Home

PocketBook 632 Touch HD 3

PocketBook 632 Touch HD 3

Elektronická čtečka s vysokým rozlišení, která přečte prakticky každý formát souboru, je voděodolná, má velkou vnitřní paměť, je dotyková a má nejmodernější podsvícený displej s možností regulace nejen jasu, ale také teploty podsvícení.

Spousta lidí, kteří čtečky nemají a nikdy neměli, je zatracuje, protože „nevoní jako papírová kniha“ a podobně. Elektronické čtečky jsou dnes náhradou především na tzv. paperbacky, tedy knihy malého formátu na levném papíře, kde jde především o obsah než o grafickou podobu. Ačkoliv dávné předpovědi budoucnost viděli jinak, tak vývoj trhu, poptávka a technologický vývoj zatím dál nepokročil. Černobílá čtečka zatím není vhodná pro grafické novely, komiksy, encyklopedie a jiné primárně obrázkové/fotografické knihy. Stejně tak relativně malá velikost displeje, s běžnou úhlopříčkou 6 palců není vhodná pro veškerý obsah. Na druhou stranu i úplně obyčejná čtečka nabízí věci, které papír nedokáže, třeba lidé se špatným zrakem si mohou zvětšit velikost fontu a číst bez brýlí, s podsvětlenou čtečkou ve tmě nepotřebujete lampičku a nový obsah získáváte velmi pohodlně, rychle a většinou i levněji než papírovou alternativu. Na dovolenou si vezmete klidně desítky knih a vyberete si dle nálady. Ostatně i pokud někdo hodně čte, tak po čase nemá už doma knihy kam dávat, také tento problém se čtečkou odpadá. Na druhou stranu, když ztratíte či zničíte jednu papírovou knihu, ostatní vám zůstanou, stejně tak půjčování papírových knih má také svoje výhody. Pro děti jsou asi lepší papírové knihy a pokud někdo nechce koukat na žádný displej, dokonce ani na pasivní, papír vítězí. Takže je to na každém, co preferuje a je dobře, že možnost volby existuje. Sami střídáme obě možnosti, což je pro lidi, co hodně čtou, v současnosti asi nejlepší cesta.

Čtečka elektronických knih PocketBook 632 Touch HD 3 přináší v optimální formě za rozumnou cenu asi to nejlepší, co v současné době na trhu můžete mít – displej s vysokým rozlišení (jako hezky vytištěná knížka na dobrém papíře), dotykový displej (pro snadné ovládání), voděodolnost (která papírová kniha bez úhony přežije pád do vany?), podsvícení (už žádné dohadování v posteli kvůli rozsvícenému světlu) s možností regulace barevné teploty (pro lepší spánek). Přidejte k tomu podporu všech běžných formátů elektronických knih, takže nemusíte knihy neustále převádět mezi různými formáty a kontrolovat české znaky.

Díky velké kapacitě paměti (16 GB) se na ni vejdou stovky ne-li tisíce knih, případě na ni můžete nahrát i audioknihy, protože umožňuje přehrávání MP3 (výstup buď před přiložený adaptér na 3,5mm jack nebo přes Bluetooth). Navíc podporuje také několik her typu šachy či sudoku, umí obrázky v JPG a dalších formátech, má organizér, kalkulačku a webový prohlížeč pro spíše provizorní brouzdání po internetu. Přes Wi-Fi připojení je možné nechat si doručovat obsah. Lze odebírat články přes RSS, cloudové služby Dropbox Pocket- Book, Send-to-PocketBook a Pocket- Book Cloud i nakupovat obsah v knihkupectví. Ovládání je jednoduché a intuitivní, přispívá k tomu především dotykový displej, české ovládání a určitě i fakt, že nejde o příliš složité zařízení s množstvím nastavení.

Čtečka také umí předčítat knížky, podporuje kromě angličtiny dalších 15 jazyků zdarma, ale čeština mezi nimi zatím není. Můžete mít ve čtečce i slovníky. Čtečka také obsahuje 97 nainstalovaných e-knih ve 14 jazycích.

Rozměry čtečky PocketBook 632 Touch HD 3 jsou 161 x 108 x 8 mm při hmotnosti 155 gramů, je tedy velmi lehká, spousta mobilních telefonů je těžších. Rozměry jsou kompaktní, už není kde moc ubírat, pokud se má čtečka dobře držet. Zařízení působí pevným a solidním dojmem, ale při vyšším tlaku na horizontálně protilehlé rohy je patrná jistá ohebnost. A je pravděpodobné, že pokud by došlo k velmi silnému pnutí, asi by došlo k prohnutí a tím pádem poškození displeje. Ale bavíme se spíš o hypotetických situacích, kdy si někdo nešikovně sedne na čtečku v zadní kapse kalhot, uklouzne na slupce od banánu a podobně. Při normálním používání a při běžných simulovaných pádem z různé výšky na různé typy povrchů jsme žádný problém nezaznamenali. Integrovaná 1 500 mAh Li-Pol baterie podle výrobce vystačí až na měsíc provozu.

Displej pracuje se 16 odstíny šedé, má rozlišení 1072×1448 (tj. 300 DPI) a je dotykový. Hlavní předností je ale podsvícení s možností regulace jasu i barevné teploty od studeně bílé až po sytě žlutou, právě ta nám vyhovovala nejvíce. Čím je podsvícení slabší, tím sytost žluté klesá. Jako výchozí je nastaven automatický režim, který funguje v závislosti na denní době a lidských biorytmech. Čtečka je dostupná ve dvou barevných kombinacích: „pikantní měděná“ a „kovově šedá“.

Podporované formáty e-knih: PDF, PDF(DRM), EPIJB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Formáty obrázků: jpeg, bmp, png a tiff. Další funkce: Knihkupectví, Knihovna, Slovník, Prohlížeč, Audioknihy, Zvukový přehrávač (MP3, M4B), Galerie, Kalkulačka, Zprávy RSS, Poznámky, Šachy, Klondike, Klikyháky, Sudoku. PocketBook Cloud, ReadRate, Dropbox PocketBook, Send-to-PocketBook.

Běžná koncová prodejní cena zhruba 4 tisíce korun s DPH.

PocketBook 632 Touch HD 3

PocketBook 632 Touch HD 3

Nejpopulárnější

To Top