Foto

Perfektní selfie? Můžete ji mít i vy!

Skvěle vypadající selfie fotografie není jen výsadou influencerů a celebrit. Ať už chcete přátelům ukázat povedený snímek z dovolené nebo si udělat dokonalou „profilovku“, vyzkoušejte naše triky, které posunou váš autoportrét na vyšší level…

Potřeba ukázat ostatním zvěčněnou podobu sebe sama není vlastně žádný výdobytek 21. století. Už v pravěku lidé prostřednictvím jeskynních maleb ztvárňovali své podobizny, autoportréty hojně maloval Rembrandt van Rijn i Vincent van Gogh. Fotografický autoportrét se objevil na počátku 20. století. Angličan Joseph Byron již okolo roku 1909 fotil sám sebe držením aparátu před tváří. Tehdy byly jeho fotografie s nataženýma rukama před sebou něčím neotřelým – dnes hýbou online (i offline) světem a jejich zásobu má ve svém fotoaparátu či mobilním telefonu takřka každý. A kdo by se jimi také rád nepochlubil přátelům prostřednictvím sociálních sítí… Jenže jak v záplavě selfie manie vyniknout mezi ostatními miliony snímků, které se na nás dennodenně valí?

Vsaďte na správný styling a úhel pohledu

Nakrucování před Eiffelovkou při tvorbě sto osmdesáti šesti verzí selfie patrně kolemjdoucí turisty pobaví – vy ale můžete jít na jistotu! Úhel focení i správný výraz si lze natrénovat v klidu doma a zjistit tak, co právě vám nejvíce sluší. Aby nebyla vidět druhá brada, je lepší snímat tvář více seshora a bradu sklonit. Můžete se také lehce natočit z profilu. Tajným trikem celebrit je položit přední část jazyka na horní patro za zuby – i tím se podbradek schová a úsměv září…

Dámy mohou při pořizování selfie použít více make-upu, než jsou běžně zvyklé – výraznější a barevnější líčení výsledná fotografie „spolkne“, bát se nemusíte ani zářivější rtěnky. Skvělým pomocníkem jsou matující krémy; zamezují tomu, aby se čelo a nos leskly.

Originalita a neotřelost se cení

Selfie doslova zaplavily sociální sítě – a kdo s nimi chce zabodovat, musí se odlišit. Pozornost vám zajistí zajímavé prostředí: pokud se vyfotíte s panoramatem velehor nebo na thajské pláži, jistě své followery nadchnete. Za originálním snímkem ale nemusíte cestovat na druhý konec světa, cvičit jógu na mrakodrapu nebo skákat padákem. Nebojte se při focení experimentovat! Udělejte si odraz sebe sama v zrcátku auta, v motorkářské helmě, lyžařských brýlích nebo třeba v kaluži. Anebo vymyslete vtip – zachyťte se, jak „držíte na dlani“ vycházející slunce, jak vypadáte ve výskoku, částečně skryti za zbarveným listem javoru… Fantazii se meze nekladou!

A zkuste do hrátek s fotoaparátem zapojit také své přátele, rodinu či domácího mazlíčka! Ve dvou (a více) se to zkrátka lépe táhne… I v tomto případě influenceři často používají zajímavý trik: jeden je vždy více vepředu než druhý – lépe se tak na fotku vejdete a působí to zajímavěji!

Nejpopulárnější

To Top