Video

Sony představuje modelovou řadu televizorů BRAVIA XR pro rok 2022

Jedinečná jednotka XR Backlight Master Drive, využívající výkon procesoru Cognitive Processor XR™, přesně ovládá podsvícení Mini LED nejnovější generace modelů řady Z9K a X95K a zajišťuje výjimečný jas. Vychutnejte si nebývalý dynamický rozsah s neuvěřitelně jasnými světlými částmi a hlubokými odstíny černé, stejně jako nádherně přirozené střední tóny téměř bez odlesků nebo světelných závojů kolem světlých míst. Kognitivní procesor XR™ je také srdcem nového OLED panelu modelu A95K s technologií XR Triluminos Max, která poskytuje nejširší paletu barev a reprodukuje přirozeně krásné odstíny a tóny. Díky milionům jednotlivých, samostatně svítících pixelů poskytuje A95K více barev než kdykoli předtím a přináší tak zcela nový zážitek ze sledování.

 

Tyto nové inovace nám pomáhají přinášet nejlepší a nejúchvatnější zážitky ze sledování, které věrně reprodukují skutečný záměr tvůrce. Při sledování filmů si diváci mohou vychutnat náš vylepšený systém Acoustic Surface Audio+™ u modelů OLED a Acoustic Multi-Audio™ u modelů LED, který přesně sladí polohu zvuku s děním na obrazovce a zajistí skutečně pohlcující audiovizuální zážitek. Tato řada nabídne také nové funkce, které individualizují a zdokonalují domácí zábavu. Ve spolupráci se společností Netflix jsme uvedli režim Netflix Adaptive Calibrated Mode[1], který automaticky upravuje zpracování obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách. Oblíbené pořady a filmy díky tomu vypadají přesně podle původního záměru jejich tvůrců, a to za jakýchkoli podmínek. Nový režim Sony BRAVIA CORE Calibrated Mode navíc automaticky upraví kvalitu obrazu na obrazovce tak, aby lépe odpovídala původní vizi tvůrce videa[2]. Všechny televizory BRAVIA XR modelové řady 2022 nesou označení ‚Perfect for PlayStation®5‘[3], které signalizuje, že disponují také dvěma exkluzivními funkcemi pro PS5® – Auto HDR Tone Mapping[4] a Auto Genre Picture Mode[5].

 

Společnost Sony letos také představuje nově vyvinutou originální kameru BRAVIA CAM[6], které rozpozná, kde uživatelé sedí, a podle toho optimalizuje obraz i zvuk. Umožňuje ovládání gesty, videochat a nabídne mnoho dalších nových zábavných zážitků, které čekají na to, až je objevíte.

 

S rostoucí poptávkou po ještě větších televizních obrazovkách se pojí také riziko větší spotřeby energie. Společnost Sony se však zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. Cílem globálního ekologického plánu společnosti Sony nazvaného „Road to Zero“ je dosáhnout udržitelné společnosti tím, že do roku 2050 dosáhne nulové ekologické stopy v celém životním cyklu svých výrobků a obchodních aktivit. S ohledem na tyto cíle využívají naše televizory pro rok 2022 vysoký obsah recyklovaných plastů s technologií SORPLAS™ vyvinutou společností Sony. Použitím materiálu SORPLAS™[7] jsme zvýšili využití recyklovaného materiálu, aniž bychom slevili z kvality designu či odolnosti, a snížili jsme celkovou spotřebu primárního plastu až o 60 %[8]. Toto množství odpovídá přibližně 140 000 000 kompaktních disků. Navíc dokáže systém BRAVIA CAM společnosti Sony rozpoznat, že diváci již televizor nesledují, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

 

Nejdůležitější novinky v řadě BRAVIA XR pro rok 2022:

 

 • Cognitive Processor XR™: Posuňte zobrazení a zvuk na vyšší úroveň díky technologii Cognitive Processor XR™. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah tak, jak ho vidí a slyší lidé, a poskytuje tak neuvěřitelně realistický zážitek. Obraz je křížově analyzován a vyčištěn, zejména v oblasti ohniska, aby měl skutečnou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy.
 • XR Backlight Master Drive: Podsvícení XR Master Drive, poháněné procesorem Cognitive Processor XR™, využívá algoritmus lokálního stmívání vyvinutý společností Sony k naprosto přesnému a nezávislému ovládání tisíců malých, diod Mini LED s vysokou hustotou, které zajišťují mimořádný jas, působivý dynamický rozsah, hluboké odstíny černé a nádherně přirozené střední tóny.
 • Acoustic Surface Audio+™/Acoustic Multi-Audio™: Tyto výkonné funkce zajišťují, aby zvuk přesně odpovídal dění na obrazovce, a poskytují tak skutečně pohlcující audiovizuální zážitek.
 • 360 Spatial Sound Personalizer: V kombinaci s televizory BRAVIA XR TVs[9] nabízí tato technologie dokonale optimalizovaný prostorový zvuk pro nákrční reproduktory, jako je SRS-NS7 od společnosti Sony, a vybraná sluchátka Sony – to vše s minimální nutností konfigurace. Specializované aplikace dokonce přizpůsobují filmové zvukové pole analýzou individuálního tvaru uší uživatelů.
 • Dokonalejší zážitek díky audio produktům Sony: Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony se skvěle hodí k řadě zvukových produktů Sony, jako je systém domácího kina HT-A9 nebo sound bary HT-A7000 360 Spatial Sound Mapping, nová hranice technologie prostorového zvuku, je nejnovějším doplňkem modelů HT-A7000 a HTA5000[10]. Kalibrací zvuku podle zvolené místnosti pro sledování vytváří tato technologie několik optimálně rozmístěných virtuálních reproduktorů pro širší a pohlcující filmové zvukové pole. Pomocí funkce Acoustic Center Sync[11] převezme televizor BRAVIA XR roli středového kanálu spolu se systémem domácího kina nebo sound barem jako součást sestavy 360 Spatial Sound Mapping[12]. To umožňuje, aby zvuk dokonale odpovídal dění na obrazovce.
 • BRAVIA CAM[13]: Tato nová průkopnická technologie zajistí díky optimalizaci kvality obrazu a zvuku, aby uživatelé měli vždy to nejlepší místo v domě. BRAVIA CAM nabízí také ovládání gesty, videochat a mnoho dalších nových zábavných zážitků.
 • Ambient Optimization Pro: Uživatelé mohou připojit svůj televizor BRAVIA XR s kamerou BRAVIA CAM a užívat si televizi jako nikdy předtím. BRAVIA CAM rozpozná, kde se uživatelé v místnosti nacházejí a jak daleko jsou od televizoru, a poté upraví nastavení zvuku a obrazu tak, aby bylo vše ideální.
 • Google TV: Nabízí více než 700 000 filmů, pořadů, živých televizních vysílání a dalších položek z aplikací a předplatného a plynule je organizuje. Zajímavý program najděte snadno pomocí personalizovaných doporučení a přidejte si pořady a filmy do jednoho seznamu sledování, abyste měli přehled o tom, co chcete sledovat. Uživatelé mohou do svého seznamu sledovaných pořadů přidávat i z telefonu nebo notebooku pomocí vyhledávání Google[14].
 • Prémiový dálkový ovladač: Náš nový prémiový hliníkový dálkový ovladač se snadno používá a je přehledný, má zjednodušená tlačítka a podsvícení, takže uživatelé vše dobře vidí i ve tmě. Už nikdy neztratíte dálkový ovladač za polštáři pohovky; díky funkci Finder stačí, aby uživatelé řekli televizi, aby našla dálkové ovládání a ovladač zazvoní.
 • BRAVIA CORE: Aplikace BRAVIA CORE je předinstalovaná filmová služba, která nabízí až 10 filmů, jež lze shlédnout, a až 24 měsíců neomezeného streamování při zakoupení televizoru BRAVIA XR. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream™[15] a IMAX® Enhanced má obsah úžasný obraz a špičkovou kvalitou zvuku. Díky režimu BRAVIA CORE Calibrated Mode se filmy automaticky přizpůsobí optimálnímu nastavení obrazu a vytvoří tak skutečně výjimečný zážitek z domácího sledování filmů. Postupem času bude aplikace obohacena o nové funkce. BRAVIA CORE bude v roce 2022 k dispozici ve více než 75 zemích.
 • Netflix Adaptive Calibrated Mode: Nový režim zobrazení, který využívá snímač okolního světla Sony BRAVIA XR a zajišťuje zachování tvůrčího záměru za všech světelných podmínek. Úzká spolupráce společnosti Sony se společností Netflix znamená, že si diváci mohou vychutnat obsah Netflixu s přesnými barvami, přesným kontrastem a věrným pohybem, ať už si obsah užívají v tmavém nebo dobře osvětleném prostředí.[16]
 • Perfect for PlayStation®5: Spojte televizor BRAVIA XR s konzolí PlayStation®5 a vychutnejte si fantastické herní zážitky. Pouze televizory BRAVIA XR automaticky upravují a optimalizují obraz tak, aby byl optimálně nastaven pro použití s konzolí PlayStation®5, ať už ji používáte k hraní her nebo sledování filmů. Díky pohlcujícímu obrazu a zvuku budou mít uživatelé pocit, že jsou přímo uprostřed děje. A díky rozlišení 4K se 120 snímky za sekundu, které je specifikováno rozhraním HDMI 2.1, poskytují naše televizory plynulý a čistý pohyb pro hraní s rychlou odezvou.[17]

Závazek udržitelnosti: Společnost Sony usiluje o udržitelnost od procesu vývoje až po divácký zážitek. Letos využívají vybrané modely materiál SORPLAS™ vyvinutý společností Sony. Jedná se o materiál vyrobený z 99 % recyklovaného plastu, který snížil množství použitého nového plastu až o 60 %. Velikost obalů televizorů se také zmenšila přibližně o 15 % a obaly se také vyznačují výrazným snížením množství inkoustu (přibližně 90 %) a plastů (přibližně 35 %).[18] Navíc dokáže systém BRAVIA CAM rozpoznat, když diváci odejdou od televize, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

[1] Vyžadováno předplatné ve službě Netflix. Dostupnost 4K Ultra HD závisí na vašem předplatném Netflix, internetovém připojení, možnostem zařízení a dostupnosti obsahu. www.netflix.com/termsofuse

[2] Zakupte si způsobilý televizor a zaregistrujte se pro BRAVIA CORE™ do 23. 2. 2024. Počet titulů, kreditů a uplatnění/doba sledování a výběr se liší podle modelu televizoru a mohou se změnit. Vhodné televizory a smluvní podmínky: https://www.sony.net/bravia-core. Členství je pro streamování BRAVIA CORE vyžadováno. Síťové služby, obsah, operační systém a software produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě.

[3] Doba zpoždění vstupu měřená prostřednictvím HDMI vstupu 4K/120fps se může v reálném čase lišit podle prostředí používání nebo specifických podmínek. Je vyžadován herní titul podporující 4K/120fps.

[4] Auto HDR Tone Mapping – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Chcete-li aktivovat Auto HDR Tone Mapping, musíte povolit funkci při prvním spárování TV a PS5; nebo bude nutné odpojit TV a PS5, provést tovární reset a aktivovat funkci během počátečního nastavení. Funkce je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.

[5] Auto Genre Picture Mode – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Tato funkce funguje, když je Automatický režim obrazu na televizoru nastaven na ZAPNUTO a je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.

[6] Funkce BRAVIA CAM (kromě videochatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[7] Míra recyklace se vztahuje na nehořlavé materiály. Recyklovatelný materiál použitý na televizoru se může lišit v závislosti na velikosti.

[8] Procento ve srovnání s rokem 2018. Produkty se sníženou spotřebou nových plastů o 60 % jsou k dispozici pouze u některých modelů a v některých regionech.

[9] 360 Spatial Sound personalizer vyžaduje dodávaný vysílač (WLA-NS7)] a model televizoru BRAVIA XR jež se prodávají samostatně.

[10] Aktualizace softwaru 360 Spatial Sound Mapping pro HT-A7000 a HT-A5000 bude k dispozici na jaře 2022.

[11] Režim BRAVIA Acoustic Center Sync funguje s následujícími modely: řada Z9K, řada A95K, řada A90K, řada A80K, řada X95K, řada X90K, řada Z9J, řada A90J, řada A80J a řada X95J. Dostupnost produktu se v jednotlivých zemích liší.

[12] U HT-A7000 jsou vyžadovány volitelné bezdrátové zadní reproduktory (prodávají se samostatně). Volitelné zadní reproduktory nemusí být k dispozici ve všech zemích a oblastech.

[13] Funkce BRAVIA CAM (kromě videochatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[14] Uživatel musí přijmout podmínky služby Google (http://www.google.com/policies/terms/), podmínky služby Play (https://play.google.com/intl/cs-CZ/about/play-terms /index.html) a Zásady ochrany osobních údajů (http://www.google.com/policies/privacy/) k používání televize. Uživatel se musí připojit k účtu Google, aby mohl používat určité inzerované funkce, včetně hlasu k aktivaci propojených aplikací, a během nastavování nainstalovat určité aplikace a operační software. Používání televizoru bez připojení k účtu Google umožňuje pouze základní funkce televizoru a určité aplikace. Bezdrátové připojení vyžaduje domácí síť 802.11 (doporučeno 802.11n). Síťové služby, obsah, operační systém a software tohoto produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě. Aplikace musí být kompatibilní s TV. Dostupnost aplikací se liší podle regionu a zařízení. Google TV je název softwaru tohoto zařízení a ochranná známka společnosti Google LLC. Google je ochranná známka společnosti Google LLC.

[15] Uživatel musí nastavit prostředí širokopásmové sítě. Ve výchozím nastavení je Pure Stream vypnuto a musí být zapnuto v nastavení BRAVIA CORE. BRAVIA CORE nabízí streamování mezi 30Mbps-80Mbps, jakmile uživatel zapne Pure Stream. Pro přístup k Pure Stream rychlostí 30 Mbps musí mít uživatel minimální rychlost internetu 43 Mbps přes Wi-Fi. Pro přístup k Pure Stream v nejvyšší kvalitě dostupné při rychlosti 80 Mb/s musí mít uživatel minimální rychlost internetu 115 Mb/s přes Wi-Fi. S ohledem na omezení streamování videa provozovatele sítě, BRAVIA CORE automaticky vybere nejlepší datový tok s adaptivní funkcí streamování na základě dostupné rychlosti internetu.

[16] Vyžadováno předplatné ve službě Netflix. Dostupnost 4K Ultra HD závisí na vašem předplatném Netflix, internetovém připojení, možnostem zařízení a dostupnosti obsahu. www.netflix.com/termsofuse

[17] Doba zpoždění vstupu měřená prostřednictvím HDMI vstupu 4K/120fps se může v reálném čase lišit podle prostředí používání nebo specifických podmínek. Je vyžadován herní titul podporující 4K/120fps.

[18] Omezení využití plastů a velikosti obalů bylo vypočteno ve srovnání s fiskálním rokem 2018. Omezení spotřeby inkoustu bylo vypočítáno ve srovnání s fiskálním rokem 2021.

Nejpopulárnější

To Top