Domov

Router pro chytrou domácnost s dírou

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat bezdrátový router Blue Cave, který zaujme zcela unikátním vzhledem bez vnějších antén a s otvorem uprostřed těla. Router standardu AC2600 Wi-Fi založený na technologii Intel Connected Home se snadno vyrovná se stále náročnějšími požadavky inteligentních domácích sítí. Nabízí vysoký výkon i po připojení mnoha různých zařízení s přenosovou rychlostí až 1733 Mb/s v rychlejším pásmu Wi-Fi ac.

Novinku pohání čipová sada Intel Home Wi-Fi, disponuje komplexním zabezpečením na úrovni podnikových řešení díky technologii ASUS AiProtection a integrovanými službami IoT, Amazon Alexa a IFTTT. Blue Cave také nabízí snadné ovládání bez PC prostřednictvím mobilní aplikace ASUS Router pro zařízení Android a iOS. Blue Cave, který se v ČR a SR prodává za 6499 Kč, resp. 249 euro s DPH, získal ocenění Computex Best Choice Golden Award za rok 2017.

Bezdrátový router Blue Cave kombinuje technologii ASUS a Wi-Fi technologii Connected Home od Intelu, což mu umožňuje dosahovat rychlých přenosových rychlostí v síti Wi-Fi AC2600 v celé domácnosti. Router zvládá plynulé streamování a přehrávání videa ve formátu 4K UHD a rychlé stahování souborů. Díky technologii Intel disponuje zařízení více než dostatečnou kapacitou pro přenos dat na několika zařízeních současně.

Routery s interními anténami jsou často výsledkem kompromisů: umožňují sice čistější design, ale mohou být náchylné k interferencím negativně ovlivňujícím výkon. Po dlouhodobém testování bylo u routeru Blue Cave zvoleno umístění a orientace čtyř plně optimalizovaných antén vůči sobě navzájem a vnitřním obvodům, čímž je dosaženo nejlepšího možného signálu Wi-Fi ve všech směrech. Kvůli dosažení minimální velikosti vývojáři zmenšili rozměr vnitřní desky plošných spojů vytvořením speciálního dvouvrstvého designu. Chladič s grafitovým povrchem poskytuje maximální plochu pro rozptyl tepla, což umožnilo zmenšit celkovou velikost zařízení.

Blue Cave obsahuje AiProtection, první zabezpečení pro domácí sítě na komerční úrovni. Systém AiProtection, založený na technologii společnosti Trend Micro, je zdarma po celou dobu životnosti produktu a chrání všechna připojená inteligentní zařízení v síti, včetně zařízení IoT.

Blue Cave obsahuje funkci pokročilé rodičovské kontroly, která umožňuje uživatelům sledovat používání internetu v rodině a také nastavit, v jakém čase mají jednotliví členové domácnosti přístup na internet a také jaké aplikace mohou používat. Moderní rodičovská kontrola dokáže blokovat konkrétní kategorie mobilních aplikací a webových stránek a také použít tato nastavení pro všechna zařízení patřící rodinnému příslušníkovi.

Aby byla ochrana ještě komplexnější, zahrnuje Blue Cave zdarma software Trend Micro Mobile Security pro dvě mobilní zařízení a Trend Micro Titanium Antivirus + pro dva počítače se systémem Windows. Pokyny pro získání softwaru jsou součástí balení routeru. Tato nabídka je k dispozici do 31. prosince 2018.

Blue Cave je inteligentní router pro chytré domácnosti. Nabízí podporu služeb IFTTT a Amazon Alexa, takže uživatelé mohou snadno integrovat Blue Cave do systému své chytré domácnosti, která jim usnadní život. Můžete např. přikázat Alex, aby přerušila signál Wi-Fi během rodinné večeře, abyste si mohli v klidu vychutnat společné chvíle u stolu. Stejně tak můžete třeba použít IFTTT k automatickému e-mailovému upozornění na příchod dětí domů.

Blue Cave umožňuje pohodlné ovládání domácí sítě prostřednictvím intuitivního rozhraní PC nebo s mobilní aplikací ASUS Router. Pomocí několika dotyků ihned uvidíte, když se připojí do sítě nové zařízení nebo kdy budou k dispozici nové aktualizace. Nejrůznější nastavení routeru lze kdykoli změnit podle aktuálních potřeb.

 

Nejpopulárnější

To Top