) a interní ostření, takže výměna objektivů je snadná, i když používáte gimbal. Mají stejný vnější stylový design, ale ohniskové vzdálenosti jsou jasně označeny, aby bylo možné je rychle měnit.

 

Vysoké rozlišení v kompaktním provedení

Objektivy FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G poskytují vysokou kvalitu obrazu charakteristickou pro řadu G, přesto jsou kompaktní a lehké. Kvalita obrazu je dosažena díky nejmodernější optice s použitím asférických prvků a skleněných prvků ED (Extra-Low Dispersion)[i], které poskytují vysoké rozlišení a potlačují efekt barevných okrajů (colour fringing). Asférické prvky zajišťují vysoké rozlišení po celé ploše snímku až do rohů, a to i při nastavení nejširší clony s malou hloubkou ostrosti. Užijte si fotografování ve vysokém rozlišení v kompaktním designu.

 

Optimalizací kruhové clony bylo dosaženo úžasného bokehu typického pro objektivy G, který je získán při maximálně otevřené cloně každého objektivu (F2,5 u 50mm, F2,5 u 40mm a F2,8 u 24mm).

 

Všechny tři objektivy byly pečlivě navrženy pro optimální mobilitu a jsou dostatečně kompaktní a lehké, aby vyhovovaly použití v jakékoli lokalitě. Ať už fotografujete portréty, krajinu nebo momentky či nahráváte videa s gimbalem a kombinujete objektivy s fullframovým fotoaparátem nebo s tělem s APS-C snímačem, vždy budou velikost i hmotnost dokonale vyvážené. Vyzkoušejte výhody výměnných objektivů, které vyhovují jakékoli scéně nebo disciplíně.

 

Zaostřovací vzdálenosti

50mm objektiv FE 50mm F2.5 se ideálně hodí pro portréty a rychlé fotografování nebo filmování, má minimální zaostřovací vzdálenost 0,35m (AF) / 0,31m (MF) a maximální zvětšení 0,18 x (AF) / 0,21 x (MF). Je proto vhodný pro různé scény a objekty.

 

40mm objektiv FE 40mm F2.5 G je ideální pro pořizování statických snímků nebo natáčení filmů s minimální zaostřovací vzdáleností 0,28m (AF) / 0,25m (MF) a maximálním zvětšením 0,20 x (AF) / 0,23 x (MF). Zejména při natáčení filmů je preferovaným zorným úhlem 40mm, protože odpovídá přirozenému zornému poli, ohnisko 40mm umožňuje, aby vynikly objekty na pozadí.

 

Díky širokému zornému úhlu 24mm objektivu je FE 24mm F2.8 G dokonalý v situacích, kdy je do kompozice snímku zahrnuto pozadí, například při fotografování na gimbalu nebo při fotografování selfie s připojeným gripem. A s minimální zaostřovací vzdáleností 0,24m (AF) / 0,18m (MF) a maximálním zvětšením 0,13 x (AF) / 0,19 x (MF) můžete také pořizovat makrosnímky s rozostřeným pozadím.

 

Vysoká funkčnost a spolehlivost

Navzdory své kompaktní velikosti jsou objektivy vybaveny tlačítkem pro uzamčení zaostření, přepínačem režimu ostření a clonovým kroužkem se spínačem zapnutí / vypnutí cvakání pro ideální ovládání. Tlačítko pro uzamčení zaostření lze prostřednictvím menu fotoaparátu naprogramovat a přiřadit mu tak funkci, kterou uživatel preferuje. Kroužek clony přináší při fotografování nebo natáčení intuitivnější a přímější odezvu ve srovnání s ovládáním clony z těla fotoaparátu. Clonový kroužek je také vybaven přepínačem cvakání clony, který umožňuje pro natáčení filmu vypnout cvakání clony při změnách prostřednictvím clonového kroužku. Kromě toho je odezva zaostřovacího kroužku díky Linear Response MF při manuálním ostření přesná a lineární, takže ovládání je okamžité a intuitivní, přímo odráží záměr fotografa a umožňuje jemné úpravy zaostření.

 

Hliníkové provedení s gravírovaným logem Sony zajišťuje prémiový, sofistikovaný vzhled i zvýšenou pevnost a odolnost. Průměry závitů filtru na sluneční cloně a těle objektivu jsou stejné[ii] (49mm), což umožňuje připevnění stejného krytu a filtru k sluneční cloně i tubusu objektivu. Objektivy byly navrženy tak, aby byly odolné proti prachu a vlhkosti [iii]. Díky tomu je lze používat ve všech venkovních podmínkách.

 

Rychlé, přesné a tiché automatické zaostřování

Objektivy FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G jsou vybaveny dvěma lineárními motory, které zajišťují rychlé a přesné automatické zaostřování (AF) s vynikajícím sledováním objektu, které je zachováno také tehdy, když se fotografovaný objekt začne náhle pohybovat. Objektiv se proto ideálně hodí pro zachycení pohybujících se objektů. Automatické zaostřování je také tiché, takže je vhodné jak pro fotografování, tak pro nahrávání videí.

[i] FE 24mm F2.8 G 1 x ED, 3 x asférické členy

FE 40mm F2.5 G 3 x asférické členy

FE 50mm F2.5 G 1 x ED, 2 x asférické členy

[ii] Nevztahuje se na FE 24mm F2.8 G

[iii] Nezaručuje 100% odolnost proti prachu a vlhkosti

Nejpopulárnější

To Top