Audio

Perfektní přenosný reproduktor se složitým jménem

Sencor Sirius SSS 6400N, takhle komplikovaně se jmenuje přenosný bluetooth reproduktor s výborným poměrem cena výkon a na svou kategorii bezvadným zvukem. Za doporučených 16 stovek získáte reprák se zvukem 2x dražších produktů jiných značek, aniž byste byli ochuzeni o finesy jako 30W výkon, NFC či IPX6.

Sencor Sirius SSS 6400N je kompaktní voděodolný reproduktor s 360° prostorovým zvukem. Přes Bluetooth 4.2 nebo 3,5mm jack umožňuje přehrávat hudbu až po 7 hodin (dle výrobce) resp. 4-6 hodin v reálném provozu při hlasitosti na hranici poslouchatelného výkonu.

Zvuk zajišťují dva dvoupásmové reproduktory s maximálním výkonem 30 W a dva pasivní zářiče. Technologie TWS umožňuje současné připojení dvou reproduktorů do bezdrátového stereo režimu. Frekvenční odezva je 80 Hz–16 kHz a celkové harmonické zkreslení je ≤ 1 %. Uvnitř repráku je také digitální zvukový procesor DSP, který se stará o přizpůsobení zvuku, aby na daném zařízení vyzněl co nejlépe. Slovy výrobce: systém DSP se stará o obohacení frekvencí, aby se zvuk ještě více blížil originálu.

Maximální výkon je 2×15 W, tedy celkem 30 W, přičemž udávaný celkový hudební výkon RMS je 25 W. Že se blížíte limitu zařízení poznáte tak, že se přestane zvyšovat hlasitost nízkých a nižších středních tónů a zesilují se pouze vyšší střední a vyšší tóny, které celkový zvuk posunují jinam. Reproduktor se hodí v zásadě pro poslech veškeré hudby, nemá žádný oblíbený ani neoblíbený žánr, jen u orchestrální klasiky si řeknete, že by si ta hudba zasloužila větší aparaturu. Přece jen ale o malinko lépe na něm zní moderní hudba s výraznými basy, ale to je otázka moderní hudební produkce, to není záležitost tohoto přístroje. S úspěchem a potěšením jsme přehrávali i hudbu populární v druhé polovině 20. století napříč mnoha žánry, ať už pod širým nebem či v místnosti.

Mobilní telefon snadno připojíte před NFC čip, jehož umístění je vyznačeno. V praxi jsme ověřili IPX6 tak, že jsme reprák nechali na celonočním prudkém dešti a k žádné škodě nedošlo. Kryt reproduktoru je velmi odolný, konektory (3,5mm a dobíjecí MicroUSB jsou skryty pod gumovou krytkou, která precizně doléhá a jistě vydrží celou životnost repráku. U krajů jsou kolem dokola stavové LED indikátory, které informují o párování, stavu baterie i aktivním zdroji hudby. Modrá značí Bluetooth režim, zelená režim přehrávání a červená je pro indikaci baterie

Reprák má vestavěnou 4000mAh Li-Ion dobíjecí baterii, se kterou dle výrobce můžete poslouchat hudbu až 7 hodin, přičemž nabíjení zabere max 3 hodiny. Rozměry repráku jsou 187 x 78 x 78 mm při hmotnosti 620 g. Ve větší půllitrové plechovce dostane zvuk, který byste od tak malé pixly v žádném případě nečekali, a to v tom pozitivním smyslu! Dostupný je v černé, modré a červené barvě. Pro koho by byl velký nebo drahý, má i o něco menšího a o něco levnějšího bratříčka 6100 s o něco nižším výkonem.

Pokud hledáte přenosný bezdrátový reproduktor s aktuálně nejlepším poměrem cena/výkon, tak je Sencor Sirius SSS 6400N jednoznačná volba, protože za doporučených 1600 korun vám konkurenti za stejnou cenu lepší zvuk nenabídnou, jinak řečeno za srovnatelný zvuk byste si museli připlatit klidně i 2x tolik.

Nejpopulárnější

To Top