Mobil

Smartphony Alcatel 5 a Alcatel 3V v prodeji

Alcatel zahájil v Česku a na Slovensku prodej smartphonů Alcatel 5 a Alcatel 3V, které byly představeny koncem února na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně. Obě novinky nabízejí FullView displeje s poměrem stran 18:9, odemykání pomocí funkce rozpoznání obličeje, duální fotoaparáty a příznivou cenu. Nechybí ani podpora všech evropských LTE sítí a dva sloty na nanoSIM karty.

Nový formát displejů s poměrem 18:9 umožnil zmenšit šířku telefonů, takže obě zařízení mají v porovnání se smartphony se stejnou velikostí displeje kompaktnější rozměry a lépe padnou do ruky. Alcatel 5 je v ČR a SR k dispozici v barevných provedeních Metallic Black a Metallic Gold za cenu 4990 Kč, resp. 199,99 euro s DPH. Alcatel 3V se prodává také za cenu 4990 Kč, resp. 199,99 euro s DPH v barvě Spectrum Blue.

Alcatel 5 – bezrámečkový displej a duální selfie kamera

Alcatel 5 je vybaven bezrámečkovým 5,7“ FullView displejem s poměrem stran 18:9. Nabízí prémiový design, výkonný osmijádrový procesor a přední duální fotoaparát se širokoúhlým záběrem 120° a LED bleskem. Přední kamera dokáže zachytit třikrát větší záběr než standardní selfie kamery, takže je vhodná pro skupinové záběry. Fotoaparát navíc automaticky přepíná z normálního do širokoúhlého režimu, jestliže v záběru detekuje více než dva obličeje.

Součástí modelu Alcatel 5 je i sada intuitivních nástrojů pro úpravu fotografií nazvaná Sociální režim (Social Mode). Pomocí funkce Social Square si uživatel může zkontrolovat nedávno pořízené fotografie v jedné polovině obrazovky, zatímco hledáček fotoaparátu je dále aktivní v její druhé polovině. To umožňuje prohlížet si fotky ihned po jejich pořízení a zároveň pokračovat ve focení. Funkce Instant Collage dokáže vytvářet koláže z těch nejpovedenějších snímků v různých aranžích. Funkce Photo Booth zase umožní zachytit čtyři po sobě jdoucí fotky rychlostí jeden snímek za sekundu a pak je sdílet.

Alcatel 5 disponuje také bezpečnostní technologií FaceKey, která podobně jako snímač otisků prstů umožňuje přístup do telefonu bez zadaní hesla nebo PINu. V tomto případě se však jedná o rozpoznání tváře. K odemknutí telefonu tedy stačí jen podívat se na obrazovku. Celý proces trvá necelé půl vteřiny a během této krátké chvíle technologie ověří více než 100 bodů obličeje uživatele, aby byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost uživatelů.

V telefonu nechybí ani klasický snímač otisků prstů, který je pohodlně dostupný na jeho zadní straně. Čtečka otisků zároveň slouží i jako rychlá spoušť selfie kamery a pro uzamčení citlivých dat v telefonu v soukromém režimu. Čtečka je také programovatelná a umožnuje každým prstem spustit jinou aplikaci nebo službu, takže ji lze využít k přístupu k často používaným aplikacím.

 

Alcatel 3V – stylové tělo a duální fotoaparát pro hloubku ostrosti

Další novinka, Alcatel 3V, je vybavena 6“ FullView displejem s 2K rozlišením (2160 x 1080 pixelů) a poměrem stran 18:9. Díky tenkým rámečkům odpovídá telefon velikostí standardním smartphonům s úhlopříčkou 5,5“, takže se pohodlně ovládá a drží v jedné ruce. Zaujme také elegantními zády se 3D zakřivením, které vytvářejí na lesklém povrchu poutavé odlesky světla.

Srdcem telefonu, který funguje na operačním systému Android 8 Oreo, je čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,45 GHz v kombinaci se 2 GB operační paměti RAM a 16GB úložištěm.

Alcatel 3V je vybaven hlavním duálním fotoaparátem, který se skládá z primární 12Mpx kamery, již doplňuje 2Mpx sekundární kamera určená pro změnu hloubky ostrosti. Díky tomu lze vytvářet v reálném čase snímky s tzv. bokeh efektem, tedy s rozostřeným pozadím nebo popředím. Přední fotoaparát nabízí 5Mpx kameru, která zvládá interpolovaně až 8Mpx snímky.

Vedle snímače otisků prstů, umístěného na zadní straně, umožňuje telefon odemykání i pomocí funkce rozpoznání obličeje (Face Key). Díky této kombinaci se snižuje riziko, že se k datům, fotografiím či videím dostane kdokoli nepovolaný. Celodenní energii telefonu zajišťuje baterie o kapacitě 3000 mAh.

Přímo součástí balení je tenký plastový průhledný kryt, který chrání záda telefonu, a přitom dává vyniknout jeho designu.

Nejpopulárnější

To Top