Audio

Philips Sound představuje nová sluchátka

Společnost TP Vision představila nové přírůstky úspěšné sportovní řady GO: True Wireless sluchátka A5508 a sluchátka s otevřenou konstrukcí a technologií Bone Conduction A5608. Mezi letošní novinky patří také první sluchátka Philips určená na spaní. Na vývoji „spánkových“ špuntů N7808 se podíleli spánkoví vědci ze společnosti Kokoon.

Sluchátka, která s vámi drží krok

Společnost TP Vision rozšířila nabídku sluchátek řady GO Sports o dva nové modely střední třídy. Novinky plně odpovídají standardům řady GO: jsou pohodlné, voděodolné a nabízí skvělý zvuk všem, kteří vyznávají aktivní životní styl.

True Wireless model A5508 disponuje 8mm grafenovým měničem s nízkým zkreslením, který zajišťuje mimořádnou kvalitu zvuku. Druhá novinka řady GO, sluchátka na lícní kosti A5608, využívá nejnovější technologii Bone Conduction. Ta uživatelům nabízí kvalitní poslech a díky otevřené konstrukci zároveň jistotu, že uslyší, co se děje v okolí. Důraz na bezpečnost při sportu a pohybu venku dále podporuje zabudovaný světelný LED pásek, který se nachází na nákrčníku sluchátek.

Sluchátka A5508 i A5608 nabízejí nejnovější, velmi spolehlivé rozhraní Bluetooth 5.3 s kodekem LC3, které přináší vysoce kvalitní zvuk i lepší energetickou účinnost, a také možnost připojení k více zařízením najednou.

Obě sluchátka mají nadprůměrnou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Při zapnutém systému ANC (aktivní potlačení okolního hluku) zvládne model A5508 až sedm hodin přehrávání a dalších 21 hodin díky nabíjecímu pouzdru. Pouhých pět minut nabíjení pak dobu přehrávání prodlouží o další hodinu. Model na lícní kosti A5608 nabízí až šest hodin přehrávání, přičemž 15minutové nabíjení přidá také hodinu poslechu.

Model A5508 disponuje hybridním systémem ANC s funkcí snížení hluku větru. K čistému zvuku telefonních hovorů přispívá u obou nových sluchátek též systém dvou mikrofonů, jejichž zvuk pomáhá ladit umělá inteligence.

Sluchátka A5508 a A5608 jsou přímo stvořená pro aktivní život a pohyb venku. Krytí IPX5 jim zajišťuje odolnost vůči vodě a potu, a tím pádem i dlouhou životnost.

Špunty pro klidné usínání a nerušený spánek

Nová sluchátka Philips N7808, první sluchátka Philips určená na spaní, jsou účinným řešením pro všechny, kteří špatně spí. Pomáhají uživatelům s usínáním a chrání jejich spánek před rušivými vnějšími vlivy.

Hlavní elektronické součásti sluchátek na spaní N7808, navržených ve spolupráci se spánkovými vědci společnosti Kokoon, se nacházejí v malém krytu, který se nachází za hlavou spícího. Uživatel jej vleže obvykle nijak nevnímá.

Díky tomu mají sluchátka na spaní N7808 naprosto minimální velikost 6 mm. Pro srovnání, rozměry většiny běžných sluchátek obvykle přesahují 20 mm. Malá velikost, které se dosáhlo díky použití vyvážených armaturních měničů, zaručuje, že sluchátka N7808 v uchu nijak nevadí a lze v nich pohodlně spát celou noc.

Senzory uvnitř sluchátek navíc sledují spánkový režim uživatele. Na základě zjištěných informací sluchátka automaticky upravují přenos zvuku a automaticky se ztlumí, když uživatel usne.

K porozumění vlastnímu spánku pomáhají také zabudované akcelerometry a malý optický snímač srdečního tepu, který se nachází uvnitř sluchátek. Snímač svítí na kůži a měří, jak se světlo rozptyluje v závislosti na průtoku krve. Veškeré informace a spánková data pak uživatel najde v aplikaci Kokoon, díky čemuž je má neustále při ruce a může na jejich základě upravit svůj spánkový režim.

Příčinou trhaného či nekvalitního spánku obvykle bývají rušivé zvuky z okolí. Proto nabízejí sluchátka N7808 spolehlivou izolaci vnějšího hluku. Tu doplňuje také funkce inteligentního maskování hluku, která k eliminaci rušivých zvuků využívá speciálně uzpůsobený, pomalu spouštěný bílý šum.

Výdrž baterie modelu N7808 dosahuje až deseti hodin. Sluchátka lze samozřejmě využívat nejen při spánku – lze s nimi telefonovat, poslouchat hudbu prostřednictvím Apple Music, Audible, Spotify či YouTube a relaxovat u aplikací typu Calm, Headspace či se zmíněnou aplikací Kokoon.

Nejpopulárnější

To Top