Video

Philips TV představuje dvě nové řady OLED+

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, na veletrhu IFA 2019 představila dva nové modely OLED+, které se mohou pochlubit bezkonkurenčním zvukem od legendární britské společnosti Bowers & Wilkins. Nové modely Philips OLED+934 a OLED+984 (vítěz ceny EISA Best Home Theatre TV 2019) navazují na loňský úspěšný televizor OLED+903, který jako první těžil z jedinečného a exkluzivního partnerství s legendou v oblasti ozvučení, společností Bowers & Wilkins.

 

OLED+ 934 a OLED+ 984 jsou vybaveny nejnovějšími panely OLED a sadou procesorů P5 3. generace, které ještě znatelněji vylepšuje výkon obrazové kvality, přinášejí výrazné snížení šumu, lepší ostrost, přesnější barvy a odstíny pleti, i lepší kontrast pro všechny zdroje signálu.

Třetí generace P5 přináší funkci vylepšení obrazu Perfect Natural Reality a lepší celkový výkon HDR pro zdroje HDR10 a HDR10+. Nově podporuje i obsah ve formátu Dolby Vision.

Nové řady OLED+ také pokračují v trendu precizního designového zpracování a jsou vyrobeny z reálných materiálů, jako je látka Kvadrat, sklo a kov.

 

Další vylepšení televizního zvuku od Bowers & Wilkins

U loňského modelu OLED+903 bylo pozoruhodné, jakým způsobem se podařilo zvukový systém přizpůsobit omezenému prostoru šasi televize.

Modely OLED+934 a OLED+984 jsou postaveny na stejném úspěšném konceptu, ale navíc přidávají oddělené reproduktory, které posouvají zvuk na zcela novou úroveň. Na rozdíl od loňského modelu mají obě řady zvukový systém složený z více reproduktorů, z nichž některé jsou namontovány do fyzicky oddělených, akusticky optimalizovaných, rigidních externích skříní, které využívají mnoho konstrukčních principů a patentovaných technologií společných pro zvukové produkty Bowers & Wilkins.

Podpora formátu Dolby Atmos je součástí obou řad. OLED+934 je prvním televizorem společnosti Philips, který je vybaven výškovými jednotkami Dolby Atmos namontovanými na vrcholu krytu reproduktoru. Tyto jednotky jsou namířené nahoru a přidávají prostorovému zvuku nový rozměr.

 

OLED+984 – Nová kategorie televizorů

OLED+984 je k dispozici se 65palcovou obrazovkou, má nejvyšší výkon obrazové kvality a nejmodernější zvukový systém, jaký kdy televizor měl.

Audifilský zvukový systém OLED+984 se nachází v samostatné skříňce umístěné pod televizorem. Toto uspořádání umožňuje použít jak větší reproduktory, tak i systém, který umí podat hutnější zvuk s cílem vytvořit větší, prostornější zvukovou kulisu, která přesně umístí dialog do středu obrazovky a zároveň poskytne zvuk s nízkým zkreslením, kterým vyplní místnost.

Akustická sada obsahuje mnoho technologií značky Bowers & Wilkins postavených na světově uznávaných reproduktorech této společnosti, včetně centrálního krytu Tweeter-on-Top.

Umístění Tweeter-on-Top odděluje výškový reproduktor od větších zvukových měničů a zajišťuje, že vysokofrekvenční signál je dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí skříně, která se projevuje při montáži výškových reproduktorů do větších skříní.

Uvnitř hlavní reproduktorové skříně jsou tři oddělené prostory pro reproduktory, určené pro levý, střední a pravý reproduktor. Každý z nich je vybaven 100mm středo-basovým měničem.

Výškové reproduktory se nacházejí na krajích reproduktorového systému, aby byla zajištěna vynikající čistota a předání detailů. Výškový reproduktor je příkladem designu Bowers & Wilkins Tweeter-on-Top, který poskytuje přesnou a pohlcující zvukovou kulisu.

Je zde také subwoofer pro ještě lepší a rozšířené podání basů, pokud to zákazník nebo místnost vyžaduje.

Kromě vynikajících akustických a mechanických vylepšení nabízí OLED+984 nejnovější zpracování zvukového formátu Dolby Atmos pro prostorový zvuk, který v kombinaci se čtyřstranným Ambilightem vytváří úžasný audiovizuální zážitek.

 

 

OLED+934 – S Dolby Atmos do nových výšin

 Model OLED+934, který bude k dispozici v úhlopříčkách 55″ a 65″, má také samostatný reproduktor, který v kombinaci s minimalistickým kovovým ramenem vytváří stojan televize. Stejně jako OLED+984 lze i tento model namontovat na stěnu.

Reproduktor je vyroben z ABS se zesílenými skleněnými vlákny a tlustými stěnami. Je vyztužen vnitřní žebrovanou sekcí pro redukování jakýchkoli nežádoucích rezonancí a zakryt akusticky transparentní látkou Kvadrat. Konstrukce nabízí dvojnásobný výkon zvukového systému ve srovnání s OLED+903, což je dáno možností použít větší a těžší jednotky zvukových měničů.

Zvukový systém se skládá ze čtyř 30mm středotónových měničů, dvou oddělených titanových výškových reproduktorů o průměru 19 mm a centrálně namontovaného 80mm subwooferu Flowport. Kromě toho má OLED+934 jako první televizor Philips s prostorovým zvukem 2.1.2 dvojici 50mm výškových měničů Dolby Atmos namířených směrem nahoru. Jsou namontované na horní části reproduktorové skříně a dodávají zvukovému podání další dimenzi, zlepšují vnímání výšky i ponoření do děje.

OLED+934 automaticky rozpozná a dekóduje obsah Dolby Atmos, aby dosáhl těch nejlepších výsledků. Volitelně může televizor v režimu Movie použít „upscaling“ a vylepšit obsah, který není v Dolby Atmos, a tím dosáhnout s pomocí nahoru směřujících reproduktorů prostorového zvuku.

Třístranná technologie Ambilight dokonale doplňuje nejmodernější zvukový výkon Dolby Atmos a OLED+934 tak vytváří skutečně pohlcující zážitek ze sledování televize.

Nejpopulárnější

To Top