Audio

Philips Fidelio L3: Nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC

Lepší bezdrátová sluchátka s aktivním odhlučněním neseženete, na tom jsme se v redakci shodli bez větších diskusí, v kvalitě i přirozenosti zvuku, zpracování i použitých materiálech a v pohodlí při nošení se sluchátkům Philips Fidelio L3 může rovnat jen pár, většinou dražších konkurenčních modelů, ale o žádném nemůžeme říct, že by byl lepší, byť stojí víc. Proto můžeme Philips Fidelio L3 označit za nejlepší bezdrátová Bluetooth sluchátka s ANC.

Zvuk

Čím jiným začít u sluchátek než zvukem. 40mm dynamické měniče mají udávanou citlivost 103 dB a impedanci 16 ohmů, výrobce uvádí frekvenční odezvu 7 Hz až 40 000 Hz. Sluchátka jsou vybavena systémem adaptivního potlačení šumu Philips ANC Pro+, který k odfiltrování nežádoucích zvuků využívá celkem 4 externí i interní mikrofony a samozřejmě chytrý algoritmus. Aktivní potlačení hluku funguje kouzelně, stejně tak režim náslechu, adaptivní poslech nás tolik neoslovil, ostatních dvěma režimům se v praxi nevyrovná. ANC na nejvyšší možnou míru, odhluční zvuky letadla, vlaků, aut, sousedů a mnoho dalšího civilizačního hluku a vytvoří vám váš vlastní tichý svět. S aktivovaným ANC tak budete poslouchat ve skutečnosti na nižší hlasitost, protože vás nebude okolí rušit a vy jej nebudete muset přehlušovat zesílenou hlasitostí.

Zvuk sluchátek je jedním slovem skvělý. Je lepší než u drtivé většiny sluchátek s ANC a jen několik málo TOP modelů se těmto sluchátkům vyrovná. Zvuk je detailní a sofistikovaný, tónově vyrovnaný, jemný a procítěný. Není dunivý, ostrý, neprůzvučný ani plochý ani jinak pokřivený. Pustit si do nich můžete cokoliv, aniž byste měli pocit, že něco není v pořádku, od klasiky, přes jazz, blues, pop, techno, rock, mluvené slovo až po tvrdé žánry.

Fidelio L3 má certifikaci Hi-Res Audio a podporuje Bluetooth aptX HD a BT 5.1. Je zde i možnost drátového připojení, na pravém náušníku je malá zdířka pro kabel z 2,5 mm na 3,5 mm. Bluetooth umožňuje připojit dvě zařízení zároveň, tedy v dnešní době typicky notebook a mobil. U Androidů lze využít funkci Google Fast Pair pro párování jedním dotykem.

Ovládání

Na levém náušníku je tlačítko napájení, které slouží i jako tlačítko pro párování při delším podržení při zapnutí a je tu i USB-C pro nabíjení. Na pravém náušníku je tlačítko, které přepíná mezi zapnutím ANC, zapnutím režimu odposlechu a vypnutím obou, a další tlačítko pro hlasového asistenta. Na boku pravého náušníku je praktická dotyková destička, kterou posunutím nahoru a dolů upravíte hlasitost a posunutím do strany změníte skladby. Všechny ostatní důležité ovládací funkce se provádějí pomocí tohoto dotykového panelu na pravém náušníku. Zde je k dispozici vše, co může běžný uživatel chtít: přehrávání/pauza, příjem hovoru, zvýšení a snížení hlasitosti, přeskakování skladeb vpřed a zpět.

Ovládání na povrchu náušníku funguje skvěle, chce to zpočátku trochu cviku, ale je to skutečně povedené. Poslední ovládací prvek je pasivní, ale o to chytřejší – když sundáte sluchátka z hlavy, tak to poznají a automaticky zastaví přehrávání a opět jej spustí při nasazení. Levé a pravé sluchátko rozlišíte velkým označením L či R na síťovině uvnitř sluchátka překrývající reproduktory, nemusíte nikde zkoumat titěrná písmenka a nepotřebujete brýle.

Mobilní Aplikace Philips Headphones umožňuje nastavení ANC a nabízí řadu předvoleb ekvalizéru, se kterými si můžete pohrát. Je to takový doplněk navíc, který uživatel vlastně nepotřebuje a myslíme si, že jej ani běžně nebude používat, snad jen jednou za čas k aktualizaci firmwaru. Hodit se případně může také pro vypnutí dotykového ovládání či vypnutí funkce Wear (detekce nasazení sluchátek).

Design a vybavení

Kruhové mušle náušníků jsou plastové, rám sluchátek je hliníkový, celkově mají sluchátka krásný, jednoduchý a nadčasový design. Díky tomu se budou líbit všem generacím i pohlavím a hodí se do jakéhokoliv prostředí. I když třeba na fotce či na první pohled mohou vypadat jednoduše či stroze, je to velká přednost.

Náušníky jsou poměrně velké a mají kožené polstrování Muirhead Cairngorm a paměťovou pěnu pro maximální pohodlí. Čelenka udržuje sluchátka na svém místě, aniž by příliš tlačila a namáhala hlavu, takže se dají nosit skutečně velmi dlouho.

Fidelio L3 můžete relativně snadno vzít s sebou ven a na cesty. S hmotností 360 g se sice nejedná o sluchátka na běhání, ale pohyb s ním je mnohem příjemnější než s jinými sluchátky. I když máte velkou hlavu, sluchátka dobře a příjemně sedí a netlačí, přiléhají vždy tak akorát.

Náušníky jsou otočné do polohy „naplocho“, ale dále již skládací nejsou. Součástí balení je luxusní kožené pouzdro také značky Muirhead, díky kterému o sluchátka nebude mít v batohu, kufru či tašce strach. V balení je také nabíjecí kabele USB-C a 3,5mm audiokabelem pro drátový poslech, a to i s adaptérem pro použití v letadle. Výdrž baterie činí až 32 hodin se zapnutým ANC  a 38 hodin s vypnutým ANC, přičemž 15 minut rychlého nabíjení zajistí šest hodin poslechu, plné nabití za dvě hodiny, to vše díky 800 mAh Li-Pol baterii.

Shrnutí

Prémiová sluchátka Philips Fidelio L3 patří mezi nejpropracovanější a nejdokonalejší bezdrátová sluchátka na trhu. Jsou výborně provedená, pohodlná, funkční, praktická, a především mají bezvadný zvuk, který je radost poslouchat. Aktuálně se prodávají za cenu již kolem 7 tisíc korun.

Nejpopulárnější

To Top