Audio

Samsung C-Lab představí na veletrhu CES 2018 nové tvůrčí projekty

Společnost Samsung Electronics oznámila, že na veletrhu CES 2018 představí tři nové inovativní projekty, které vzešly z programu C-Lab (Creative Lab). Sedm začínajících firem, které se z programu C-Lab vyčlenily, kromě toho na veletrhu CES předvede své nové komerční produkty a bude zde hledat další obchodní příležitosti.

„Program C-Lab nabírá od svého založení ve společnosti Samsung na síle, podporuje inovace a dává našim kreativním a talentovaným zaměstnancům možnost realizovat nové inovativní projekty. Inovativní projekty budeme prostřednictvím programu C-Lab představovat i nadále,“ uvedl Jaiil Lee, viceprezident a vedoucí Střediska pro tvůrčí činnost a inovace společnosti Samsung Electronics.

S-Ray (Sound-Ray) je přenosný směrový reproduktor, který si mohou uživatelé vzít kamkoli s sebou. Zatímco stávající směrové reproduktory jsou vzhledem ke své velikosti a ceně primárně stacionární, v případě S-Ray se jedná o směrový reproduktor, který je mnohem menší, lehčí a přenosný, obsahuje jedinečný systémový modul a zároveň si uchovává výhody konvenčních směrových reproduktorů či sluchátek. Díky S-Ray se mohou uživatelé vyhnout dlouhodobému používání sluchátek, jež může způsobit bolest v uších, a také se mohou vyhnout obtěžování ostatních lidí, k němuž může docházet při používání Bluetooth reproduktorů. Na veletrhu CES 2018 bude S-Ray představen v řadě verzí, např. jako Neckband, Handy nebo kryt chytrého telefonu.

GoBreath je rehabilitační řešení pro lidi, u kterých došlo k poškození plic a u kterých se po celkové anestezii vyskytují pooperační plicní komplikace. Pro rychlejší uzdravení musejí pacienti často procvičovat prohloubené dýchání, přičemž jedna z konvenčních metod k tomu využívá inspirometr. Pro pacienty, kteří podstoupili chirurgický zákrok, však bývá prohloubené dýchání kvůli bolesti v plicích náročné. Jeden z lékařů Zdravotnického centra společnosti Samsung proto přišel s koncepcí GoBreath, která jeho pacientům pomohla k rychlejšímu uzdravení. Skládá se z přenosného přístroje a mobilní aplikace, která pacienty učí základním technikám, jako jsou nádech, kašel a prohloubené dýchání. Pacienti si mohou prostřednictvím aplikace přečíst pokyny ke cvičení a zkontrolovat, jak se jejich plíce zotavují. GoBreath dokonce nabízí lékařům internetovou a cloudovou službu, která jim pomáhá monitorovat průběh uzdravování pacientů a pacientům připomíná, že nastal čas ke cvičení.

Brýle Relúmĭno představují inteligentní vizuální pomůcku, která lidem se zrakovými vadami pomáhá při čtení knih nebo při sledování předmětů vidět obraz jasněji. Aplikace Relúmĭno byla poprvé představena na Světovém veletrhu mobilních technologií 2017 (Mobile World Congress) a následně byly vyvinuty brýle Relúmĭno, které lidem s vadami zraku umožňují pohodlně a diskrétně využívat moderní technologie. Brýle fungují v kombinaci s chytrým telefonem. Využívají jeho výpočetní výkon a baterie, díky čemuž jsou lehké a pohodlně se nosí. Chytrý telefon zpracovává obraz z videa zachycovaného kamerou zabudovanou v brýlích a zpracovaný obraz přenáší na displej brýlí Relúmĭno, který uživateli usnadňuje vidění.

Kromě těchto projektů se veletrhu CES 2018 zúčastní sedm začínajících podniků, které se již z programu Samsung C-Lab vyčlenily, např. LINKFLOW, Kitten Planet, lululab, KIDSOFT, Mangoslab, Innomdle lab a analogue plus, představí své nově uvedené komerční produkty a budou hledat globální obchodní příležitosti.

 

Za zmínku například stojí, že nositelná kamera FITT360 od společnosti LINKFLOW získala na veletrhu CES 2018 cenu za inovace v kategorii digitálního zpracování obrazu. Startup se původně zaměřoval na individuální cestovatele a spotřebitelský trh, ale nyní se věnuje vývoji modelu určeného pro firmy zabývající se bezpečností, který je vybaven baterií se zvýšenou kapacitou.

 

Program C-Lab vznikl v prosinci 2012 jako interní inkubátor cílený na rozvoj tvůrčího potenciálu v rámci podnikové kultury společnosti Samsung a snaží se rozvíjet inovativní myšlenky jejích zaměstnanců. Program podporuje realizaci tvůrčích námětů ze všech oblastí podnikání. Od roku 2015 je v rámci programu C-Lab uplatňována politika pro zakládání spin-off firem, která pomáhá zaměstnancům společnosti Samsung, kteří úspěšně dokončili projekt v rámci C-Lab, založit si vlastní začínající podnik. Samsung podporuje spin-offy počáteční investicí a poskytováním poradenství s cílem urychlit jejich růst, přičemž vedení nově vznikajících firem zároveň garantuje nezávislost.

Nejpopulárnější

To Top