Foto

Proměňte svůj fotoaparát Canon na webkameru

Společnost Canon Europe nově nabízí zdarma ke stažení software EOS Webcam Utility, který umožňuje uživatelům připojit kompatibilní zrcadlovku Canon nebo kompaktní fotoaparát PowerShot přes USB k počítači PC nebo Mac jako webkameru. Aplikace EOS Web Utility umožňuje bez dalšího vybavení nahradit běžnou webkameru fotoaparátem Canon a dosáhnout výrazně vyšší kvality obrazu při virtuálních schůzkách a videokonferencích.

Řešením EOS Webcam Utility společnost Canon vychází vstříc prudkému nárůstu poptávky po webkamerách v době mimořádných opatření, kdy firmy hledají nové možnosti, jak svým zaměstnancům zkvalitnit videokomunikaci na dálku. Nyní stačí USB připojení a kompatibilní fotoaparát Canon[1]. Jednoduše ovladatelný software lze bezplatně stáhnout z internetových stránek společnosti Canon a během krátké chvilky nastavit pro užívání s libovolnou videokonferenční aplikací. Software v současné době funguje v operačním systému Windows, později bude k dispozici i verze pro MacOS[2]. Vyhoví tak potřebám širokého spektra pracovních procesů.

Software uživatelům umožňuje využít tradiční špičkovou optickou a technickou kvalitu produktů společnosti Canon ke zkvalitnění obrazu při důležitých videokonferencích i v nejnáročnějších prostředích. Díky špičkové technologii snímání u fotoaparátů Canon řady EOS a PowerShot uživatelé zaznamenají okamžité zlepšení obrazu volbou kompozice a ohniska při nízké hladině osvětlení, barevnosti a hloubky ostrosti oproti tradičním webkamerám. Software EOS Webcam Utility zajistí ostrý obraz ostatních účastníků videokonference ve věrných barvách.

„Zákazníkům na celém světě chceme neustále poskytovat nejlepší a nejmodernější technická řešení v podobě fotoaparátů, objektivů, příslušenství a softwaru. V této bezprecedentní situaci využíváme možnosti technologie EOS, abychom lidem nabídli spolehlivé řešení, které jim usnadní komunikaci a spolupráci,“ říká Issei Morimoto, viceprezident pro produktový management společnosti Canon Europe.

 

Klíčové funkce a vlastnosti:

  • Bezplatný software
  • Plná kompatibilita a podpora v systému Windows, podpora v systému MacOS bude následovat
  • Zlepšuje kvalitu obrazu při virtuálních hovorech
  • Volba kompozice nezávislá na poloze počítače
  • Kvalitnější obraz při nízké hladině osvětlení, lepší barevné podání a hloubka ostrosti

 

K zakoupení v online obchodu Canon jsou k dispozici sady:

  • Kompaktní videokonferenční sada s fotoaparátem Canon PowerShot G7 X Mark III
  • Videokonferenční sada s fotoaparátem Canon EOS M50 s výměnnými objektivy
  • Videokonferenční sada s fotoaparátem Canon EOS M6 Mark II s výměnnými objektivy

[1] EOS DSLR, EOS R, EOS M (EOS M50 nebo novější), PowerShot (přístroje G5X MK II, G7X MK III, SX70)

[2] Datum vydání pro počítače Mac bude upřesněno

Nejpopulárnější

To Top