Video

Samsung spouští prodej televizorů QLED s 8K rozlišením

Společnost Samsung představila nové QLED televizory koncem srpna na veletrhu IFA 2018. Televizory QLED 8K budou dostupné od 22. října u vybraných prodejců. Doporučená maloobchodní cena modelu Q900R bude 129 990 Kč za velikost 65‘, 179 990 Kč za 75‘ a 389 990 Kč za televizor s úhlopříčkou 85‘.

Televizor Samsung QLED 8K je součástí dlouhodobé vize společnosti Samsung, jejímž cílem je zaměřit se na 8K rozlišení (7680 x 4320) jako na nejdetailnější a nejvěrnější obraz, jaký je na trhu k dispozici. 8K technologie umožňuje televizoru využít čtyřikrát více pixelů než televizory s rozlišením 4K UHD TV a šestnáctkrát více pixelů než televizory s rozlišením Full HD.

„Společnost Samsung už řadu let neúnavně pracuje na tom, aby se celé odvětví posunulo ve špičkové kvalitě obrazu vpřed, a představení televizoru QLED 8K s podporou umělé inteligence 8K AI Upscaling je při pohledu do budoucnosti zobrazovacích zařízení nedílnou součástí toho úsilí,“ uvedl Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Nesmírně nás těší, že můžeme Q900R představit spotřebitelům, a jsme přesvědčeni, že jim naše nové modely s podporou 8K poskytnou brilantní barvy, ostrý obraz a dokonalý zvuk.“

Procesor s umělou inteligencí

K reprodukci obrazu v kvalitě 8K je Samsung Q900R vybaven zcela novým procesorem Quantum Processor 8K s využitím umělé inteligence (AI). V prvním kroku televizor analyzuje zdrojový obsah a pro následný přepočet do 8K rozlišení ho porovnává s dynamickou knihovnou vzorů, tvarů a barev. Následně použije algoritmus, který nejlépe odpovídá danému obsahu, a provede finální reprodukci obrazu do plného rozlišení 8K.

Ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, Quantum Processor 8K rozpozná a převzorkuje jakýkoliv obsah do rozlišení 8K.

Obrazová kvalita

Kromě toho má Q900R přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite pro zvýšení kontrastu a dokonalé černé barvy. Žádný detail nezůstane skrytý díky nejvyšší úrovni dynamického jasu HDR10+  4000 Nit na trhu. 100% objem barev je naopak zárukou přesného zobrazení barev při jakékoliv úrovni jasu.

Televizor například rozpozná a analyzuje celou řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou audio zařízení připojená přes optický kabel s dálkovým ovladačem One Remote, a pak automaticky přepne zdroj obrazu a audio výstup pro optimální zážitek ze sledování. Stylové funkce jako režim Ambient byly vylepšeny tak, aby televizor hladce splynul s okolním prostorem, a v době, kdy nesledujete televizní vysílání, tak zobrazují překrásné fotografie nebo jednoduše „zmizí“. Kabel One Invisible Connection, který se dodává standardně v délce 5 m, zahrnuje optické i napájecí vedení, a dává tak uživatelům větší svobodu při rozhodování o tom, kam a jak televizor umístit. Inteligentní vylepšení, například aplikace SmartThings, usnadňují uživatelům život a rozšiřují schopnosti televizoru Q900R, pokud jde o přístup k informacím, a Universal Guide poskytuje personalizovaná doporučení pro snadné vyhledání živě přenášeného nebo OTT obsahu v televizoru.

Nejpopulárnější

To Top