IT

Profesionální monitor ColorPro od ViewSonic získal cenu TIPA Award 2021 za vysoký barevný standard

Společnost ViewSonic, přední světový dodavatel vizuálních řešení, dnes oznámila, že profesionální monitor VP2768a řady ColorPro získal ocenění Technical Image Press Association (TIPA) World Award 2021 v kategorii Nejlepší fotomonitor pro nadšence (Best Enthusiast Photo Monitor). Porota ocenila především vysoký barevný standard a schopnost kalibrace, které z VP2768a dělají špičkový monitor pro práci s vizuálními materiály. Ceny TIPA slouží jako důležitý standard a vodítko pro spotřebitele při nákupu.

„ViewSonic vždy při vývoji produktů spolupracoval s designéry, fotografy nebo střihači, abychom vyvážili design a funkčnost v naší nabídce,“ říká Oscar Lin, ředitel Monitor Business Unit. „Uznání od asociace TIPA, jejíž členové patří mezi nejvlivnější a nejznámější experty v oblasti fotografického průmyslu, potvrzuje špičkovou přesnost barev a uživatelsky přívětivý design, díky kterým je profesionální monitor ColorPro první volbou mnoha kreativců po celém světě.“

VP2768a je jedním z nejmodernějších monitorů řady ColorPro a jde o ideální volbu pro kreativní práci, jako je úprava fotografií, design nebo střih videa. Kromě barevné přesnosti na cenách TIPA vynikl také aplikacemi zaměřenými zejména na uživatelské pohodlí.

Například rozhraní DisplayPort umožňuje propojení dvou monitorů, přenos dat z počítače je pak možný pomocí jediného kabelu s konektorem USB-C. K integrovanému rozbočovači USB 3.0 uživatel může připojit klávesnici, myš nebo flashdisky. Jednokabelové řešení zahrnuje také ethernetové připojení, které je spolehlivější než bezdrátové.

Cena TIPA doplnila certifikaci Pantone, kterou VP2768a získal už dříve. Monitor tak poskytuje výjimečnou reprodukci barev a splňuje požadavky systému Pantone Matching System na nejvyšší přesnost barev. Může dosáhnout 100% sRGB barevného pokrytí a disponuje také hardwarovou kalibrací.

VP2768a se podrobil také testům celosvětově uznávané organizace odborníků na bezpečnost a kvalitu TÜV SÜD a stal se prvním monitorem na světě, který nabízí režimy barevné slepoty testované TÜV SÜD. Designéři tak mohou aktivovat režim simulace a ověřit, zda jsou návrhy přístupné pro lidi s barevnou slepotou. Ti naopak mohou využít režim Color Filter, aby jim neunikl žádný detail.

Nejpopulárnější

To Top