Domov

Skvělá e-koloběžka se 400W motorem a dojezdem 50 km

Hlavní předností elektrokoloběžky Sencor Scooter S70 je silný 400W motor v kombinaci s vysokou kapacitou baterie, která umožňuje dojezd až 50 km. Ať už jedete do práce, na nákupy nebo si jen užíváte volný čas, tento stroj vás doveze v podstatě kamkoli, kam bys vás napadlo se vydat na celodenní pěší procházku či půldenní vyjížďku na kole.

Co se týče pohonu, Sencor Scooter S70 je vybavený silným 400W motorem, který nabízí čtyři různé režimy jízdy. V režimu SPORT dosáhnete až 25 km/h, v režimu DRIVE až 20 km/h, v režimu ECO až 10 km/h a režim WALK vám umožní pohodlnou chůzi s rychlostí až 6 km/h. Navíc je zde i tempomat, který udržuje konstantní rychlost, abyste nemuseli nepřetržitě držet plynu. Výkon motoru je silnější, než je běžných 250-350W. Znamená to, že se s ní dá dostat do prudšího kopce nebo že uveze těžšího jezdce. Výrobce udává, že maximální úhel stoupání je až 15°, můžeme potvrdit, že koloběžka bez problémů vyjela stoupání, kde se jiné stroje se slabším motorem téměř či zcela zastavily.

Jízdní komfort je zajištěn díky odpružení předního a zadního kola, které eliminuje nepříjemné nárazy a nerovnosti na cestách. Konstrukce z hliníku dodává koloběžce pevnost a zároveň zajišťuje lehčí váhu, než kdyby byla konstrukce ocelová. Avšak v praxi přední odpružení není příliš výrazné, protože je stavěno na to, aby zvládalo až 120kg jezdce, takže pokud máte pod 80 kilo, tak účinek při běžné jízdě bude nevýrazný. Zadní odpružení se do jízdy propisuje obdobně, jen o něco více.

Hmotnost koloběžky je 17 kg, což je mírně nadprůměrné a při ruční manipulaci s koloběžkou je to znát, že je těžší. Například při výnosu do schodů se tak celkem pronese. Kromě nadstandardní hmotnosti 17 kg má také díky větším kolům nadstandardní výšku, resp. především výšku stupátka. Výška koloběžky je 123 cm (po sklopení 54 cm), délka 113 cm.

Kola o průměru 10 palců jsou vybavena perforovanými pneumatikami, které zajišťují pevný a pohodlný úchyt na silnici. Úroveň hluku je během jízdy udržována pod 70 dB(A). Duální systém brzdění – elektrické a mechanické – vám umožní bezpečně zastavit koloběžku v jakékoli situaci. Kotoučová brzda je dalším prvkem, který zvyšuje spolehlivost brzdění. Koloběžka má menší rejd, tedy poloměr otáčení, což na jednu stranu zvyšuje bezpečnost, že nemůže dojít k velkému přetočení předního kola a ztrátě stability, na druhou stranu ale může někde ztížit manipulaci, hlavně v úzkých prostorách.

K ovládání a nastavování koloběžky lze využít i mobilní aplikaci SENCOR SCOOTER, kterou můžete stáhnout z Google Play nebo App Store. Aplikace vám umožní uzamknout koloběžku, a navíc, získáte přehled o dojezdu, ujeté vzdálenosti, času provozu, rychlosti a stavu baterie. To vše je propojeno pomocí Bluetooth 4.1.

Adaptér s vstupním napětím 100-240V AC 50/60 Hz a vstupním proudem 2A umožní nabít baterii s kapacitou 15 Ah Li-ion za maximálně 9 hodin. S 50 články máte zajištěnu ochranu proti zkratu, přepětí, přebití a přehřátí. Baterie je také chráněna proti nadměrnému vybití.

Pro koho je elektrokoloběžka Sencor Scooter S70 vhodná? Uplatnění nalezne díky svého silnému 400W motoru tam, kde jsou kopce, je třeba dlouhý dojezd, nebo pokud bude vozit větší a těžší jezdce, kteří zároveň nebudou mít problém s manipulovat se její 17kilovou hmotností. Lehčí a levnější alternativou může být další novinka Sencor Scooter S30. Má sice menší dojezd 30 km a o něco slabší motor (350W, což je stále nadstandardní), ale zároveň má nižší hmotnost 14,5 kg, menší 8,5palcové pneu, kompaktnější rozměry 107 x 115 cm a doporučenou cenu o několik tisíc nižší. Zatímco S30 představuje takový ideální poměr cena/výkon, tak S70 je pro ty, kteří chtějí maximální výkon a dojezd za skvělou (ale vyšší) cenu.

 

Nejpopulárnější

To Top