Audio

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu

Stánek Sony na veletrhu CES je rozdělen do několika zón, jako například „Vizuální zábavy“ (Visual Entertainment), „Hudební zábavy“ (Music Entertainment), „α“ a „PlayStation“. Každá ze zón představuje snahy a produkty společnosti Sony, které spojují tvůrce a uživatele prostřednictvím nejnovějšího hardwaru a technologie a přinášejí zákazníkům špičkový zážitek ze zábavy.

Vizuální zábava

Na stánku se představí nová produktová řada série BRAVIA® MASTER a předvede vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu technologie, která divákům věrně zprostředkuje autorův záměr.

 

8K HDR Full Array LED televizor ZG9 ze série BRAVIA MASTER (98”/85”), první 8K HDR Full Array LED televizor od Sony, je vybaven nejnovější generací obrazového procesoru X1™ Ultimate. Ten je kompatibilní s 8K a disponuje vlastním algoritmem a databází pro ultra vysoké rozlišení, jež umožňují, aby technologie 8K X-Reality™ PRO „vylepšila“ jakýkoli obsah na kvalitu blížící se opravdové kvalitě 8K. Kromě toho představuje unikátní a propracovaná technologie Backlight Master Drive nově vyvinuté LED moduly a algoritmus ovládání optimalizovaný pro 8K.

 

Kombinace těchto technologií přináší kvalitu obrazu s vysokým rozlišením a silným kontrastem v úchvatném stylu. Navíc umožňuje systém Acoustic Multi-Audio™, jehož součástí jsou čtyři reproduktory – dva jsou umístěné nad obrazovkou a dva pod ní – aby diváci slyšeli zvuk, který vychází z obrazovky, nikoli z míst, kde jsou reproduktory ve skutečnosti umístěné. Tím je dosaženo vysoké úrovně kvality zvuku, která ještě dále přispívá k podmanivosti velkého obrazu ve formátu 8K.

 

Nová vlajková loď série BRAVIA MASTER Series, 4K HDR OLED televizory AG9 (77”/65”/55”), jsou při instalaci na stěnu přibližně o polovinu tenčí1 než předchozí modely a dokonale zapadnou do jakéhokoli prostoru. Kromě obrazového procesoru X1 Ultimate jsou tyto modely vybaveny unikátní technologií ovládání panelu Pixel Contrast Booster™, která věrně reprodukuje celou paletu tónů od nejtemnější černé po nejjasnější zářivé barvy. Modely nabízí kromě technologie Acoustic Surface™ Audio+, která vydává zvuk přímo obrazovkou a harmonizuje zvuk s obrazem pro kompaktní, podmanivý a vysoce kvalitní prostorový zvuk a požitek, také režim TV Centre Speaker Mode2, a jsou kompatibilní 3 s Dolby Atmos®, nejmodernějším zvukovým formátem.

 

Televizory série BRAVIA MASTER Series disponují režimem Netflix Calibrated Mode, který vám umožní vychutnat si širokou nabídku zábavy prostřednictvím služby Netflix přesně podle původního záměru autora.  Navíc jsou tyto televizory součástí certifikačního programu IMAX® Enhanced, který je výsledkem spolupráce odborníků společnosti Sony se společnostmi IMAX, DTS® a tvůrci obsahu, jejímž cílem je věrně představit vize a záměry tvůrců.

1: Vzdálenost od povrchu obrazovky ke stěně, ve srovnání se sérií AF9 při použití kompatibilního systému pro uchycení na stěnu.

2: Je nutné používat společně se stávajícím systémem domácího kina.

3: Bude dostupné prostřednictvím chystané aktualizace softwaru.

 

 

Hudební zábava

Společnost Sony představila novou technologii s názvem 360 Reality Audio, která má podpořit společný tvořivý proces umělců a technologií. Tento nový hudební zážitek vytváří „zvuková pole“, díky nimž mají posluchači pocit, jako by je zvuk obklopoval ze všech stran. Tento nový zážitek přináší další možnosti, jak si vychutnat hudbu: Ještě více posiluje kvalitu bohatého zvuku ve vysokém rozlišení (High Resolution Audio, Hi-Res) špičkovými funkcemi audia, příkladem je vysoce oceňovaná technologie odstranění okolního hluku od Sony.

 

Objektově orientovaná technologie prostorového zvuku dokáže přiřadit informace o vzdálenosti, úhlu a další informace o rozmístění zdrojů zvuku, jakým mohou být vokály, sbor, nástroje apod. tak, aby vytvořila trojrozměrné zvukové pole. Různé zvuky a hudební prvky je možné vysílat kamkoli v 360° prostoru okolo posluchače. To vytváří bohatý hudební zážitek, který posluchače obklopí a který budí dojem, jako byste se ocitli přímo na koncertě. Kompatibilní obsah bude vytvořen4 ve spolupráci s významnými hudebními nakladatelstvími a přístupný bude prostřednictvím hudebních distribučních služeb5.

 

Na stánku se také představí multi reproduktorový systém složený ze 13 reproduktorů a demo6 sluchátek  MDR-Z7M2. Součástí výstavy bude také prototyp bezdrátového systému reproduktoru, který reprodukuje zvuk ve formátu 360 Reality Audio.

 

Výstava dále ukáže audio produkty z řady Signature Series podporující vysoké rozlišení, které využívají technologie Sony přinášející vysokou kvality zvuku. Tyto technologie Sony během mnoha let vytříbilo do dokonalosti. Představí se také novinka loňského podzimu, bezdrátová sluchátka WH-1000XM3, která jsou vybavena funkcí odstranění okolního hluku a v tomto směru představují absolutní špičku7.

 

4: Sony plánuje poskytnout nástroje pro tvorbu obsahu a uveřejnit formát souborů. Formát využívá otevřený zvukový standard MPEG-H 3D, který je optimalizovaný pro streamování hudby a byl vytvořen ve spolupráci s Fraunhofer IIS, společností, která je součástí největší organizace zabývající se aplikovaným výzkumem.

5: Službu by měly začít poskytovat Deezer, nugs.net, Qobuz a TIDAL, tedy celkem čtyři poskytovatelé hudebních služeb.

6: Předváděcí verze nejprve analyzuje sluchové charakteristiky posluchače, aby mohla následně vytvořit optimalizované zvukové pole, které posluchače obklopí.

7: Údaje jsou platné k 30. srpnu 2018 dle výzkumu společnosti Sony Corporation, měřeno podle směrnic odpovídajících standardům JEITA. Na trhu se sluchátky s hlavovým mostem s funkcí odstranění okolního hluku.

 

α

Sony reaguje na umělecké ambice fotografů i filmových tvůrců a na veletrhu představuje plnoformátové bezzrcadlovky série α9 a α7, které umožňují dát fotografii a filmu nový výraz. Dále je k vidění celá paleta objektivů speciálně navržených pro bezzrcadlové fotoaparáty, včetně objektivů G Master™ nebo umělecké dílo od profesionálních fotografů.

 

Objektivy s objímkou typu E-mount můžete navíc používat společně s celou řadou fotoaparátů a videokamer. Sony také rozšiřuje svoje produktové řady tak, aby nabízely bohaté spektrum speciálně navržených objektivů. Na veletrhu jsou vystaveny digitální fotoaparáty s výměnnými objektivy (kompatibilní s objektivy s objímkou typu E-mount, které jsou vhodné pro plnoformátové obrazové snímače i snímače velikosti APS-C), videokamera XDCAM™ a profesionální filmová videokamera CineAlta VENICE.

 

Sony se i nadále snaží zdokonalovat schopnosti a vlastnosti svých bezzrcadlových fotoaparátů v pěti základních aspektech (objektivy, kvalita obrazu, rychlost, výdrž baterie, kompaktnost & nízká hmotnost). Na stánku jsme vytvořili mnoho předváděcích míst, kde si mohou návštěvníci sami otestovat všech těchto pět aspektů a vychutnat si unikátní zážitek, který nabízí jedině α. Tyto fotoaparáty mají vlastnosti, které poskytují podporu profesionálům, jako je například rychlost snímání, vysoké rozlišení, špičkový výkon AF a funkce ostření na oko Eye AF. Návštěvníci si navíc mohou zkusit vyfotografovat nebo nafilmovat taneční vystoupení nebo představení, která budou k vidění ve speciálním studiu, jež je součástí stánku.

 

PlayStation

PlayStation, okolo kterého se sdružuje největší „zájmová komunita“ Sony, i nadále rozvíjí silné stránky PlayStation®4 (PS4™), jejichž celosvětový prodej nedávno překročil 91.6 milionů8 prodaných kusů, a zdokonaluje také PlayStation™Network, která má měsíčně přes 90 milionů9 aktivních uživatelů. Návštěvníci si mohou na stánku zahrát na PS4 tituly ve virtuální realitě (VR), například akční hru Astro Bot: Rescue Mission na PlayStation®VR, systém VR obohacuje herní zážitek a dál posiluje atraktivitu platformy PS4.

 

Kromě toho se spolu mohou návštěvníci utkat na dvou demo sestavách ve hře Gran Turismo Sport, které jsou na stánku k dispozici a mohou si užít promo videa herních titulů PlayStation na téměř 5 m širokém a 3 m vysokém systému LED displejů, který přináší úchvatný zážitek z velkého displeje ve 4K HDR.

Nejpopulárnější

To Top