Mobil

Prémiový chytrý telefon Nokia 8 Sirocco dostupný v České republice

Na český trh dorazil aktuálně nejlépe vybavený telefon z dílny společnosti HMD Global. Nokia 8 Sirocco zůstává věrna svému označení a přinese kvalitní fotoaparát, stylový design kombinující ocelový rám, skleněná záda a 5,5” 2K pOLED displej. Doporučená cena novinky je 19.999,- s DPH.

Nokia 8 Sirocco ve svém elegantním kompaktním těle spojuje výkon a účelné inovace s bohatým odkazem telefonů Nokia charakterizovaným mimo jiné precizním zpracováním či elegantním designem. Vylepšený Dual-Sight mód, optika ZEISS i precizně vyladěná akustika, pomohou majitelům zařízení věrně zachytit své zážitky a následně se jimi pochlubit přátelům nebo třeba na sociálních sítích.

Na první pohled zaujme Nokia 8 Sirocco svým po stranách zakřiveným 5,5 palcovým pOLED displejem s rozlišením 2,5K, který zaujme přes 95 % přední strany telefonu a hladce navazuje na jeho tělo. To je tvořené rámem vyrobeným z jednoho bloku oceli, která je 2,5krát odolnější než hliníková slitina série 6000, a skleněnými zády krytými 3D Corning Gorilla Glass 5. Celá konstrukce je lehká a pečlivě vyvážená, díky úzkým rámečkům pak novinka perfektně padne do ruky.

 

Univerzální fotoaparát s vylepšenými funkcemi

O precizní zachycení každého detailu se u Nokia 8 Sirocco postará duální fotoaparát s optikou ZEISS, který lze díky novému režimu Pro Camera ovládat manuálně. Je tedy možné nastavit si např. úroveň ISO, vyvážení bílé, zaostření, rychlost závěrky nebo korekci expozice podle potřeby a dosáhnout tak skvělých výsledků. Fotoaparát v sobě kombinuje v sobě extrémně citlivý 12MP širokoúhlý fotoaparát určený do špatných světelných podmínek a sekundární 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem.

Vylepšený Dual-Sight mód opět využívá předního i zadního fotoaparátu, a kromě zobrazení s rozdělením obrazovky na půl nově nabídne také formát „Picture-in-Picture“. Vylepšená je také integrace pořízených #Bothies do Google Photos, včetně slovních pokynů v rámci Google Assistant. Tři citlivé mikrofony využívají prostorový záznam zvuku Nokia a nedělá jim problém zachytit jak tichý šepot, tak například hlasitý koncert.

 

O bezproblémový chod Nokia 8 Sirocco se stará mobilní platforma Qualcomm Snapdragon® 835 společně s 6 GB RAM. Zařízení nabídne 128GB úložiště a jako první chytrý telefon Nokia přináší podporu Qi bezdrátového nabíjení.

 

Závazek čistého, bezpečného a vždy aktuálního systému Android

Nokia 8 Sirocco se připojuje k rodině zařízení v Android One programu, díky kterému nabídne společností Google pečlivě a kvalitně odladěný software. Každý z nich bude inovován za pomocí umělé inteligence a získá nejlepší možné zabezpečení, jaké Google nabízí. Díky čistému operačnímu systému Android přicházejí chytré telefony Nokia bez zbytečných změn v uživatelském rozhraní a také bez skrytých procesů na pozadí, které by zařízení zpomalovaly a zvyšovaly jeho spotřebu energie. Každý telefon také přichází s minimem předinstalovaných aplikací a bude mít tedy k dispozici více úložného prostoru.

Díky předinstalovanému operačnímu systému Android Oreo si budou noví majitelé hned po rozbalení moci vychutnat nejnovější funkce, mezi něž patří Picture-in-Picture pro lepší multitasking, Android Instant Apps, které umožní jednoduše objevovat a používat nové aplikace a v neposlední řadě funkce pro šetření baterie, jakými jsou například omezování aplikací běžících na pozadí.

Nejpopulárnější

To Top