Domov

Philips má novou IoT platformu Interact

Philips Lighting uvedl novou IoT platformu s názvem Interact, která je základem pro generování datových služeb. Mezi nejzajímavější novinky pro koncové spotřebitele zase patří řada stylových dekorativních LED lamp a svítidel, stejně jako nová venkovní kolekce populárního domácího systému inteligentního osvětlení Philips Hue.

IoT platforma

Společnost Philips Lighting představila IoT platformu s názvem Interact. Platforma Interact je navržena tak, aby zpracovávala a shromažďovala data z rostoucího počtu připojených světelných bodů, senzorů a systémů. Vysoce zabezpečená škálovatelná platforma založená na cloudu využívá sofistikovanou, moderní správu a způsoby zpracování dat včetně strojového učení tak, aby dodala všem datům smysl a nabídla zákazníkům služby založené na datech a přinesla jim díky tomu další benefity nad rámec samotného osvětlení.

 

Propojený systém osvětlení Interact

Interact je také název propojených světelných systémů, které pomohou zákazníkům nejenom zlepšit kvalitu jejich osvětlení, ale současně budou generovat a nahrávat data do IoT platformy Interact. Nyní jsou k dispozici ve variantách:

·         Interact City pro osvětlování veřejného prostoru, silnic, pěších zón, parků a veřejných prostranství

·         Interact Landmark pro osvětlení architektury

·         Interact Office pro kancelářské a komerční budovy

·         Interact Retail pro velké obchody a potravinové řetězce

·         Intaract Sports pro stadiony

Společnost Philips Lighting v letošním roce představí i systémy Interact Industry, které budou zaměřeny na specifické potřeby osvětlení továren, skladů a logistických center.

 

Světla, která vás zavedou do učebny

Společnost Philips Lighting vybavila dubajskou univerzitu Hamdan Bin Mohammed Smart University (HBMSU) nejmodernějším systémem propojeného osvětlení Interact Office. Systém propojeného osvětlení podporuje závazek univerzity využívat inovativní technologie tak, aby vzdělávací prostředí bylo více poutavé, adaptivní i pohlcující zároveň. Namísto použití klasických vypínačů je osvětlení HBMSU řízeno několika způsoby: senzory ve svítidlech, které detektují přítomnost lidí a zapínají a vypínají osvětlení dle potřeby, automatickým nastavením úrovně osvětlení na základě dostupnosti přirozeného denního světla a z centrální konzole prostřednictvím chytrých telefonů či tabletů. Zaměstnanci fakulty mohou řídit nastavení osvětlení pomocí aplikace pro chytré telefony a studentům zase poslouží aplikace s technologií navigace v interiérech jako prostředník k nasměrování do správné učebny. Interact Office je plně integrován se univerzitním systém správy budov a zařízení. Informace o spotřebě energie, výkonu každého světleného bodu či zjištění obsazenosti jednotlivých místností jsou přístupné pouhým dotykem.

 

Philips Lighting představuje LiFi: širokopásmový přenos dat prostřednictvím světelného spektra

Společnost Philips Lighting, potvrdila svou vedoucí pozici v oblasti osvětlení pro internet věcí (IoT) a stala se nyní první globální firmou zabývající se osvětlením, která do svého stávajícího portfolia zařazuje kancelářská svítidla s podporou LiFi. Lifi je oboustranná vysokorychlostní bezdrátová technologie stejně jako WiFi, ale pro přenos dat namísto rádiových vln využívá spektrum světla. Osvětlení společnosti Philips Lighting využívající technologii LiFi poskytuje širokopásmové připojení o rychlosti 30 Mb/s bez vlivu na kvalitu světla. S rychlostí připojení 30 Mb/s si mohou uživatelé na svých zařízeních současně přehrávat až několik videí v plně vysokém rozlišení a uskutečňovat videohovory. Francouzská investiční společnost Icade zabývající se nemovitostmi v současné době testuje průlomovou technologii LiFi v inteligentní kanceláři ve čtvrti La Defense v Paříži.

 

Síla sluneční energie

Společnost Philips Lighting urychlila svůj strategický výzkum v oblasti solárního osvětlení spuštěním nové generace produktů a systémů. Mezi ně patří solární lucerna Philips LifeLight, která je dodávána s vyměnitelnou baterií prodlužující její životnost. Další novinkou je všestranné veřejné solární osvětlení Philips SunStay zahrnující solární panel, svítidlo, regulátor nabíjení a baterii. Enormní potenciál technologie solárního osvětlení rovněž ilustruje oznámení společnosti o rozsáhlé instalaci pouličního solárního osvětlení v Indii nebo dodání 700 souprav propojeného veřejného solárního osvětlení s funkcemi vzdáleného sledování a analýzy dat v Thajsku.

 

Smart Fusion Pole: kvalitní LED osvětlení a vysoká kapacita mobilního připojení v jediném veřejném sloupu

Před méně než měsícem byl ve Spojených státech představen první společný projekt společností Philips Lighting a American Tower Corporation Smart Fusion Pole. Firmy vyvinuly sloup veřejného osvětlení, který je spojením kvality, energeticky úsporného LED osvětlení a možnosti bezdrátové připojení podporující služby mnoha provozovatelů mobilních sítí. Esteticky navržený sloup je prvním podobným zařízením na světě. LED Smart Fusion Pole je určen pro využití na silnicích, parkovištích či v ulicích, neboť v hustě osídlených městských oblastech zkvalitňuje bezdrátové širokopásmové připojení a současně poskytuje kvalitní, regulovatelné osvětlení, které je schopné ve srovnání s běžným osvětlením ušetřit až 50 % elektrické energie. Huntington Beach v Kalifornii je prvním městem, ve kterém se objevilo 200 sloupů Smart Fusion Pole.

 

Urychlení přechodu na technologii LED

Společnost Philips Lighting nedávno oznámila dvě nová inovativní řešení, Philips TrueForce LED Road a Philips CorePro LEDtube Universal T8, aby byl přechod na LED osvětlení ještě snadnější. Úlohou Philips TrueForce LED Road je nahradit dosavadní typ pouličního osvětlení SON-T LED a usnadnit tak modernizaci stávajících zařízení bez nutnosti výměny svítidel. Philips CorePro LEDtube Universal T8 je průlomová řada cenově velmi dostupných LED trubic se snadnou instalací jako u klasických zářivek.  Řada je určena především pro zákazníky z firemního sektoru.

Společnost současně oznámila uvedení nové řady LED žárovek. Kolekce Philips deco LED přináší do trendu industriálního osvětlení svěží dotek současnosti a nabízí velké designové žárovky s vlákny, které jsou předurčeny k tomu, aby byly ozdobou interiéru.

Řada Philips deco LED giant modern nabízí žárovky v unikátním elegantním vzhledu, které se perfektně hodí do industriálního interiéru. Velká, kouřově šedá LED žárovka s jedním tenkým svislým vláknem produkuje jasné a ostré světlo. Řada Philips deco LED giant vintage kombinuje velkou žárovku s viditelným spirálovitým vláknem a vytváří naopak atmosféru útulnou a hřejivou. Kolekce Philips deco LED giant vintage bude k dostání na evropském trhu od května 2018 a Philips deco LED giant modern bude uvedena na trh o dva měsíce později, v červenci 2018.

 

Philips Hue jde ven

Philips Hue, světová jednička v oblasti systému propojeného inteligentního domácího osvětlení, nově zahrnuje řadu produktů Philips Hue outdoor. Nové venkovní kolekce Philips Hue outdoor nabízí jak produkty ve variantě Hue White Ambiance s rozsahem od teplého bílého až po chladné denní světlo, tak i ve variantě Hue White and Color Ambiance, která disponuje 16 miliony barev. Řada venkovního osvětlení Philips Hue outdoor se spoustou nástěnných i sloupkových svítidel najde své uplatnění všude, ať se jedná o zahradu, terasu nebo balkon. Stejně jako všechny produkty značky Philips Hue, je i venkovní řada Hue plně kompatibilní se stávajícím ekosystémem osvětlení Philips Hue. A samozřejmě disponuje i stejnými vlastnostmi jako vnitřní systém inteligentního osvětlení.

Společnost Philips Lighting představila také tři nové partnery programu Friends of Hue, kteří nabídnou zákazníkům využívajícím technologii Hue plně kompatibilní nástěnné vypínače v různých provedeních. To znamená, že dosavadní tradiční vypínače se přemění na inteligentní ovladače Philips Hue. Noví partneři Friends of Hue — Feller, Niko a Vimar – jsou předními evropskými výrobci prvků pro ovládání osvětlení.

Nejpopulárnější

To Top