Hry

První ZenBook s herní grafickou kartou

ASUS uvedl na český trh ZenBook Pro (UX550), který nabízí náročným uživatelům kombinaci vysokého výkonu a elegantního designu. Notebook využívá čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ sedmé generace, herní grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, rychlé SSD úložiště o kapacitě 512 GB a moderní porty USB typu C podporující rozhraní Thunderbolt 3 s možností přenosu dat rychlostí až 40 Gb/s.

Integrovaný snímač otisků prstů umožňuje rychlé a bezpečné přihlášení pomocí systému Windows Hello. Multidotykový 15,6“ displej potěší jemným Full HD rozlišením a také tenkými rámečky, díky čemuž zabírá celých 83 % těla notebooku. Kvalitní zvuk zajišťují čtyři stereo reproduktory s certifikací od Harman Kardon. ZenBook Pro UX550 má oproti předchůdcům ještě pevnější celokovové tělo a je také tenčí a lehčí. Design s povrchovou úpravou soustředných kruhů, který je typický pro ZenBooky, nechybí ani u této novinky. 73Wh baterie umožňuje notebooku pracovat až 12 hodin a podporuje také technologii rychlého nabíjení. ZenBook Pro UX550 se v Česku prodává za 39 990 Kč s DPH v matně černé variantě doplněné stříbrnými hranami.

 

ASUS ZenBook Pro je určen těm, kteří chtějí snadno přenosný notebook s výkonem bez kompromisů. O ten se stará čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ sedmé generace. Procesor podporuje 8 GB operační paměti typu DDR4 2400Hz a bleskově rychlé úložiště v podobě SSD s kapacitou 512 GB.

Jako vůbec první ZenBook využívá tato novinka opravdovou herní grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti se 4 GB grafické paměti GDDR5. ZenBook Pro UX550 nabízí zásluhou této výbavy výkon potřebný pro náročné aplikace a grafické úlohy, jako je 3D rendering, přehrávání videa ve 4K UHD rozlišení nebo hraní nejnovějších her, což ocení designéři, vývojáři i hráči.

Notebook je vybaven dvěma porty USB-C, které podporují technologii Thunderbolt 3 umožňující přenosy dat rychlostí až 40 Gb/s, což je dvakrát rychleji než Thunderbolt 2 a osmkrát rychleji než rozhraní USB 3.1 Gen 1. Thunderbolt 3 navíc dokáže napájet až dva externí monitory se 4K UHD rozlišením, což dělá z modelu ZenBook Pro vynikající volbou pro grafické profesionály. K dispozici jsou také dva konektory USB 3.1 Gen 1 Typu A a jeden HDMI pro připojení dalšího monitoru, TV nebo projektoru. Integrovaný senzor otisků prstů na touchpadu umožňuje rychlé a bezpečné přihlášení bez hesla jediným dotykem pomocí funkce Windows Hello.

 

Trvanlivá krása, nadčasový styl

Elegantní provedení a rafinovaný profil notebooku ASUS ZenBook Pro koresponduje s výkonem, který se skrývá uvnitř. Jeho precizně vyrobené a odolné hliníkové tělo zvýrazňují ostře řezané hrany a povrchová úprava víka se soustřednými kruhy inspirovaná filozofií Zen. Díky tenkému rámečku o šířce 7,3 mm kolem 15,6“ displeje NanoEdge činí poměr obrazovky k tělu notebooku 83 procent, což znamená, že rozměry počítače jsou srovnatelné se standardními 14“ notebooky.

 

Audiovizuální výkon, který vás pohltí

15,6“ displej typu IPS nabízí výborné pozorovací úhly a rozlišení Full HD zajišťující detailní zobrazení. Dotyková obrazovka zvládne registrovat najednou až 10 otisků, což usnadňuje ovládání a navigaci v prostředí systému Windows 10. Displej podporuje také ovládání perem (ASUS Pen) vhodné pro skicování nebo psaní poznámek.

ZenBook Pro přináší velmi kvalitní zvuk díky systému ASUS SonicMaster Premium, který je certifikován společností Harman Kardon. Audiosystém sestává ze čtyř samostatných reproduktorů vybavených inteligentním zesilovačem. Každý stereo kanál má basový reproduktor pro ovládání nízkých kmitočtů a výškový reproduktor určený pro vyšší frekvence, takže uživatelé si mohou vychutnat působivé efekty prostorového zvuku při hlasitostech, které jsou 2,5krát vyšší než u předchozí generace ZenBook Pro. Konfigurace se čtyřmi reproduktory nyní dosahuje 1,6krát širší frekvenční odezvy a zajišťuje bohatý a čistý plnohodnotný zvuk i při vysokých úrovních hlasitosti.

 

Baterie na celý den práce

Když se blíží termín dokončení vaší práce, poslední věc, kterou potřebujete, je vybitá baterie a žádné elektrické zásuvky poblíž. Vysokokapacitní baterie s kapacitou 73Wh zajišťuje notebooku ASUS ZenBook Pro celodenní výdrž baterie, tedy až 14 hodin pro standardní práci nebo až 10 hodin přehrávání videa ve formátu Full HD. Technologie rychlého nabíjení umožňuje doplnit kapacitu baterie na 60 % již za pouhých 49 minut.

 

Nejpopulárnější

To Top